Filtrovací konvice na vodu

0
před 7 lety sharunka03

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jaký máte názor na filtrovací konvici na vodu? My máme nově, nikdy jsme žádnou neměli. Máme ji čerstvě od Ježíška, je od Brity. Jakou máte zkušenost? A taky bych se chtěla zeptat, jestli to opravdu funguje jak má a vše škodlivé zachytí?

0
před 7 lety Martin Vozka

Já mám rovněž od Brity, používám ji v Brně přes rok. Mám zkušenosti dobré. Voda má mnohem lepší chuť (bez chlóru). Ale chemické rozbory před a po jsem nedělal, takže nevím, co vše odstraňuje. Prý neodstraňuje hormony, kterých je prý ve vodě hodně, ale nic jsem o tom zatím nestudoval. Ty prý ale neodstraní žádný filtr. Píše se o tom třeba tady: http://zena.centrum.cz/zdravi/novinky/clanek.phtml?id=759835 Jelikož jsem na tu konev v Brně sám, neměním filtr ani tak často, jak je v návodu doporučené.

0
před 7 lety sharunka03

Tak moc děkuji.

0
před 7 lety Jana

Já jsem měla také Britu, dostala jsem ji po sestře, která ji používala v paneláku než se přestěhovala, byla s ní spokojená, pak už měla vodu vlastní a dobrou, tak nebylo třeba. Já ji zkusila, máme vlastní studnu, prošla kontrolou, ale je chuťově doslova HNUSNÁ. Bohužel, chuť zůstala stejně hnusná.. Dala jsem i nový filtr, jestli to není tím a ne.. Jen chci říct, filtr v konvici (minimálně firmy Brit) funguje, ale jak na co. Asi na "kohoutkovou" vodu je dobrá, ale na jiné věci nezabírá. Chce to vyzkoušet.

0
před 7 lety Martin Vozka

Domácí filtrovací systémy nejsou určené pro suplování úpraven vody. Jsou určeny pro již vodu upravenou (tedy tu kohoutkovou).
Tady na tomhle odkazu je to hned druhý odstavec:
http://www.brita-filtry.cz/page/otazky-a-odpovedi/8

0
před 7 lety Jana

Tak to mám konečně vysvětleno, proč u nás konvice nefungovala! (tím, že to sestra kupovala v Austrálii a určitě nečetla návod, nevěděly jsme důvod). Děkuji Martinovi za doplnění a vysvětlení

0
před 6 lety sharunka03

Tak mě napadlo,jestli se dá filtrovat voda balená z pet lahví nebo je to hloupost? Jestli se dá zbavit těch uvolněných látek z plastové lahve filtrační konvicí?

0
před 8 měsíci Martina

Jojo, tady ty filtrovací konvice jsme dřív používali pořád, protože voda, která u nás tekla z kohoutku nebyla zrovna nejkvalitnější. Pomáhalo to. Jsem ale moc ráda, že od té doby, co jsme se přestěhovali mimo město můžeme odebírat vodu z vlastní studny. Její kvalita se s tou z vodovodu nedá ani srovnávat. Navíc je to i o něco levnější. Jediné, co vlastně bylo na zprovoznění studny potřeba byl nákup nového čerpadla. To jsme ale naštěstí za dobrou cenu sehnali u http://www.voda-janek.cz/

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 11 - 4


Přidat příspěvek