Opalování či samoopalovací krém.... atd.

0
před 6 lety Eva

ahoj, jelikož začíná svítit sluníčko a já bych se chtěla opálit, chtěla bych znát Váš názor: je zdravější se opalovat nebo používat samoopalovací krémy? Koukala jsem, že samoopalováky obsahují Dihydroxyaceton - je to špátná látka? A jak moc? Tady jsem ji nenašla...

Jak řešíte léto vy? Opalujete se? Když říkají, že je to tak nezdravé.... nebo jste raději bílí?


Co si mysíte, je bezpečnější používat samoopalováky nebo raději se opalovat s opalováky na slunčíku?

Popřípadě, jak a s čím se opalujete vy?

díky


1
Obrázek uživatele happy.lenulka@
před 6 lety happy.lenulka@

já toto moc neřeším. v létě chodím v krátkých sukních a tílkách a opálím se až až... jinak myslím, že když to člověk nepřehání, tak to zas tak neškodí... určitě se neopalovat v pravé poledne...

0
před 6 lety Eva

no právě, já miluji léto a slunko a vodu. Na to se těším celý rok. Ale bohužel prý slunko není zdravé a ozonová díra či co.... :-( no samoopalovák by byl zdravější co? Jenže já se opaluji pomalu, takže na slunku musím být dlouho.... býváme tak od 14hod do večera.....no prý i opalováky nejsou zdravé..... takže vlastně nic není zdravé.... :-(

0
Obrázek uživatele Frodik
před 6 lety Frodik

Eva: Měl bych ještě jednu takovou alternativu. Osobně samoopalovací krémy nepoužívám :-) a asi používat nebudu, ta chemie, která mě opaluje i v noci mě trochu děsí :-))
Každopádně zaručený způsob jak se opálit znám. A navíc je pro to ideální doba. V Alpách je na ledovci ještě teď super lyžovačka. Navíc v tuhle dobu se tam člověk neopaluje, ale griluje :-) Takže vyražte na ledovec, zalyžujte dvě hodinky a pak se na sněhu natáhněte na sluníčko. Foto jak to vypadá přikládám. Můžu zaručit, že se tam člověk opálí během 2 dnů víc, než za týden u moře :-) Jen je potřeba na sebe hodit nějaký lepší faktor, protože jinak přijedete jako černoch a další den se člověk sloupne jako had :-)))
Ale ne vážně, já se taky opaluju pomalu, ale v Alpách na jaře vždycky chytím barvu :-)

0
před 6 lety kolemjdoucí

samoopalovací krém barví, jednou jsem takto řešila ples, abych nebyla jak sejra a tak přes noc jsem se naplácala, peřina, pyžamo, polštář hnědej a ruce jako kdybych týden škrabala mrkev

0
před 6 lety Eva

díky za reakce, tak samoopalovák asi raději nebudu řešit, možná na obličej, ten si nerada opaluji k vůli vráskám :-) (nechci je mít).
Samoopalováky navíc smrdí. Já se opalovala teď 3 dny a zatím nic moc. Jsem velmi jemně červeno-hnědá. Někdo se opálí za pár hodin. Mě to trvá. A bílá se sama sobě nelíbím. Ale nepřeháním to, jak někdo.... už teď jsem viděla růdé lidi...

0
před 6 lety Eva

ještě by mě zajímalo jako opalováky používáte- ty klasické?
Slyšela jsem něco o olivovém oleji- prý má faktor 20..... nevíte? Já doteď používám chemii Daylong, ráda bych přešla na něco co škodí míň.... ale nic takového neznám... proto se ptám, čím se mažete vy..
díky

0
před 6 lety K

Kožaři mají stanovisko jednoznačné- zdravé opalování neexistuje. A čím nárazovější ( ty Alpy) tím horší.

