Jak seznámit kojence s lepkem

0
před 7 lety Šárka

Chtěla bych se zeptat všech kdo mají malé děti a začínají s příkrmy v jaké podobě jste dávali poprvé lepek. Kupované sušenky na žužlání obsahují uhličitany amonné a cukr, rohlík a chleba obsahuje sůl, která se nemá dávat do 1 roku kvůli vývoji ledvin. V jaké podobě mám začít s lepkem? DĚKUJI předem moc za rady.

0
před 7 lety Stana

Stejně jako sůl, tak i lepek nemá u dítěte do jedoho roku co dělat.

0
před 7 lety Šárka

Děkuji za odpověď, chtěla bych začít s lepkem o trochu dříve než 1 rok, v jaké podobě mám začít. Hodně mi říkají dětští doktoři, že pak může mít větší pravděpodobnost k alergii a pokud je kojena, lepek je lépe snášen. Můžu povařit například krupici a přidat ji do příkrmu? A jaké asi množství.

0
před 7 lety Jitka

Určitě je lepší řídká krupička než kupované sušenky.

0
před 7 lety Jitka

Co zkusit toto:http://recepty.vareni.cz/detske-piskoty/

0
před 7 lety Stana

Šárko co Vás nutí dávat dítěti příkrm kde je obsažen lepek, když to není nutné? Dítěti má stačit ještě kojení a příkrmy v podobě brambor, rýže, zeleniny (to vše zařazovat postupně, aby si zvyklo)krupice také obsahuje lepek. A ten nemá do doby, kdy se dítěti nejvíce vyvíjí imunita VE STRAVĚ CO DĚLAT. Riskujete nejen že bude mít v dospělosti alergie a to jenom na lepek, ale třeba na pyl apod.,také že bude mít astma a diabetes II.typu, celkově špatnou imunitu v dětském věku, časté angíny apod. Takkže si dobře rozmyslete, co tomu malému dáte. Kojení NIC NENAHRADÍ. Pokud má hlad, dávejte více povolených příkrmů. Nechápu jak tu někdo může doporučit šušenku nebo piškot. To se pak lidé diví, že jejich děti mají alergie a samé nemoci, když jim rodiče likvidují imunitu od kojeneckého věku! Imunitu má dítě vyvinutou teprve ve třech letech, osobně je lepek to poslední co bych zařadila.

0
před 7 lety Jitka

To mi chcete říct, že do 3 let se nesmí dávat nic z mouky? Nám to rodiče taky dávali a zdaleka nebylo tolik alergií jako je dnes.

0
před 7 lety Stana

Dříve bylo složení potravin naprosto jiné. Proto je dnes tolik alergií a zdravotních problémů. Lepek bych vážně doporučila nejdříve po prvním roce a začít pomalu (kaše apod.)Samozřejmě nikoho nenutím, každý má svůj rozum. Jen se často setkávám s tím, že sotva roční dítě má v ruce párek a rodiče jsou celý šťastní, jak hezky papá a za pár let se diví, že dítě má alergii. Imunita je úplně vyvinuta ve třech letech a do roka se lepek nedoporučuje.Do tří let je pak nutné dávat si pozor na jižní ovoce, kiwi apod.

0
před 7 lety jarabinka

Veliký podíl proč jsou dneska alergie má průmysl. Proč je nárůst alergii v 1 generace tak veliký? Co se stalo, jak se pěstuje dnes a jak dříve. Jaké se dnes seje vyšlechtěné obilí a jak se dnes zpracovává, to je také ten důvod. Dále tu máme několikanásobný nárůst spotřeby cukru již od útlého věku.

0
před 7 lety Stana

To samozřejmě také. Ale co se kojenců a dětí týká.
Měl by se dodržovat určitý postup při stravování.
Hlavně v útlém věku. Nemůžete si říct, že je všechno šmejd a dávat dětem cokoli.Někdy je to přitom jen pohodlnost. Místo aby maminka připravila strouhanou mrkev, koupí v lékárně kaši, nebo přesnídávku.

