Česká zelenina v obchodech

0
před 9 lety Pavla

Interspar nabízí českou zeleninu - rajčata, papriky, okurky, salát, čínské zelí...
Ve vybraných hypermarketech Albert a Tesco je dokonce český česnek.
Asi to bude i v jiných obchodech, které jsem neprozkoumala.

Vypadá to, že se začíná nabídka měnit k lepšímu.
Ale budou lidé ochotni zaplatit vyšší cenu za kvalitu?

0
před 9 lety Furienta

Kam to chodíte pro českou zeleninu, že máte vyšší ceny o proti té zahraniční. Já nakupuji u soukromníků - brambory za 8/kg, český česnek 159/kg, meruňky z Moravy - 29,90,-, jablka do 20,-, atd.,

0
před 9 lety Alča

Furienta, těžká závist a to nejen ty ceny, ale i možnost mít vše po ruce. Ne všichni to štěstí mají. U nás se začíná rozmáhat, že jezdí auta z j. Moravy, vozí ovoce a zeleninu (spíš tedy ale ovoce)a prodávají rovnou z auta, ale většinou je to jen jeden, dva druhy a objeví se třeba jednou za 14 dnů, takže ta dostupnost není nic extra :-(
Jinak tady je dost prodejců "trhovců", kteří mají napsané, že se jedná o věci z Moravy a přitom je na bednách Itálie, Španělsko atd.

0
před 9 lety Jirka

U nás jsou kvalitní brambory za 12kč/kg.

0
před 9 lety Alča

Tady na farmářkách byly sice fakt krásné brambory, ale za 16kč/kg :-O a to je tedy mazec.

0
před 9 lety Furienta

Štěstí asi mám, nevím. Taky jsem absolvovala pátrací akci a nebylo nejlehčí někoho takového sehnat v mém okolí. Prodejci věřím. Kolikrát je zelenina i trochu od hlíny a ne příliš výstavní, mě to ovšem nevadí, protože je chutná a vím, že nebyla pěstována v belíkách s vodou a stříkaná, barvená nebo leštěná. Jezdí si pro ni sám autem. Za 400,- útratu nakoupím zeleninu téměř na celý týden.

0
před 6 lety Lucka

Dnes jsem si zakoupila tuto brokolici, když už, tak snad(!!) alespoň z Česka, dle psaní, každopádně mě zarazila jedna věc, a to datum balení... 27/1... mám snad chápat že to balili v lednu? :D
Doufám, že mě někdo vyvede z omylu:)

0
před 6 lety Marri

No, obávám se Lucko, že je tomu skutečně tak, já to chápu stejně, jako ty :O

0
před 6 lety Lucka

Já nechápu, jak by ale od ledna mohla být takto "fit" :-)) Zkusím popř. napsat i přímo jim, tohle by mě docela zajímalo:D

0
před 6 lety Marri

zamrazili ji nebo hooodně ochladili kdoví v čem a kdo ví jak.. Když jdu kolikrát na "akci" okurků nebo jablek, jsou šíleně studená chladná, podle mě to nějakým způsobem někde v nízké  teplotě trůní a čeká na akce. ale nevím, snad nám někdo znalejší poradí.

0
před 6 lety Marri

údajně je to vozeny v podchlazenych kamionech v dusikovy atmosfere, aby se to nezkazilo,pripadne jeste dozralo cestou. Tak třeba to bude nějaká chyba, taky se muze stat.

0
před 6 lety Lucka

Zamražená nebude, to bych poznala, sama si jí mrazím a po vytažení je znát, kdybych byla rozmražovaná...
Ano, to samozřejmě vím, ale vzhledem k tomu, že je právě z Česka od českého pěstitele mě to tím spíš udivilo, kdyby to cestovalo kamionem, tak to jede jen pár hodin:) No nevím, snad chyba, ale hodně zvláštní:))

0
před 6 lety Sunriska

Teda, tak ta má výdrž..:D Já bych chtěla vysvětlit, jaký je rozdíl mezi tím, když ji prodají teď nebo kdyby ji prodali v únoru? Proč ji složitě uchovávat v aseptických podmínkách takovou dobu? Kdyby šla na pult hned po distribuci, jistě by se také prodala...U české brokolice dost velká škoda..

0
před 6 lety Lucka

Bude to tedy chyba nebo myslíš, že opravdu jí tam drželi tak dlouho? Mě se to furt nezdá :-D

0
před 6 lety Sunriska

Nebála bych se jim napsat..;) To není nic proti ničemu..My tady můžeme pouze spekulovat..:D

0
před 6 lety Lucka

Však jsem hned psala =) již odpověděli, ale čekám na konkrétní vyjádření, až to dozjistí, jak to s tou brokolicovou kráskou je :-) Odpověď pak schválně přepošlu =)

0
před 6 lety Lucka

Tak odpověď mi sice ještě nedorazila, ale dnešní úlovek mi jen dokazuje, že šlo zřejmě opravdu o špatný překlep, zde na jiné, ze stejné várky je totiž datum již ok, tedy z 26/7, já jsem si hold musela vybrat prostě tu s překlepem, která tam byla asi jediná:D Nicméně si i tak ráda počkám na jejich vyjádření k tomu =)