0
Obrázek uživatele Klarish
před 6 lety Klarish

Já mívám s opalováním dost problém. Jsem dost světlý typ ačkoliv absolutně netusím, po kom jsem to podědila. Klasický opalovací krám s uv filtrem (i když je 50) pro mě nemá smysl. Spálím se a mám sluneční alergii, stává se i že se mi ramena slijí do puchýřů. Někdo mi radil abych si před sezónou párkrát zašla do solária, ale nikdy to nestihnu. Zkusila jsem si koupit hydratační krém s spf 50 pro citlivou pokožku, má uva i uvb filtr a tentokrát musím říct, že jsem konečně spokojená ;-). Na opalovacím krémuá se nevyplácí šetřit. Rakovina kůže se těžko vrací. A ještě jedna rada ;-) na obličej si vždy dýávejte jen krémy s faktorem SPF, jinak se vám na něm vytvoří po čase pigmentace...

0
před 6 lety Eva

Pro Klarish: vidíš to je dobrý nápad, můžeš mi prosimtě říci, které značky nebo které krémy mají jen SPF? tedy které krémy si dáváš na obličej?
díky

0
před 6 lety Eva

nebo ještě spíše, jaký je rozdíl mezi SPF, některé krémy mají SPF 15 a jiné např. 15 UVA.
Já jsem myslela, že je to stejné...

Pro Klarish: jaký krém si dáváš na obličej?stačí když na obalu bude SPF ?

A jaký je rozdíl- na obalu SPF 15 nebo 15 UVA/UVB ?díky

0
Obrázek uživatele Klarish
před 6 lety Klarish

Značky přesně nevím, já jsem si letos koupila krém z avonu (50spf,má uva i uvb filtr), stoprocentně vím také, že kvalitní krémy vyrábí LR (ty jsou s aloe vera), ale určitě seženeš i jiné značky. Jinak spf 15 rovná se UV asi 35. Nejvhodnější na obličej je samozřejmě denní krém s spf, ale klasickým opalovacím krémem s spf taky nic nezkazíš ;-) Denní pleťový krém na s spf (popř. i oční) by jsi měla používat na obličej celý rok, chrání před všemi vnějšími vlivy. Obličej je jediná část těla, kterou neschovávámě pod oblečení, proto bývá nejnáchylnější ;-)

0
před 6 lety Eva

já používám zatím Daylong. Zajímavé je, že 25 - má označení na krému SPF 25 a 15ka má označení 15UVB.

To přepočítání slyším poprvé. Třeba Nivea má značení OF 30 - To je asi SPF?

Ale u toho Daylongu je to divné.
Spf 25 a u 15ky 15UVB.

0
Obrázek uživatele Klarish
před 6 lety Klarish

Takhle to nefunguje, UV se na SPF nepřepočítává, SPF funguje na trošičku jiném principu a pleť lépe ochrání.
Nejkvalitnější jsou krémy, které obsahují faktor spf a chrání před uva i uvb zářením. Pokud si koupíte krém, na kterém stojí UV já nevím kolik a víc už nic, není jisté před čím vším vás může ochránit ať už se opalujete dobře nebo špatně.

0
před 6 lety Eva

aha, tak díky, já jsem si myslela doteď, že je to stejné, tedy raději to SPF.

0
Obrázek uživatele Klarish
před 6 lety Klarish

rozhodně ;-) hůře se shnání,ale stojí to za to ;-)

0
před 6 lety Avous

Pokud jste tu někdo jako já a neopálíte se. Zkuste se podívat na moje řešení. Dneska se opálim parádně. Napsal jsem o tom článek: http://www.peptidy.info/2011/08/opalovani-s-melanotanem-uzasne-vysledky-pro-vas-kteri-se-neopalite.html

-1
před 6 lety Avous

Pokud jste tu někdo jako já a neopálíte se. Zkuste se podívat na moje řešení. Dneska se opálim parádně. Napsal jsem o tom článek: http://www.peptidy.info/2011/08/opalovani-s-melanotanem-uzasne-vysledky-pro-vas-kteri-se-neopalite.html

0
Obrázek uživatele wejk@
před 6 lety wejk@

Já si myslím že nic co je umělé není dobré ani zdravé.. raději normální opalování.. Stejně umělé opálení vypadá blbě..

