STRÁNKY

0
před 9 lety Iva

Ahoj, super stránky, moc chválím. Dřív jsem složení potravin neřešila, jediné co ovlivnilo výběr, bylo to, zda mi to chutná. Začali mi problémy, našli mi potravinové alergie a já při hledání lepku ve složení narazila na spoustu zvláštních věcí. Třeba že maso, není maso, že máslo, není máslo. No a spousta podivných barviv a přidaných látek, jejichž skore škodlivosti se mi ani trochu nelíbí. Jsem ráda, že díky stránkám mám přehled a můžu kontrolovat a ovlivnit to, co jím a tím podpořit zdraví. Při reklamě na colu, co přináší radost do našich domovů, mi ted trochu běhá mráz po zádech...

0
před 9 lety Danah

Při zmínce o cole si vzpomínám, jak jsem nedávno potkala dvě mladé maminky s kočárky: v kočárcích seděly asi tak dvouleté dětičky. Maminky jely z nákupu. Jedna z nich se napila coly a chtěla dát dítěti napít. Nejdřív se ale zeptala kamarádky: "Co myslíš, můžu mu dát trošku napít té coly?" Kamarádka pokrčila rameny:"Já myslím, že můžeš, něco by pít měl." No nazdar!! Umím si představit, jak večer dítě nemůže po cole usnout a mladí rodiče z něj šílí. Hlavně dítě od malička zbytečně zvykají na pochutiny a náhražky a ne na opravdovou stravu.

0
před 9 lety Dita

Když to řekne kamarádka, tak je to přeci pravda. Kamarádka by ti nedoporučila nic špatného :). Ach jo, to tak bolí a zároveň je to k smíchu.

0
před 9 lety Pavlouš

Taky mi někdy rve srdce, když vidím, co někteří dospělí dětem cpou. T
eď jsem viděla před McDonaldem maminku s babičkou, jak nutily asi tříletému capartovi nějakého toho BigMaca, ten to vůbec nechtěl a vzpouzel se, tak to do nej tlačily a pak ho zkoušela usmlouvat na to, že když sní aspoň to "masíčko", tak že potom zeleninku už jíst nemusí, tu babička hodí do popelnice.
Boha!

0
před 9 lety Lucka

Já se dokonce setkala s maminkami, ketré si za McDonaldem stály, že to pro dtě není nic špatného, vždyt přeci dostává potřebné maso v pečivu doplněné zeleninou-tím měla namysli složení hamburgeru, bohužel její děti znají asi chuť pouze samžených hranolků a zapitých Coca colou, co tomu asi řekně jejich tělíčko a zdravíčko za pár let...

0
před 9 lety Danah

Lucko, nejhorší na tom je, že přijdou k doktorovi a budou očekávat, že on jim pomůže! Ten si jen zamne ruce a předepíše lék. V lékárně si jen zamnou ruce a prodají lék. Už dávno neříkám lékárnám lékárny, ale výdejny léků.

0
před 9 lety Sunka

Je smutné vídat v supermarketech maminku s malým dítětem, která bere jogurty skoro po kartonech, protože jsou v akci a na druhou stranu si nepřečte kolik cukru, sladidel a zahušťovadel vlastně kupuje. Nemyslím si že je to způsob šetření peněženky. Ve výsledku se jí to může vrátit v podobě alergie, astmatu či hyperaktivity. Každý chce, aby jeho děti byly zdravé, ale jak jde vidět moc proto nedělají. Po nějaké době se jim prohloubí peněženka za léky.

0
před 9 lety Lucka

Dannah: přesně tak, a pak z toho vlastně plynou jen další a další problémy nejen se zdravím - ze všech možných "léků", ale i ze stále nezdravého jídla-nevěřím,že by takto lidé zmoudřeli a konec konců i problémy finanční, co si budem povídat, dnešní ceny všech (ne)potřebných léků a tabletek je kapitolou sama pro sebe...
Zestručněno - raději s těmi Mekáči a KFC ani nezačínat=) Ale co budeme tak chytrým maminám, které vědí přece co je správné a dobré vysvětlovat, je to jejich škoda, kam až to nechají zajít a jaké základy předají svému dítku.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 - 1


Přidat příspěvek