Škodlivá éčka neexistují :-)

0
před 8 lety Verča

„Škodlivá „éčka“ neexistují, jsou buď povolená nebo nepovolená,“ praví v článku Dana Večeřová, tisková mluvčí Potravinářské komory ČR :-)
http://www.vitalia.cz/clanky/skodliva-ecka-neexistuji-tvrdi-potravinari/

0
před 8 lety Danah

Tudíž když jsou éčka povolena, mohou nebo nemusí být škodlivá (jako podmnožina povolených éček jsou éčka škodlivá a méně škodlivá). Vřele doporučuji web www.inchem.org.(v angličtině). Tam najde každý, co hledá: jakoukoliv chemickou látku, a její testy, výsledky shrnuty do odborných zpráv. Opravdu kvalitní zdroj informací.

0
před 8 lety light

Je jedno jestli tyto umělé látky jsou škodlivé nebo ne do těla prostě nepatří a hotovo!!!

0
před 8 lety Jana

O co jim jde, maj pocit, že jsou lidi málo nemocní? kdybych se měla teda řídit pravidlem, že vše co je povolené je dobré, tak už asi nejsem mezi živými. Zas nás krměj kravinama, člověk se objektivní hodnocení musí vyzjistit sám. Přesně tak do těla to prostě nepatří.

0
před 8 lety Taita

Light: tak by více lidi umírali více přemýšlet než něco plácnete :D ono éčka svým způsobem je svinsto, ale svým způsobem díky nim zase jest trvanlivost pač by 5000 másel museli vyhodit pač by se zkazilo - příklad :D

0
před 8 lety Taita

jo ještě jedna věc lidi uniká hlavní či dvě věci 1) jest lidi jedí očíma a čichem :D - vezmete ruku na srdce jedli byste pomalu šediví blafy i když to pohodě jde jíst? 2) kdyby toto nerobili - je to humus, ale krutá věc :( uživilo se republika či svět? Nikoliv! A bio potraviny to jsou smíchu též :D po tají ty lidi stříkaji chemii

0
před 8 lety light

Taita: já jsem tady psala o umělých éčkách ta přírodní nezavrhuji, ale situace je bohužel taková že lidé přišli na způsob jak napodobit přírodní látky,tyto napodobeniny se dají patentovat a tím pádem na nich vydělávat velké peníze fakt hnus toto:-(

0
před 8 lety Dita

Nevím proč se hádat, naštěstí si můžeme v tomhle ještě svobodně rozhodnout. Pokud si chce někdo zahlcovat tělo, tak je to jeho volba a naopak. Já třeba dám raději přednost neobarvenému jahodovému kompotu, nepotřebuji aby měl sytou červenou barvu. Souhlasím s light, věřím že ještě kvůli tomu nejsem nenormální. Nepotřebuju dobarvované sýry ani nikterak šidit jiné potraviny, nechci jíst máslo dva roky staré, tohle vyhovuje prodejcům.
Danah díky za super odkaz.

0
před 8 lety Taita

Jo nepatří, ale taky přijď něčím, aby dokázalo se usytit 7 miliard lidi :D Ono 1000 ks másla se urobí bez chemie ok 800 bez problému se prodá, ale 200 se vyhodí protože se zkazí :( jedna věc a druhá věc jest a tož lidi asi nevidí :( okolo práce a peníze. Zkuste chovat dobytek, pěstovat zeleninu a ovoce. Vám to rychle přejde, protože by potom máslo nestalo 34 Kč, ale rovnou 80Kč! Je to svinárna, ale krutá pravda! Je spíš potřeba najít lepší možnost, aby neškodilo tělu, ale taky, aby potraviny za 3 či 10 dnů nezkazili! Či výrobek vyrobili a potom vyhodili, pač se neprodal pač po 2 dne se zkazilo.