0
před 4 roky Ester

dobrý den, můžu se natřít opalovacím krémem do solária a jít se opalovat ven na slunce? Ještě jaký je mezi těmito krémy rozdíl?

1
Obrázek uživatele Anywetta@
před 4 roky Anywetta@

Kvůli mediální masáži, jak je nutné používat opalovací krémy, jsem se o ně začala jednu dobu také zajímat. Ochrana před slunečním zářením bývá založena na minerálních filtrech, chemických filtrech nebo jejich kombinací. Chemické filtry, respektive částice, které mají chránit se vstřebají do kůže a tam by měly sluneční záření pohlcovat. Problémem je, že jsou to chemické látky a označit je za bezpečné se nedá. Některé mohou způsobovat alergie, rozhodit hormony, ... Minerální filtry (např. oxid zinečnatý, oxid titaničitý) se nevstřebají úplně do pokožky, ale dá se říci, že zůstanou na povrchu a sluneční paprsky odráží jako zrcadlo. Mohou na kůži tvořit lehký bílý povlak. Přírodní kosmetika proti slunci je zpravidla na bázi minerálních filtrů. Zdají se být lepší, ale našla jsem několik informací o tom, že oxid titaničitý může mít podobné účinky jako azbest. Do jaké míry je to pravda nejsem schopna posoudit. :-) Osobně opalování nevyhledávám, jsem světlý typ a na běžnou denní ochranu jsem se naučila používat bambucké máslo nebo některé rostlinné oleje (jojobový, makadamiový), které sami osobě mají lehkou UV ochranu.

0
Obrázek uživatele xTereza.polnackova
před 3 roky xTereza.polnackova

Já bych spíš řekla všeho s mírou, ale pokud máš ráda opalování (já taky a to moc) tak aspoň použít pořádný krém na opalování a pak taky po opalování, komplexní péči, za poledne bych taky se nedoporučovala vyvalovat. Používám korejnskou Skin79, ta mi přijde kvalitní a za rozumnou cenu. Samoopalováky moc nemám ráda, protože mi pak špiní podprsenku, jak se to tam dře.. Takže asi tak.

0
Obrázek uživatele Anywetta@
před 3 roky Anywetta@

Já se neopaluju. Na běžné denní použití používám jen rostlinné oleje (jojobový nebo makadamiový) nebo čisté bambucké máslo, jak jsem psala výše. Mají přirozenou UV ochranu. I když je nižší než u opalovacích krémů, ale přijde mi to rozumnější, než na sebe patlat chemii. Něco jiného je, když člověk jede někam do tropů, tam by ochrana asi měla být vyšší.

0
před 2 roky LenkaG

Ahoj všichni, prosím jakou značku samoopalovacích krému, pěn apod používáte? KTerá se Vám osvědčila a nestojí zas takový majlant? Budu ráda za doporučení :) 

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 2 roky sharunka03

LenkaG: za mě žádným!

0
před 2 roky Anetta

LenkaG: já jsem ted narazila na značku St. Moriz a ta mi naprosto vyhovuje, jejich samoopalovací pěny jsou super, skvěle a rovnoměrně se nanaší (používám i tu speciální rukavici) a je to super, vůbec to nedělá žádné fleky, a je na celé tělo i včetně obličeje. A cenově je teda  úplně dostupná..srovnala bych jí se značkamai x krát dražšími co se týká kvality.

1
Obrázek uživatele ivanadamcova
před 2 roky ivanadamcova

Já jsem raději bílá občas vyjdu ven na sluníčko, ale solárko ani krémy nehrozí.

0
před 2 roky LenkaG

žádné ? :( snad nějaká dobrá značka je, ne? :) 
Anetta: Tu neznám, kde se to dá koupit prosím ? :) A co konkrétně od nich? Nebo mají jen jeden přípravek na opalování? A kolik za to chtějí ? 