0
před 7 lety Jitka

Už je to hodně dávno, co jsem měla malé dítě. Ale rozhodně dětská doktorka proti výrobkům z mouky po 1. roce nic neměla. Neumím si představit, že bych dítěti nedala do třech let žádné pečivo a pak by nastoupilo do školky, kde by dostalo všechno. To by byl asi větší šok pro organismus než piškot v 1 roce.

0
před 7 lety Stana

Vždyť se tady ale celou dobu bavíme o tom, že do jednoho roka lepek NE, A PO PRVNÍM ROCE POMALU ANO. Do tří let je na místě opatrnost s exotický ovocem. To jsem zde už ale psala a pouze se opakuji.

0
před 7 lety Jitka

Napsala jste toto:Imunitu má dítě vyvinutou teprve ve třech letech, osobně je lepek to poslední co bych zařadila.

0
před 7 lety Stana

Ano, pokud jde o mě, ze zdravotního hlediska bych na lepek vůbec nespěchala a dala ho nejdříve v roce a půl./to je ale pouze mé osobní mínění/ Z toho co se obecně maminkám doporučuje jsem uvedla "Imunita je úplně vyvinuta ve třech letech a do roka se lepek nedoporučuje.Do tří let je pak nutné dávat si pozor na jižní ovoce, kiwi apod."

0
před 7 lety Eva Vel.

Lepek jsem synovi začala přidávat pozvolna formou drcených ovesných vloček do bezlepkových kaší.Potom ve formě tvrdého sušeného chleba:),když mu to dělalo dobře na dásně:),nyní jí chléb a grahamové rohlíky.Zahušťuji pozvolna špaldovou moukou apod. Bílé mouce se zatím snažíme vyhýbat.Malý má 16 měsíců.

0
před 7 lety Šárka

Eva prosím a kdy jste začala? v těch 16 měsíců jste dala lepek poprvé?
Stana: děkuji za informace, a to co říkáte máte osobně vyzkoušeno? jde mi o to, aby když začnu s lepkem takto dlouho, aby ho příjmula, jinak mě nic jiného k tomu nevede. Bude nám 6 měsíců. Nepatřím mezi rodiče, kteří dávají dětem párky, koblihy, loupáky a obarvené sladkosti chemií.

0
před 7 lety carme

Poprvé jsem dala lepek na začátku 7 měsíce a to formou piškotu. Dala jsem jen čtvrtku. Lepek jsem nedávala každý den, ale maximálně jednou týdně, někdy i po 14 dnech a to velmi malé množství. Když jsem začala vařit rýži a jáhly, které jsem míchala se zeleninou, vhodila jsem do nich při vaření cca 10 ks vloček. Podotýkám, že jsem celou dobu kojila a mám v plánu ještě do jednoho roku dítěte. Podle studií, pokud se kojí, se doporučuje kojence seznámit s lepkem mezi 4-6 měsícem. Naopak v knížce Radost ze zdravých dětí se doporučuje, až od jednoho roku. Dále jsem se dočetla, že pokud se kojí (což je náš případ), střeva to nepoškodí. Dítěti bych, ale nedala lepek do 1 roku formou rohlíku, chleba z důvodu soli.  

1
před 7 lety Slunew

dítě si lépe na lepek zvyká, když je ještě kojené - pokud mu nechcete dávat žádné piškoty, sušenky...což nedoporučuji - prostě jen spařte trochu mouky - klidně bio a špaldové - dle vašeho "přesvědčení" a přimíchejte to do zeleninového příkrmu a máte vystaráno :) a věřte , že pokud ho s lepkem neseznámíte teď o to větší šok to pro něj bude později....

0
před 7 lety Slunew

a ještě jedna poznámka - někde k prostředku diskuze, za alergie může naše přehnaná čistota... dřív děti běžně lezli po zemi , byly venku, hrabali se v hlíně... a ne jak dnes, že jsou v přečištěném bytě, vše se pořád dokolečka vyvařuje - nikam nechodí, jsou zavřené v ohrádce nebo ve "vajíčku"...kde asi tu imunitu mají nabrat...  a pak samozřejmě obecně znečištěné prostředí... potraviny jsou až to poslední a většinou pouze spouštěči...

0
před 7 lety sharunka03

Přesně tak, nic se nemá přehánět. Všeho s mírou :-)

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 7


Přidat příspěvek