zlatá hněď CH

0
před 8 lety T

Dobrý den, prosím vás, co to je - zlatá hněď CH a jaké má skóre?
Děkuji.

0
Obrázek uživatele Frodik
před 8 lety Frodik

Dobrý den, můžu se zeptat, kde jste na toto barvivo narazil ? Nikde jsem ji nenašel, jen hněď HT a FK.

0
Obrázek uživatele 6sense
před 8 lety 6sense

Dá se vygooglit, že je toto barvivo obsaženo v některých lécích, ale např. stránky zentivy mi nedokážou v angličtině říct v cizích jazycích příbalových letáků léků u kterých je v českém letáku zlatá hněď CH. Při googlení v jiných jazycích se ale někde E154 označuje jako zlatá hnědá, takže si myslim že to bude nejspíše E154, ale nejsem si jist, to bych musel ještě více googlit.
http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek?prisada=E154

0
před 8 lety t.

Ahoj.
Na barvivo jsem narazila pri cteni pribaloveho letaku slozeni tabletek kyseliny listové. Prasky nebastim, takze se ctenim techto letaku bezne nezabyvam, ale nyni jsem kyselinu listovou dostala od gynekolozky na uzivani v tehotentvi. Barvivum se vyhýbám a ani z tohoto nemam dobry pocit. Děkuji predem za info.t.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

Jak už jsem psal ve svém článku o alergiích všechna éčka s číslem 3 a vyšším jsou nebezpečná.

0
před 8 lety Pavel B.

Pro T: Zajímavé je, kolik žen dostane v těhotenství nějaké "vitamíny" od gynekoložky. Víte, kdybych věřil lékařům že jsou čestní a dělají svou práci jenom protože, kdysi složili jistou přísahu, tak bych to bral. Ale když si představím, jak u každého lékaře několikrát týdně zaklepe na dveře dealer nějaké farmaceutické firmy a nabídne jim nějakou prima dovolenou v Karibiku, když bude předepisovat zrovna ty jejich hnědo-zlaté bonbónky.
Výhoda těhotných žen jako zákaznic je ta, že jsou ochotny udělat cokoli co je pro jejich miminko dobré. A to je dobře. Ale hodně lidí tohohle právě zneužívá a je dost možné, že i ty doktoři.
Příklad z praxe: Moje praktická doktorka jezdí 2x ročně někam na dovolenou, většinou Hawaii nebo Thajsko a vím, že si ty zájezdy neplatí. A na zlomenou ruku vám klidně předepíše živočisný uhlí :-)

0
před 8 lety Martina

Myslím, že když si promluvíte s gynekoložkou o nějakém alternativním řešení, jistě Vám předepíše něco čistě přírodní. Já jsem to tak udělala také, ale při jednom zdravotním problému. Brát tabletky na získání kyseliny listové můžete získat i jinými prostředky. Kyselina listová je obsažena v salátech, no prostě zelené zelenině.

0
před 8 lety Ivca

Martina: no ale to uz by z toho ta gynekolozka nemohla letet na tu dovolenou .. :-)))

0
před 8 lety Martina

Ale nemá na výběr, když je na trhu bohatá nabídka a předepíše mi něco co nechcete. Já jsem řekla, že do sebe nechci cpát dobrovolně chemii a on se mnou souhlasil, nemá co na to říct, protože ví, že máte pravdu. A pro jistotu se mě zeptal, jakého jsem povolaní, aby si zřejmě nenaběhnul.

0
před 8 lety t.

Díky všem. Jinak baštim chlorellu pyrenoidosu a v ní je i kys.listová, jen si nejsem jista, zda-li je v ni tolik, kolik potrebujeme?

0
Obrázek uživatele 6sense
před 8 lety 6sense

Dostal jsem odpověď ze Zentivy, že Hněď FK E154 neni v léčivech oproti potravinářství povoleno.

A zlatá hněď CH je směs chinolinové žluti E104, žluti SY E110, blilantní černi BN E151 a azorubinu E122.

0
Obrázek uživatele Frodik
před 8 lety Frodik

Fíííha, tak tomu říkám koktejl !!!

0
před 8 lety Tomáš

T. - tak to musíte gynekologovi poděkovat za moc dobré pilulky co Vám předepsal, doopravdy to nejlepší pro miminko v těhotenství.

0
před 8 lety martin

6sence, je to opravdu zajímavé zjištění, jen mě překvapuje, že vůbec odpověděli. Já psal do madety dotaz ohledně sýrů, že jsem bohužel na trhu nenašel od nich sýr bez barviva. Na otázku,proč do nich dávají barvivo E160b a zda mohou nabídnout sýr bez barviva, jsem se do dnešního dne odpovědi nedočkal a předpokládám, že ani nedočkám.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 10 - 1


Přidat příspěvek