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 2 roky sharunka03

LenkaG
Ptala jste se na samoopalovací krém. Já se žádným samoopalovacím nemažu a ani nechodím do solárka. je to možný,že nějakej dobrej bude, budete muset hledat :-)

0
před 2 roky Anetta

Konkrétně mám na mysli tuto pěna http://www.stmoriz.cz/e-shop/st-moriz-vsechny-produkty/fasttanningmousse
Tam jsem to i koupila. stojí to 249 Kč. Za tu cenu fakt paráda. A tu rukavici na to nanášení k tomu doporučuju, je to s ní daleko lehčí, líp se to nanáší.

0
před 2 roky LenkaG

Já hledám :) ale raději se ptám na zkušenosti druhých, at neutrácím zbytečně ;) 
Anetto moc díky! Tak já to zkusím hned objednat, tu rukavici teda raději taky, at se to dobře nanáší :) 
Zatím děkuji, já pak napíšu, jak to dopadlo.

0
před 2 roky Anetta

Ok jasně, není zač. napiš, však uvidíš :-)
Tak at si spokojená.

0
před 2 roky LenkaG

tak hlásím čerstvou zkušenosti Anett, pěna je super, vypadá to fakt pěkně :) 
Jen manžel přišel z práce a nevěřil vlastním očím, kde jsem se tak rychle stihla opálit :D

0
Obrázek uživatele radim
před 2 roky radim

Taky hlásím čerstvou zkušenost. Právě začínají být slunné dny. Takže švihnout sebou do trávy a opalovat se :)

0
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 2 roky alena.prchlikova@

Když jsem četla příspěvek od Lenky, Radime,  právě tohle mě napadlo. A myslím, že i přes určitá zdravotní rizika by to bylo zdravější, než se mazat nějakými chemickými přípravky. Přes kůži se dostane do těla hodně škodlivých látek, právě tak jako  léčivých, když použijeme léčivé masti. Tím nechci Lence rozmlouvat její činnost, jen já nevidím smysl jejího počínání, ale to je můj problém...

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 2 roky Sunriska

Také nejsem pro kosmetiku, která je plná chemie, ale v tomto případě to s tím sluníčkem není tak jednoduché. Ne každý má to štěstí se opálit ze sluníčka, já jsem buď červená a nebo bílá..Nic mezitím..Takže chápu, že někteří pokukují po jiných alternativách, které jsou pro většinu tak trochu zvrácené..Mě také mrzí, že nikdy nebudu krásně hnědá, ale snažím se to brát tak, jak to je a neřešit ostatní..

1
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 2 roky alena.prchlikova@

Já to také neřeším, neopaluji se, i když bych mohla, nedělá mi to potíže. Ale vystačím si s tím, co naberu při běžném pobytu v přírodě. Nač pokoušet osud, v tmavě opálené pleti nevidím žádné plus, nemyslím, že bych byla hezčí či lepší, když budu mít opálenou pokožku. 

1
Obrázek uživatele radim
před 2 roky radim

Sunriska píše: Mě také mrzí, že nikdy nebudu krásně hnědá, ale snažím se to brát tak, jak to je a neřešit ostatní...
To že hnědý znamená krásný je jen pohled vnucený společností... Dřív bylo „in“ být bílý jak stěna, protože to symbolizovalo, že je člověk bohatý a nemusí makat venku na sluníčku. Tak se pudrovalo. Ale každej je nějakej. Někdo je bílej, tak na sebe nemusí plácat nějaký pochybnosti, aby vypadal jako opálenej. Mě stačí pár hodin na sluníčku a jsem jak keňan. Taky kvůli tomu nebudu kupovat nějaký odbarvovače kůže nebo něco takovýho. 

0
Obrázek uživatele radim
před 2 roky radim

Přesně jak píše Alena. To jak člověk vypadá z něho nedělá nic lepšího nebo horšího než je. Je vidět, že to má srovnané v hlavě a je silná osobnost. To se jen tak nevidí.

