Filtrovací konvice na vodu

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 5 lety sharunka03

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jaký máte názor na filtrovací konvici na vodu? My máme nově, nikdy jsme žádnou neměli. Máme ji čerstvě od Ježíška, je od Brity. Jakou máte zkušenost? A taky bych se chtěla zeptat, jestli to opravdu funguje jak má a vše škodlivé zachytí?

0
Obrázek uživatele Martin Vozka
před 5 lety Martin Vozka

Já mám rovněž od Brity, používám ji v Brně přes rok. Mám zkušenosti dobré. Voda má mnohem lepší chuť (bez chlóru). Ale chemické rozbory před a po jsem nedělal, takže nevím, co vše odstraňuje. Prý neodstraňuje hormony, kterých je prý ve vodě hodně, ale nic jsem o tom zatím nestudoval. Ty prý ale neodstraní žádný filtr. Píše se o tom třeba tady: http://zena.centrum.cz/zdravi/novinky/clanek.phtml?id=759835 Jelikož jsem na tu konev v Brně sám, neměním filtr ani tak často, jak je v návodu doporučené.

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 5 lety sharunka03

Tak moc děkuji.

0
Obrázek uživatele Jana
před 5 lety Jana

Já jsem měla také Britu, dostala jsem ji po sestře, která ji používala v paneláku než se přestěhovala, byla s ní spokojená, pak už měla vodu vlastní a dobrou, tak nebylo třeba. Já ji zkusila, máme vlastní studnu, prošla kontrolou, ale je chuťově doslova HNUSNÁ. Bohužel, chuť zůstala stejně hnusná.. Dala jsem i nový filtr, jestli to není tím a ne.. Jen chci říct, filtr v konvici (minimálně firmy Brit) funguje, ale jak na co. Asi na "kohoutkovou" vodu je dobrá, ale na jiné věci nezabírá. Chce to vyzkoušet.

0
Obrázek uživatele Martin Vozka
před 5 lety Martin Vozka

Domácí filtrovací systémy nejsou určené pro suplování úpraven vody. Jsou určeny pro již vodu upravenou (tedy tu kohoutkovou).
Tady na tomhle odkazu je to hned druhý odstavec:
http://www.brita-filtry.cz/page/otazky-a-odpovedi/8

0
Obrázek uživatele Jana
před 5 lety Jana

Tak to mám konečně vysvětleno, proč u nás konvice nefungovala! (tím, že to sestra kupovala v Austrálii a určitě nečetla návod, nevěděly jsme důvod). Děkuji Martinovi za doplnění a vysvětlení

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 4 roky sharunka03

Tak mě napadlo,jestli se dá filtrovat voda balená z pet lahví nebo je to hloupost? Jestli se dá zbavit těch uvolněných látek z plastové lahve filtrační konvicí?

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 4


Přidat příspěvek