Oxid siřičitý a musli tyčinky

0
Obrázek uživatele Irča
před 4 roky Irča

Jaký je váš názor na oxid siřičitý v musli tyčinkách a jiných sušennkách. Všimla jsem si, že je mnoha tyčinkách. Pokud koupím v bio kvalitě tu stejnou tyčinku, tak tam není, ale zase cena je vyšší. Jaký je váš názor na oxid siřičitý, je tak škodlivý nebo se tím nemá cenu zabývat. Díky za názory.

0
před 4 roky Bledá Tvář

oxid siřičitý je nepříjemný´plyn cca 2x těžší vzduchu.

0
před 4 roky Bledá Tvář

kyslíku. MV kyslíku je 32 oxidu siřičitého jje 64.

0
před 4 roky Bledá Tvář

Z wikipedie:

Oxid siřičitý je jedním ze dvou oxidů síry. Je to bezbarvý, štiplavě páchnoucí, jedovatý plyn. Má 2,26× větší hustotu než vzduch.

0
před 4 roky Bledá Tvář

Přidává se do potravin, aby tam zabil všechno živé, a tím se nekazily a byly tzv. "trvanlivé". Na zdejším webu, aby víno nehnědlo, což je mírně zavádějící.

0
Obrázek uživatele Irča
před 4 roky Irča

Je sice hezké, že mi píšete o tom, jak je to v porovnání se vzduchem, ale zajímá mě spíše zdravotní stránka, pokud je oxid někde obsažený. Jestli je to hodně nebezpečná látka pro tělo nebo v malém množství jako je musli tyčinka to nevadí, vyskytuje se totiž hodně, téměř ve všech, kromě bio.

0
Obrázek uživatele Peta
před 4 roky Peta

Viz zde http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek?prisada=E220
Oxidem siřičitým se konzervuje sušené ovoce, kokos,... Bio je drahé v porovnání s podkopanými cenami mainstreamových výrobků. Musíte si určit priority, kvalita X kvantita?

0
Obrázek uživatele Stana
před 4 roky Stana

U koupeného sušeného ovoce stačí ovoce omýt vodou a oxid siřičitý se smeje. V tyčinkách je ovoce málo stejně tak i oxidu, takže bych to neřešila. Oxid ve velkém množství dráždí žaludek protože ho překyseluje, to můžete cítit při neomytém sušeném ovoci. Jinak není vyloženě škodlivý. V těchto tyčinkách bývají horší věci a běžné musli tyčinky se ani nedají zařadit do "zdravé výživy".

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 + 5


Přidat příspěvek