1
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 2 roky alena.prchlikova@

Já myslím, že dnešní ideál krásy se lidem vnucuje, slouží k tomu různé barevné časopisy s modelkami, jejich kosmetikou, novináři nevědí, co a jaký přípravek vychválit a mocná reklama udělala své. Ale je třeba se vrátit k přírodě, tak jak to někteří děláme při přípravě svých pokrmů. Vybírat si k sobě lidi, kteří nekoukají na to, jak vypadáte, jestli máte nejnovější oblečení, nebo jste nalíčená dle posledních trendů. V dobrém vztahu mezi lidmi a hlavně v partnerském soužití to nehraje žádnou roli, důležité jsou vlastnosti lidí a nic jiného, dle mého, nemá význam. 

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 2 roky Sunriska

To máte bezesporu pravdu. Lidé dají víc na názory ostatních než na svoji přirozenost. V tomto ohledu mě ale nízká pigmentace kůže omezuje v tom, že v létě nemůžu dlouho zůstávat u vody (protože mě plavání v přírodě baví) a musím trávit víc času ve stínu. To samé aktivity na kole, brusle, běhání atd..A i přes to, že se hodně pohybuju venku a jím zdravě - úplně bílá pokožka vypadá pak skutečně nepřirozeně až nezdravě..
Ale samozřejmě netvrdím, že je řešením kosmetika, která má stejně pouze krátkodobý účinek a do přirozenosti má také daleko. Člověk si pak musí vážit toho, co má, kdo je a co umí a netrápit se. :-)

1
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 2 roky alena.prchlikova@

Souhlasím, hlavně poslední větou mi mluvíte z duše. To je přesně ono, nač se trápit s něčím, co nemůžete ovlivnit. Važte si každého dne, ať už s bílou nebo tmavou pletí. Některým lidem není přáno prožít mnoho dní...

0
před 2 roky Hela

Jake opalovaci kremy preferujete krom tech ktere se daji sehnat v drogeriich a obchodech? 

0
před 2 roky Jitka

My si jej objednavame z netu Aptasol, natiram s tim i deti a parada...:-)

0
před 2 roky Simča

Tak ne každý se sluníčkem opálí a ne každý se může vystavovat slunečním paprskům. Já se třeba pořádně neopálím ani u moře. V některých zaměstnáních člověk musí vypadat co nejlépe a mnohdy si na tom i vedení společnosti zakládá. Opálená pleť člověka rozzáří a dělá to podle mě hodně. Leni, já používám xen tan. Prvním jsem u této značky začala se samoopalovacím nástřikem kvůli svatbě a protože jsem byla moc spokojená a vypadala přirozeně, tak jsem po čase začala objednávat samoopalovací mléka. Já si tyhle samoopalováky jen a jen chválím.

0
Obrázek uživatele radim
před 2 roky radim

V některých zaměstnáních člověk musí vypadat co nejlépe a mnohdy si na tom i vedení společnosti zakládá.
Tam bych teda nechtěl pracovat.

0
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 2 roky alena.prchlikova@

Radime, můžete mi napsat, v jakém oboru pracujete? Když čtu vaše odpovědi, vidím před očima svého syna, docela se bavím. Ne vždy s vámi souhlasím, ale většinou ano, stejně tak, jako ne vždy se shodnu se synem. Ale to je asi normální, vždyť je to jiná generace a některé věci vidí jinak.

0
Obrázek uživatele radim
před 2 roky radim

Třeba jsem váš syn pod vymyšleným jménem :-) A shodnout se ve všem, to bysme byli jak kopie.
Napíšu vám to do zpráv, moc se za to stydim.

0
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 2 roky alena.prchlikova@

Nevím, za co se stydíte, jste fajn, nebojíte se napsat svůj názor, jste svůj. Zrovna jako syn a to je dobře, nemůžeme být všichni stejní...

0
Obrázek uživatele radim
před 2 roky radim

To nebylo myšleno vážně, že za to stydím. Kdybych se styděl, tak nemyslim za sebe, opakuju ostatní, a jdu s davem. Jen tady všechno veřejně nechci ventilovat. Občas je mě třeba brát trochu s nadhledem. Jinak děkuju za vřelá slova, to potěší.
Ještě k tématu. Černí chtěj být bílí a bílí chtěj být černí. Já nevidím důvod si tónovat pleť uměle, jen kvůli tomu, že má člověk předky ze severských zemí, a neopálí se.

