Co tedy můžeme s klidem v duši jíst?

0
před 9 lety happy.lenulka@

Tak se mi po tom všem čtení, zkušenostech a dalších naskýtá otázka - Co vlastně můžeme bez obav jíst? Jsou vůbec takové potraviny nebo je to všechno jen menší zlo?
Ne, schválně zkusme to :-) Pojďme sepsat seznam potravin, které můžeme jíst bez obav.

0
před 9 lety Dita

Bohužel tuto otázku si kladu často. Při kupování luštěnin si hlavně dávám pozor, aby nebyly z Číny. Hodně se zajímám o původ. Například rozinky - měla jsem výběr Turecko nebo Iran, co by jste si vybrali? Prostě občas nezbyde nic jiného, než zvážit co je horší.

Občas píšu i výrobci, když vidím pohanku z Polska napíšu jim, jestli je vypěstovaná v Polsku nebo se tak jen tváří.
Jediné co je 100 je si vypěstovat sám, natrhat sám. Kdo na to má, ale dneska čas a prostor.
Zeleninu kupuji výhradně českou, těm plodinám věřím. Brambory z jiného konce světa za super cenu nekupuji, kdo ví co s tím přivezli za nemoce na které tu nejsme zvyklý.
Celkově kupuji české výrobky, ale bez náhražek, barviv, sladidel atd.

0
před 9 lety jenny.zx@

Taky jsem o tom přemýšlela a přišla jsem k závěru, že nic. Jako první mě napadlo to, co si doma vypěstujem. Máme velkou zahradu, takže v létě nemáme doma o zeleninu a ovoce nouzi. Jenže nám za plotem jezdí vlak a kousek od nás je státní silnice...
A jinak vzhledem k tomu, jakými "zázračnými" chemikáliemi se v minulosti hnojilo, práškovalo... není úplně čisté nic. A pak už to je koloběh. Z hlíny rostou plodiny/tráva, které/ou jí zvířata a to se dostává k nám na talíř... Snažím se jíst zdravě. Ale kdybych měla o všem detailně přemýšlet, nemohla bych jíst nic...

0
před 9 lety Alča

Jasně, souhlasím s vámi. To, co je doma vypěstované, o tom alespoň víme odkud to pochází a jak se s tím nakládalo, ale okolním škodlivým vlivům se prostě nikdo neubrání. To by ta zelenina a ovoce nesměla potřebovat vodu a vzduch :-( Ale myslím si, že tato cesta je neschůdnější.
Zatím vlastní zahradu nemám, ale zase si říkám, že mám celkem štěstí a kolem dokola je spousta "farmářů". Dá se tady koupit drůbež z eko farmy, našla jsem tady lidi, kteří prodávají ze dvora bio mléko a mléčné výrobky, je tady mlýn, pohankový mlýn, jezdí na farmářské trhy pán s bio zeleninou...prostě si myslím, že to celkem jde a jsem za to ráda, že v okolí je toho tolik...hlavně kvůli dětem

0
před 9 lety eva

Když budem přemýšlet, co můžem v klidu jíst, tak se z toho zblázníme, protože opravdu skoro nic. Strach a obavy z toho, abychom nesnědli něco závadného jsou nakonec horší a nebezpečnější, než jídlo samo.

0
před 9 lety Dita

Eva bohužel s Vámi nemohu souhlasit, jsem jiného názoru a řídím se heslem jsme to co jíme. Nestojím o civilizované choroby a podobně. Pokud se někdo projí např. k cukrovce je to jen a jen jeho věc. Vím že se tomu dá předcházet a u toho zůstanu. Konec konců zdravotnictví je drahé a místo placení poplatků za položky, léky, výjezdy, ležení raději za ty prachy pojedeme na dovolenou.

0
před 9 lety Danah

Evo a Dito, souhlasím s vámi oběma. Podle mého názoru to, co jíme, je úplně zásadní pro naše zdraví a pro naši náladu, stárnutí a to, jak celkově fungujeme. Psychická stránka věci- obava z nemoci, která nám leží v hlavě, také způsobí škodu: je to negativní vliv. Pamatuji se na zajímavou příhodu: putovali jsme velká parta lidí se stany po jedné divoké zemi, mimo civilizaci. Vodu jsme nabrali vždycky se štěstím někde u dobrých lidí.Většinou jsme se myli a čistili si zuby v potoce nebo řece. Mezi námi byli jedni manželé, co úzkostlivě dbali na hygienu a vodu na čištění zubů si převářeli poctivých 10 minut. My ostatní jsme rozhodně tak úzkostliví nebyli, ale je faktem, že tento pár jako jediný z výpravy dostal zoufalý průjem. Tolik zážitek. :-)) Mám na mysli to, že pokud si něco špatného příliš připouštíme, stane se to. Jako když se v pátek 13. lidé bojí, že se stane něco zlého- takže se to stane! Vždycky je ten den víc nehod než jindy...

