Mořské ryby

0
Obrázek uživatele jitkaadamcova
před 5 lety jitkaadamcova

Dobrý den. Z jakého moře a jaké druhy ryb obsahují nejméně těžkých kovů a jiných škodlivých látek? Děkuji

0
Obrázek uživatele Dalibor
před 5 lety Dalibor

Já myslím, že leda někde z nějakých chovných nádržích s mořskou vodou..pokud ovšem chované neobsahují jako naše drůbeží či vepřové s hovězím plno hormonů a všelijakých léčiv....

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 5 lety Sunriska

Z hlediska rtuti, která se v rybách kumuluje nejvíce, obsahuje velké množství tohoto těžkého kovu tuňák (všeobecně dravé a tělesně větší ryby - tuňák, žralok, velryba, mečoun). Nejméně pak losos. Je sice hodně tučný a u nás drahý, ale pokud nejíte ryby každý týden, určitě se vyplatí ho konzumovat..Vhodné jsou i makrely a sardinky. 

0
Obrázek uživatele carme
před 5 lety carme

Dole na obrázku v odkazu máte vyobrazení, které ryby jsou nejvíce zamořené. Jak už psala Sunriska, čím menší ryba, tedy čím kratší dobu je ryba v moři, tím méně obsahuje těžké kovy. 

http://www.lidicky.cz/clanky/jsou-ryby-vice-zdrave-nebo-nebezpecne-clanek

0
Obrázek uživatele Jana
před 5 lety Jana

Nevím, který typ je zdravější, proto díky za odkazy výše.

Já jsem zatím řešila, který výrobek koupit podle FAO - lovných oblastí. Mám vytištěnou mapku v peněžence a vždy kontroluji, odkud ryba pochází. Čína apod. oblasti rovnou vracím zpět a neberu.

tady si můžete vybrat svoji oblíbenou mapku: https://www.google.cz/search?q=mapa+fao&client=firefox-a&hs=X29&rls=org.mozilla:cs:official&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=jJTyUr2AFo-qhQeaooGwCg&ved=0CC0QsAQ&biw=1920&bih=910

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 1 + 6


Přidat příspěvek