0
před 2 roky Pavla88

Kolik jste tam ochotny zaplatit za kvalitni opalovaci krem? Za kolik jej tak nakupujete? Ja mam na netu vyhlidly jeden okolo 400-500kc, ale dlouho jsem vybirala, abych mela opravdu kvalitu

0
Obrázek uživatele radim
před 2 roky radim

0

0
před 2 roky Linda

Samoopalovaci krem jsem nemela nikdy odvahu vyzkouset, kamaradka jej mela a byla cela flekata..:D ale nad cim nesetrim, tak to jsou zrovna opalovaci kremy, rovnou kupuju opravdu kvalitni znacky ikdyz nato pad vice korun, ale mazeme se tim cela rodina

0
před 2 roky Anezka

Radim: kdyz potkate nekoho, kdo je bez slunicka bily jako mrtvola, ktera na sobe ma modrou sit (protoze mu prosvitaji zil), co byste mu rekl? Ja bych doporucila lehke opaleni, protoze prosvitajici zily jsou hnus

0
před 2 roky Liduška

Prosim, koukala jsem se na netu po nejakych opalovaci kremech a myslite ze do egypta mi bude stacit faktor 50 ? a jak pro deti?  diky

0
Obrázek uživatele radim
před 2 roky radim

Anezka: Mě je uplně buřt, jak lidi vypadaj.

0
před 2 roky Radka

Radeji kvalitni opalovaci krem po kterem jsem krasne hneda, nezli samoopalovak a byt oranzova a flekata..:D

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 2 roky sharunka03

Radka: přesně tak, taky to tak vidím.

0
před 2 roky Culik

A jake znacky mate tedy ozkousene nez li ty co clovek sezene v drogerkach? Na kupujete v lekarne a nebo nejaky i na netu?

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 2 roky sharunka03

Já mám momentálně opalovací krémy ve spreji z jedné drogérky na dvě písmena (ať nedělám reklamu) :-) a zatím jsem spokojená je to ještě s karotenem na lepší opálení.

0
Obrázek uživatele Anywetta@
před 2 roky Anywetta@

Na běžný den opalovací krém neřeším a nepoužívám, ale pojedu na dovolenou a něco s UV/UVA ochranou bych si chtěla pořídit... bez nano částic, hliníku a přírodní... což je kombinace přání, která se mi zdá téměř neslučitelná, nemáte někdo tip na konkrétní značku? :-)

Byl mi doporučen třeba tento olej, ale nevím, jestli je postačující: http://www.happyhemp.cz/kosmetika-2/cannabios-konopny-masazni-a-pestici-x-olej-200ml/ Co si o tom myslíte? Předem děkuji.

0
před 2 roky Alenka

Ja mam doma krem od znacky bioapta, pred lety jsem jej jeste koupila v Italii kdyz jsme byli  na dovolene, ted se da uz ale sehnat aj tady u nas

0
před 2 roky Bohunka

A nebyl takhle v zahranici moc drahy? Co jsem tam pred lety kupovala byli vzdy opalovaky, pac jsem je jako vzdy nechala doma...:-D

0
před 2 roky Alenka

Ne to ne, ceny bývaji takhle pomerne srovnatelny, vim ze se prodavaji uz u nas na ceny jsem jeste nekoukala..:)

0
před 2 roky Bohunka

Tak to je dobre, a co jsem koukala tak kolikrat je to v zahranici aj lepvnejsi jak u nas, ale tyhle kremy jsou za dobrou cenu, na opalovakach se nema setrit, to slunicko je vic a vic silnejsi

0
před 2 roky Tereza

To je vec na ktery jsem nikdy nesetrila, opalovak cca za 300kc je normalni investice

0
před 2 roky Natalia

A vase oblibena znacka, asi to nebude neco z drogerii a tak ?