0
před 6 lety Sunriska

Lucko, ale 26. července teprve bude...:D Takže další brokolicová záhada! :D Nebo, že by byla tentokrát ne půl roku, ale rok stará??? :D

0
před 6 lety alena.prchlikova@

On to nebude datum, ale jejich nějaká značka. Já se domnívám, že na zelenině se datum spotřeby neudává. Alespoň na žádné krabici s ovocem nebo zeleninou nic takového není. Koukala jsem na jejich stránky, mají je velmi špatně dělané, o tom, že balí brokolici tam není žádná zmínka. Mají tam popsáno několik druhů zeleniny, ale zápis je několik let starý. To ve mě nevzbuzuje žádnou důvěru a jsem zvědavá, jestli se ozvou. Ale nemyslím si, že ne. Datum 26.7. nebude ani datum spotřeby, protože tak dlouho určitě nevydrží. Za pár dní se začne rosit a kazit. Já si balenou zeleninu nekupuji, myslím, že to není nejlepší balení.

0
před 6 lety Sunriska

+alena.prchlikova@Ale na obalu je jasně uvedeno - datum balení: 26/7. Těžko tedy věřit, že by to bylo např. číslo balírny apod...;)

1
před 6 lety Marri

Možná je to datum, kdy to máš rozbalit.... já už nevím :D hold u první nestíháš a novou ještě nejez :D

0
před 6 lety Lucka

:D A jo, to mě nedošlo :D :D
Marri, teď jsi na to kápla, ale už je pozdě :D No to jsem z toho blázen..nic no, budu aspoň doufat, že je tedy česká, když už nic víc:D

0
před 6 lety Marri

To ses jí měla zeptat, třeba by ti odpověděla, páč je očividně zakletá :D

0
před 6 lety alena.prchlikova@

Sunrisko, já vím, ale evidentně je to nesmysl. Já jsem již viděla takových nesmyslných údajů na balení potravin za těch skoro 30 let co prodávám potraviny, že už by mě nic nepřekvapilo. Rozhodně to není datum balení, ani ten první ani druhý. Já bych se zeptala přímo na prodejně, měli by vědět, co to znamená a když ne, mohou zavolat dodavateli. Vzpomínám si, že před lety jsem takto zkoumala uvedená čísla na balení mléka, ještě za totality. Sám ředitel mlékárny se tím zabýval a nakonec mi volal, že to je označení barev, které se objevují ma krabicích a že ty krabice byly vyrobeny ve Finsku a tam si takto značily barvy čísly.

0
před 6 lety Lucka

Tak pro všechny, mám tu rozlousknutí, právě mi přišla odpověď na můj dotaz :-))
Zde:
"Dobrý den, níže Vám zasíláme odpověď od kolegů: "Dobrý den, označení šarže na sortimentu ovoce-zelenina se v převážné většině případů řídí dle kalendářních týdnů v daném roce. Označení 27/1 tedy znamená, že daná brokolice byla zabalena či sklizena v 27. týdnu tohoto roku (tj. týden 30.6. – 6.7.2014) a číslo 1 za lomítkem označuje den v daném týdnu tj. pondělí." Zakoupila jste tedy naprosto čerstvě sklizené zboží. Přejeme Vám pěkný den."

0
před 6 lety Sunriska

Opravdu šalamounská odpověď...Ale ano, dalo by se tomu věřit...:)

0
před 6 lety alena.prchlikova@

Lucko, díky, to je zajímavé. Taky nás to mohlo napadnout, že se jedná o týdny. Ale je dobré vědět, že v obchodě smíchali dvě dodávky z různých dnů a dát si na to pozor. Jeden den jste měla brokolici balenou v pondělí a další den jste koupila zeleninu, která  byla balená o den dříve, v neděli. proto čísla 26 a 27.

0
před 6 lety Marri

Parada :) 

0
před 6 lety Lucka

Jo, také si říkám, že na tohle bych nepřišla, zvláštní, ale budiž, asi prava, tomu by i odpovídala ta druhá brokolice :D
Aspoň můžeme být s Marri v klidu, že jsem tu jednu nestihla sníst v lednu a tu druhou teprve budu moci sníst :D:D
No je pravda, že vysvětlení zní ale víceméně logicky... :-)

0
před 6 lety Lucka

Nejvíce člověka naštve, když v rámci možností koupí drahou zeleninu, s tím, že je aspoň, řeská, kvalitnější a čerstvá (než z kdovíjakých zemí) a pak zjistí, že dodavatel coby odbyt.družstvo Polabí asi hnojivy nešetří :(
http://www.potravinynapranyri.cz/Detail.aspx?id=2315&lang=cs&design=default&archive=actual&listtype=tiles
..jejich cibule... :(

0
před 2 roky Petra

Myslím si, že je super, že se česká zelenina a ovoce konečně dostává do obchodů a vše není z dovozu. Nicméně si myslím, že je pořád nejlepší si pěstovat zeleninu vlastní. Já si například pěstuji ve skleníku z http://www.skleniky-nejlevneji.cz/ a naprosto si vystačím. Nepamatuji si, kdy jsem si naposled kupovala zeleninu v obchodě.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 7 - 1


Přidat příspěvek