Jak poznat kvalitnější uzeninu

0
před 6 lety Dita

Je dobré vědět, jak poznat na první pohled kvalitnější uzeninu, ještě dříve než se rozhodnete ji zakoupit. No já to sice neužiju, ale určitě se zde bude někomu hodit. A taky to vypovídá o tom, že tu kvalitu spíše najdete u soukromníka, řezníka, než v řetězci.

http://multimedia.ihned.cz/video-starsi/video-starsi/c1-51349550-reznik-vysvetluje-rozdil-mezi-poctivym-spekackem-a-tim-ze-supermarketu

0
Obrázek uživatele Jirka
před 6 lety Jirka

Na první pohled dost těžko. Radši kupuju uzené maso než salámy. Maso z domácího chovu(nemusí být rovnou bio)se hodně odlišuje od průmyslového chovu vyhnaného kukuřicí tužší strukturou a chutí.

0
Obrázek uživatele Jana H.
před 6 lety Jana H.

http://www.vitalia.cz/clanky/tri-pravidla-pro-nakup-dobre-sunky/
zajímavy článek, pokud jste ještě nečetli

0
Obrázek uživatele Dita
před 6 lety Dita

No právě že na první pohled, ono 34,-/1kg z toho bude těžko špekáček. Krásně tam vysvětluje jaký jsou jeho vůbec pořizovací náklady masa. A navíc tam je krásně vidět i barva a vzhled. Porovnává je vedle sebe. A taky nakupovat uzeninu, kde vám to nasvicují těma speciálníma zářivkama už taky o něčem svědčí, že chtějí, aby to lépe vypadalo, pak na normálním světle to uvidíte jinak.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 6 lety Jirka

V předchozím příspěvku jsem neměl na mysli ten humus ze separátu za 40 Kč, ten snad pozná každej.

0
před 5 lety Diana

Kupuji podle ceny.Nejčastěji šunku od kosti,dětskou vepřovou a krůtí,studenou šunku.Gothaj a trvanlivé salámy nekupuji skoro vůbec.Mám v oblibě uzeninu od Nováka.Mají různé speciality,uzeninu a salámy krásně natenko naskládané a nakrájené,denně čerstvé,nic olezlého.

0
před 5 lety jarka

Dneska jsem koupila farmářskou šunku a šunku výběrovou jenže po přečtení složení a všeho co obsahuje mě přešla chut jelikož obsahuje dusitany tedy karcinogenní látky a jiné škodlivé Ečka tak ted přemýšlím jestli uzeniny hodit do koše nebo to risknout,ale nejspíš skončí v odpadkovém koši.

0
před 5 lety Radka

Já bych z toho kolečka salámu nepanykařila, záleží na množství, pokud uzeniny jíte velmi zřídka, nemůže to mít na vaše zdraví vliv.

0
před 5 lety Neunka

1 cigareta také ještě nikoho nezabila, pokud mi je známo. Jde o dlouhodobý horizont, podobně jako u kuřáka, ten si rakovinu taky může vypěstovat až po letech.
Souhlasím s Radkou.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 11 - 8


Přidat příspěvek