0
před 2 roky sangi

Já to teda moc nehrotím, opaluju se dobře, stačí mi chvilička na slunci. Takže v létě jsem ok. Ale bohužel mi opálení dost rychle bledne. V zimě používám občas samoopalováky (když někam jdu apod) a tak mi to vyhovuje

0
před 2 roky Verunka

Sangi, jakou značku používáš? A jak dlouho ti vydrží?

0
před 2 roky niki

Veru, používám Xentan, vydrží mi docela dlouho, protože ho používám jen občas na akce apod. Každopádně ho stačí použít jen tenká vrstvička, takže vydrží fakt dlouho...Je teda drazší, ale stojí to za to, protože barva drží dost.

0
před 2 roky Verunka

Díky díky, myslela jsem spíš jak dlouho vydrží pokožka opálená, ale nevadí, píšeš, že drží dost. Vyzkouším ho.

0
před 2 roky Rednex

Já osobně to dělám tak, že na jaře začnu užívat beta-karoten, aby mi opálení v létě dobře vydrželo. Pracuji v zahradnictví,takže hodně na slunci, takže se dost opálím. Opálení mi většinou vydrží až do prosince, kdy začnu používat samoopalováky, je to takový můj rituál, jak si udržet sluníčko, aspoň na kůži. Používám již zmiňovanou značku xen-tan.

0
před 2 roky Zdenka

Holky, takže značka Xen-Tan je podle vás nej? Ale jaký odstín?

0
Obrázek uživatele sanguia
před 2 roky sanguia

Zdeňko, taky mám nejradši Xen Tan,sama používám odstín Deep Bronze Luxe, ale mrkni na tuto tabulku, tam mají dobré srovnání a vybereš si přímo pro sebe: http://www.xentan.cz/o-znacce/tabulka-srovnani-produktu/

0
před 2 roky Zdenka

Juu, diky moc, takovou tabulku jsem presne potrebovala, ale na tech strankach jsem si nevsimla. Objednavam tez Deep Bronze Luxe, tak jsem zvedava.

0
před 2 roky sanguia

Nemáš zač, taky mi dost pomohla při rozhodování :-) Dej pak vědět.

0
před 12 měsíci zdenka

Ahoj, tak sem si vzpomnela na tuto diskuzi, krem mam uz asi 14 dni doma, uz ho mam vyzkouseny, drzi fakt dlouho, barva je krasna. Koupila jsem i rukavici, takze se dobre nanasi.

0
před 12 měsíci ila

Dobrý den, hledám recenze na samoopalováky a jsem překvapená, kolik lidí si Xen-Tan chválí. Docela mě odrazuje cena, ale asi to zkusím.

0
před 11 měsíci martina

Nejlepsi samoopalovaci krem je tento: http://www.parfums.cz/loreal-paris/sublime-bronze-samoopalovaci-mleko-na-oblicej-a-telo/ vyzkousela jsem jich uz hodne, ale tento mi sedel nejvice

0
před 8 měsíci Sára

Jednoznačně opalování!! A po opalování se hned natřít Panthenolem 10% Swiss tělovým mlékem, to je pak kůže krásně hnědá , i když je hned po opalování začervenalá, má hodně vitamínů a panthenolu.

0
před 6 měsíci Silva

Já jsem spokojená s tónovacím mlékem od Dove, Summer Revived, je to novinka a je to spíš hydratační mléko se samoopalovacím efektem, takže žádná silná chemie. Ani nesmrdí jako samoopalovák, spíš opravdu voní jako tělové mléko. Tónuje postupně, vypadá to přirozeně a bez problémů můžu i na sluníčko. Jen bezprostředně po aplikaci je dobré se vyhýbat zpocení a koupání a pak už kůže hezky snědá.

0
0
před 5 dny kocka228

Olgo uz jsem to sem chtela sama pridavat, take jsem s touto penou moc spokojena. Moc dobre se roztira a nedela fleky.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 8 + 11


Přidat příspěvek