0
před 9 lety karča

Jsem z rodiny, které se rakovina nevyhýbá. Mám za to, že právě u nás hraje hlavní roli dědičnost a stres. Důkazem je moje mamka, která se vždy snažila a snaží žít zdravě, ale je povahou "nervák" a tak nějak psychicky míň odolná, úzkostlivá. Je několik let po léčbě rakoviny a jelikož jsem úplně stejný typ jako ona, babička...., počítám s podobným osudem, přestože se snažím o zdravý životní styl. Obě se snažíme na sobě (své psychice, povaze) pracovat, ale není to lehké. Takže pro mě je jedním z hlavních faktorů vzniků nemocí - stres! Myslím si, že mnohdy ti ostatní lidé, kteří ani pojem zdravá výživa neznají, kteří se nezajímají o dění kolem, neřeší problémy, které tady probíráme v různých diskuzích...prostě si žijou tím svým poklidným, konzumním, sobeckým životem, se dožijou vyššího věku než my, kteří "řešíme" a žijeme zdravě. Tolik jen můj názor, který do této diskuze možná ani nepatří, ale nevěděla jsem, kam s ním a potřebovala jsem to napsat.

0
před 9 lety Stana

Stres je bohužel civilizační nemoc. Psychika má na naše zdraví velký vliv a dnes se bohužel spousta nemocí připisuje stresu, trávicí potíže, bolesti hlavy a další nespecifické bolesti, stres se "usazuje" i do svalů, hlavně kolem páteře. Je dobré najít si techniku na mírnění stresu, protože ho zažíváme prakticky denně. Stres je spouštěčem mnoha nemocí, celkově totiž oslabuje organismus.Pokud je rakovina v rodině určitě stojí za to zvážit vyšší konzumaci potravin likvidující rakovinné buňky, jako česnek, brokolice, červená cibule, chilli, skořice s medem, tmavé hroznové víno apod.

0
před 9 lety Dita

Danah děkuji za napsání příběhu. Je to ale nespravedlnost. Já například pozoruji kdy zodpovědné holky, které jsou vystudované, chytré, hodné, nekouří atd. v době kdy chtějí otěhotnět se jim nedaří. O proti tomu holkám co jsou téměř obden v lihu, cigárka a pohodička s tím problém ve větším měřítku nemají (ale jak kdo). Je to fakt nespravedlivé. Také zde hraje roli HA, ale je zajímavé, že dvě známe (ty z mého pohledu zodpovědné) otěhotněli na dovolené, kde se dá očekávat žádnej stres. Před tím ani po roce snažení. Jak to tak vypadá stres je pěkný neřád a proto nebrat.

0
před 9 lety Danah

Dito, je asi těžké odhadnout tu správnou rovnováhu a nechat věci plynout přirozeně. Pak ti lajdáci nezodpovědní nakonec vyhrávají, což je nespravedlivé. Hlavně pokud dítě nechtěli a pak se k němu chovají hnusně. K tomu stresu- neumím si představit větší stres než život v koncentračních táborech za 2.s.války, denně pod hrozbou smrti, celá léta. Lidé, co přežili, se v mnoha případech dožili velmi vysokého věku! Ale stravovali se skromně, uboze a jednoduše. Vyšli odtamtud sice kost a kůže, ale živí a později i posílení do dalšího života. Stres je asi na další téma.

0
před 9 lety yeahwarisover

Karča: primární nepřítel není ani ,tak tvůj stres jako to,že se musíš naučit více žít v přítomnosti...
Už jen to, že napíšeš:" počítám s podobným osudem" už jsi jednou nohou v hrobě,promiň že to píšu bez studu a bez nějakých společenských pravidel,ale občas potřebuje člověk proplesknout,aby přestal myslet takovým způsobem.

Je dobře, že se snažíš jíst zdravě,je dobře, že na sobě pracuješ, ale tvůj problém vězí v tvé mysli...mysl tě udržuje v neustálém strachu co bylo a co bude, ale už nevnímáš co je nyní,jsi teď zdravá ne? no tak se sakra raduj!!!!!!!!!!!!!
A neřeš feťáky a jiné sebevrahy,to je klasická báchorka....potrava pro tvou mysl...

Měj krásný den a neřeš, že zítra bude pršet ;)

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 3


Přidat příspěvek