Vejce - obsahují barvivo E161g.

0
před 7 lety Jirka

Vejce. DTest odhalil ve vejcích barvu E161g – neuvěřitelné. Podle jejich sdělení v TV barvu přidávají ve velkochovech do krmiva, aby byly žluté žloutky. Takže méně žlutý žloutek je ten BIO.

0
před 7 lety elllzi@

Ne oni chcou aby to vypadalo jako kvalitni vejce tak ze i hodne zluty muze byt bez barvy. Ja mam nastesti vejce domaci:-)

0
před 7 lety Danah

To bych teda udělala humbuk, protože tohle éčko se stupněm škodlivosti 3 je v ČR v potravinách zakázáno! (Je ovšem povoleno v lécích- ó, jaká silná logika!)Podle účinků E161g na lidské zdraví, kdy člověk přestává vidět ve tmě, tohle éčko nějak soupeří s vitamínem A a nejspíš ho vytěsní nebo s ním nějak reaguje a zničí ho.

0
před 7 lety Lucka

To snad není možné?! Já TV moc nesleduji, takže mi tato informace bohužel unikla, ale dost mě šokuje, máme naštěstí domácí od babičky, ale nechápu, jak si mohou dovolit tohle?! (Vlastně tady je možné všechno...)
Asi bych se nedivila, kdyby tam za chvíli byly nějaké radioaktivní látky, které budou žlouzek doslova rozsvicovat:/

A nevíte, zda se tato informace bude dál řešit a bude se tím někdo zabývat? Nebo to dopadne opět tak, že dostanou směšnou pokutu a vše se zamete pod kobereček a promlčí?

0
před 7 lety Dita

Přítel si dělal vajíčka na hniličku, celý nadšený jaký že si koupil vajíčka od slepiček z podestýlky a dle obalu krmeny i obilím. Nakonec uznal, že ty domácí ač nejsou zrovna nejčerstvější jsou prostě daleko lepší. Kdo má možnost si sehnat vajíčka od někoho z vesnice, ať nelení.
Posedlost výrobců po barvách a výrazných chutí už pomalu může být docela nebezpečná pro běžného konzumenta. Aby měl člověk doma laboratoř.

0
před 7 lety Kuba

http://zpravy.e15.cz/byznys/obchod-a-sluzby/drubezari-krmi-slepice-barvivem-kvuli-tmavsim-zloutkum-996661

"„Spotřebitele můžeme uklidnit, že nalezené hladiny kanthaxanthinu v testovaných vejcích nepředstavují riziko pro lidské zdraví a s rezervou vyhověly limitu pro přijatelnou denní dávku pro člověka,“ sdělil Beneš."

Takže to moc nevypadá, že se to bude nějak řešit, když je to vlastně "v pořádku".

0
před 7 lety Lucka

Takže se to - stejně jako ostatní průse*y - nechá pěkně vyšumět a bude to jen tiše pokračovat... :(

0
před 7 lety Kuba

V aktuálním díle pořadu A DOST! na stream.cz je ukázáno, v kterých vejcích to E161g je a v kterých ne. Jedny mají i značku Klasa, to je taky úplně k ničemu značka.

http://www.stream.cz/adost/818164-a-dost-vejce-s-dobarvovanymi-zloutky

0
před 7 lety Jana

Já sem si už dávno říkala, jak můžou být kupná vajíčka tak výrazně žlutá? Pak jsem si koupila BIO vajíčka a opravdu byly mnohem světlejší. Teď mám naštěstí možnost mít vajíčka domácí. Ale je plno lidí co tu možnost nemá, ach jo, co to bude příště?

0
před 7 lety Filip

podle skore tady to neni zase tak spatny.. nastesti zloutky nejim... ale je to humus... vsechno dela marketing! .. ale bohuzel si za to muzeme sami.. pro nas krasne zlutej zloutek znamena.. "super krasny zdravy vajicko"... nebyt tak zlutej takovej.. tak uz si ho nekoupime.. a priste koupime od jinyho vyrobce....vsechno ovlivnujem bohuzel my zakaznici.. nesmime se divat proste jen na to... jak neco vypada :) proste "krasa" je ocividne pomijiva

0
před 7 lety Filip

*oprava... prehlidl jsem.. ze je to g) a ne a) ... takze skore 3.. no tak to bohuzel neni v pohode

0
před 7 lety Masožrout

Žlutá barva žloutků uklidňuje. Od okamžiku, kdy se začala přidávat barviva do krmné směsi pro nosnice, ustal nátlak ochránců zvířat na klecové chovy.

0
před 7 lety Eva

Všichni se tu radují, kdo mají domácí vejce, že jsou v poho, ale kolik takhle dobarvovaných vajec sníte v potravinách? Výrobci určitě nepoužívají domácí, či BIO. Já jezdím nakupovat do Rakouska - je tam mnohdy levněji, o kvalitě nemluvě, a tam přibarvovaná vejce nekoupíte!

0
před 7 lety pro Eva

Místo času věnovaného cestě do Rakouska pro průmyslově vyráběné potraviny půjdu raději pustit slepice na pastvu, sezobnou nějakou tu trávu a rády se přehrabují.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 6


Přidat příspěvek