Omyté brambory neplesnivý?

0
před 8 lety Dita

Ráda bych se zeptala jestli nevíte čím jsou brambory upravovány. V obchodě lze koupit brambory v síťkách, jsou krásně žluťoučké a čisté. Kdybych omyla brambory od našich ze zahrádky dlouho by nevydržely a zplesnivěly by.
Kupuji brambory od hlíny, ale nyní jak byl svátek a já hlava děravá si nenasyslila a tak se koupily tyhle hnusy. Čeho jsem si ještě všimla že ty omyté brambory byly tvrdé, nekrájí se s takovou lehkostí jako ty od hlíny co kupuji, je to jako bych krájela hodně zdřevnatělou kedlubnu.
Nevíte nějaké ozáření, postříkaj nám to ještě nebo s tím provádí jiné vylomeniny.

0
před 8 lety jana

zdravím my máme zkušenost se svými domácímy brambory-po sklizni umyjeme od hlíny,necháme úplně oschnout a uskladníme,vydrží do dubna příštího roku,teda když je nesníme :) jana

0
před 8 lety Noname

Proboha, naučte se rodný jazyk :-/

0
před 8 lety jsf

Nevim do jake miry se dodrzuji zakony o povinnem
znaceni jak ozarenych, tak GMO potravin. Ale podle
wikipedie muzou byt brambory jak ozarene, tak uz
i GMO mutanti.
Noname: i 'moje' cestina je mizerna, ale myslim si
ze tyto stranky maji dulezitejsi poslani nez
pravopis a styl, prosim proto o schovivavost :)

0
před 8 lety Dita

Mě to tak při tom škrábání napadlo zda nejsou ještě nějak ošetřeny. Ale když jsou brambory na světle a teple a ještě omyté, tak prostě hnijí. Nebo aspoň u mě v kuchyni.

Často se v některých diskuzích setkávám o poučování českého pravopisu, a kolikrát sám pisatel co poučuje má v textu hrubku :) (což není případ nounejma). Já jsem na češtinu blbec, to se přiznám, ale o to tady opravdu nejde. Důležité jsou ty informace, teda pro mě.

0
před 8 lety Snipp

Nehnijí, pokud se umyjí čistou vodou a nechají oschnout v mikrobiálně čistém prostředí. To že je doma opláchnete vodou neznamená že jsou čisté. Stejně jako když rajče strčíte na dvě vteřiny pod ledovou vodu, tak taky ničemu nepomůžete.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 + 12


Přidat příspěvek