0
před 8 lety light

Alternativy existují o které zájem není za 1) by se na tom nikdo nenapakoval 2) hladomor v rozvojových zemích je záměrně udržovaný aby zemřelo co nejvíce lidí 3) ve vyspělých zemích nás záměrně tráví těmi jedy, chemtrails, vytvářejí tím uměle vážné choroby jako je např. rakovina u které nás nakonec dorazí drahou chemoterapií tady nejde o blaho celého světa tady se vede válka proti imunitě tyhle věci a další nechutné plány má na svědomí NWO, Ilumináti... Vše se děje pomalu a postupně, aby to nebylo tak nápadné. Nevím proč nebo spíš pro koho to dělají tohle musíme všichni vědět proto abychom s tím mohli něco dělat. Tím naším nevědomím jim to vlastně dovolujeme nás takto mrzačit:-((

0
před 8 lety Vlasta

Když si dám dneska k obědu polovinu jídla pomůžu tím někomu? Myslím si že ne, řešit jestli je někde trpí hladomorem je nesmysl, můžeme být jen rádi, že naši předci makali a žijeme v době jaké žijeme. Otázkou je, kdyby jsme žili tam kde trpí hladomorem, jestli by jse jím trpěli také, domnívám se že ne. Kdo má dneska u nás více jak dvě děti a kolik jich mají tam. Kolik práce udělali proto, aby se měli lépe, zbraně uměj držet už od dětského věku, naučit se zemědělství a nečučet a makat jim už moc nejde. Já kvůli tomu jíst polovinu jídla nebudu. Naše zem nebejt politiků, byla soběstačná a všechny nás uživí, zase nás tolik není. A řešit přelidněnou indii nebo afriku řešit nebudu.

0
před 8 lety Ronik

to: Taita"
usytit díky E 7mld people sice ano ,ale ono se to vrátí jako bumerang - tím že díky E" a jinejm jedům polovinu otrávíš civil. nemocema jako je např. všude se rozmahajíci rakovina" = a výsledek stejnej.
Lepší kdyby se přelidněný státy nepřelidňovali a všeho by pak bylo pro všechny dost ...ale to mi tupí lidi né! - musíme ode zdi ke zdi :(

PS: nekupujte si obarvený červený ,,Pražený Mandle" od Emil Procházka IČO 68823550 - taky to úplně zbytečně přebarvuje E110

0
před 8 lety Snipp

Kdyby se přelidněný státy nepřelidňovaly? To snad nemyslíte vážně. Představte si že by vám někdo zakázal rozmnožování. To byste se tady POSR*LI. Podobný názory měli i nacisti. A vy Vlasto, kdybyste si dala k obědu jen polovinu tak byste tím opravdu pomohla. Ale to byste musela vidět dál než na špičku svého nosu.

0
před 8 lety geolog

Z hlediska nejen filozofickeho, ale jak se dovtipuji i biologickeho plati, ze co je dobre pro me telo je dobre i pro plisne a bakterie. Tu hned odvodim, ze bud zneprijemnim zivot mikroorganismum a spouste rozkladnych zivlu a tim jej zneprijemnim i sobe, anebo prijdu vzdy k cerstvemu stejne jako mi mikrokamaradi, kterych zpocatku neni dost na to aby ohrozily me zdravi.

0
před 8 lety Stana

Chtěla bych vidět paní Vlastu jak něco pěstuje v Africe. Zemědělství ha, jako kdyby tady u nás zemědělství za něco stálo, všude řepka, a kukuřice. Éčka prostě jsou a my si musíme vybrat a číst etiketu než něco sníme. Lepší to už nebude. A pěstovat zeleninu v paneláku nebo chovat slepice apod. nejde. To byste museli všichni bydlet na vesnici a pěstovat a chovat si vše sami. Protože některé potraviny bez éček prostě vyrobené a dovezené být nemůžou. Jde prostě o prachy, je to levnější tak to tam cpou.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 10 - 4


Přidat příspěvek