cena potravin

0
před 8 lety Lida

Dobrý den,

konečně jsem se někde dočetla, proč tak držíte vysoké ceny potravin a konečně je někdo, kdo s tím už zatočí!
http://vitbarta.cz/potraviny-zastavme-rust-cen/713-jak-usetrit-1200kc-na-predvanocnim-nakupu.htm#.UKyap2dnrTo

0
před 8 lety natala

Já nevím často slýchávám, jak je v DE a AT levněji, do AT občas jezdím a ještě jsem neviděla chleba pod 50,-, marmelády pod taky, a tak mohu pokračovat, ano potraviny jsou kvalitní a chuťově nesrovnatelné s našimi, ale asi chodím do špatných obchodů ještě se mi nepodařilo koupit svačinu na cestu pod 200,- pro dva lidi (v nákupu je pečivo, sýr, mléčný ochucený nápoj a ještě dvě tři tyčinky nebo nějaká chuťovka)

0
před 8 lety Danah

Možná jde také o to, kolik člověku zůstane v peněžence z výplaty, když nakoupí potraviny. Věřím, že Němcům nebo Rakušanům zbude v peněžence za totožný nákup mnohem víc! Nejde tedy jen o výdaje, ale i o příjmy. Pokud Čech dá za jídlo 3/4 výplaty, je to hrozné. Němci a Rakušani dají podle mého názoru 3/4 výplaty za bydlení. ?

0
před 8 lety Ivanqa

Danah: 3/4 z výplaty? To mi přijde trošku přitažené za vlasy (jak v prvním tak i ve druhém případě)...

0
před 8 lety natala

Rakušani mají levnější elektřinu než máme mi (a to díky vodním elektrárnám) a teď už i ten benzín nebo je srovnatelný i tel. volání mají levnější, za 200,- máte pomalu neomezené volání. Němci mají elektřinu dražší o proti nám.
S jídlem jsem v tom, ale na pochybách, protože v at nakoupit potraviny levněji nejde, asi se stavíme vždy do špatného marketu - nevím.

0
před 8 lety Jana H.

V Rakousku jsem také nikdy potraviny levněji nekoupila... před cca 2 lety byly srovnatelné cenově jako u nás, pak to tam taky skokově zdražilo. V Německu nakupujeme pravidelně a dost věcí tam vyjde podstatně levněji a přitom složení potravin je někde jinde než u nás... výrobky, které se prodávají pod stejnou značkou i u nás jsou v Německu mnohem kvalitnější.
My jsme 2, největší výdaje máme bydlení a náklady kolem auta...Určitě nevydáme za jídlo 3/4 výplaty.

0
před 8 lety Jitka

V Rakousku jsem ještě nebyla. Ale z vlastní zkušenosti můžu říct, že v Německu jsou nákupy levnější. Záměrně nepíšu potraviny, protože levněji tam nakoupíte i drogerii, obuv, oblečení, o elektronice ani nemluvím. Složení potravin je samozřejmě lepší než u nás a např. prací prášky jsou kvalitnější než prášek stejné značky koupený v Čechách. A v Německu je levnější.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 7 - 5


Přidat příspěvek