Houby a Fukušima

0
před 9 lety Dita

Jelikož nejsem znalec tomuto oboru, ráda příjmu jakýkoliv názor. Jsem občasným houbařem a tak letos mám dilema. Jít sbírat, nejít sbírat. Houby už sami o sobě do sebe nasajou kdejakou dobrůtku, čili názory, že nepatři zrovna na zdravý jídelníček je jasné. Spíše mě zajímá jestli síla Fukušimi je v těch našich houbách nebo jsou na tom houby s obsahem škodlivin stejně jako třeba loni.

0
před 9 lety Jirka

Spíš než našich hub bych se obával mořských ryb, kdoví kde je Číňani loví. Myslím, že Fukušima se u nás téměř neprojevila.

0
před 9 lety nereknu

tak to si myslim taky cina je moc daleko a na to aby nas nejak ovlivnila spise se obavat z dovozu hub a taky rozdrcenych vlasu v jemnem pecivu

0
před 9 lety samorost

Na sběr houževnatce bych se letos asi do Japonska nevydával, u nás bych se ale hub nebál. :c) Resp., nebál bych se o nic víc než obvykle...

0
před 8 lety Jirka

Animace šíření radioaktivity v potravním řetězci!

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/asie-a-pacifik/clanek.phtml?id=739974

0
před 8 lety Lucka

Přátelé, už houbaříte? :-) Počasí tomu docela přálo a lidi od nás už nosí domů úlovky, dneska ráno jsem se taky vydala na lov do lesíka, ale bohužel jsem za celou cestu viděla 2 prašivečky:) Takže s prázdnou, možná je ještě přece jen brzo, ale příští týden se chystám zkusit štěstí znovu, už se nemůžu dočkat vůně z jídla s čerstvými hubkami:) Máte případně tipy kam a do jakých lesů vyrazit nebo co teď nejvíc roste?

0
před 8 lety Sunriska

My jsme dneska byli na borůvkách a nebyli jsme moc úspěšní, jenom sem tam nějaká, takže jenom do pusy..Prašivky jsme potkali taky dvě. :) Škoda, už se moc těším na houbičky.

0
před 8 lety Lucka

Páni, tak jsem dnes donsesla první úlovky z lesa, není jich moc, ale něco přidám do jídla rovnou dnes i zítra a zbytek šup do mrazáku:)
Ovšem v lese teď narazíte zcela jistě na víc houbařů a klíšťat, než hub:)

0
před 8 lety Dita

Lucka u nás v lese narazíš hlavně na bordel, a zavážky od omezenců ze staveb, takové komunistické dlaždičky jsou nuda, teď už se vozí i záchodové mísy a umyvadla, no prostě hnus. Nechápu jak to někdo může udělat.

0
před 8 lety Lucka

Dita: tak o to tady taky není nouze, teda jak kde, ale pytlíky, flašky, konzervy a všechen možný odpad vůbec taky není výjimkou=/
Dokonce cestou jsem viděla plné černé pytle zabalené s odpadem, je to fakt smutnej pohled v tý přírodě kolem:( Nejhorší je, že proti takovým ale v podstatě nelze nijak bojovat.

0
před 8 lety Lucka

Uvedeno v Magazínu zdraví:

" Vitamín D se nenachází v mnoha potravinách, rozhodně jej nenalezneme v rostlinných potravinách. Vědci sledovali množství vitamínu D v houbách a zjistili, že pokud byly houby vystaveny slunečnímu záření, i kdyby to mělo být jenom na pár vteřin, hladiny vitamínu D se několikanásobně zvýšily.
Z tohoto poznatku vyplývá následující doporučení: Když si koupíte čerstvé houby, nechejte je několik minut odpočívat na sluníčku. Výsledkem bude dramatické zvýšení jejich obsahu vitamínu D."

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 8 - 5


Přidat příspěvek