neÉčkovaná aditiva v jídle? (bifidus actiregularis)

0
před 11 lety Marek

"Společnost Danone a její Mezinárodní výzkumné středisko Daniela Carassa v Paříži vyvinula unikátní živou kulturu Bifidus ActiRegularis® patřící do skupiny bifidobakterií – tedy probiotik, která při dostatečné konzumaci přesahují tradiční účinky potravin a mají příznivý vliv na lidské zdraví." citováno ze stránek firmy Danone. Ví někdo jakou metodou tato firma vyvinula tyto unikátní bakterie (genetická modifikace, šlechtění, křížení) a ví někdo o nějakých testech neškodnosti tohoto "mutanta"?

0
před 11 lety Marek

Stejně tak by bylo zajímavé zjistit původ dalšího mutanta "L. casei imunitass". Dělají na nás výrobci testy svých genostrojů na mutanty bakterií?

0
před 11 lety Strychnin

Není třeba se znepokojovat, tyto bakterie jsou v jogurtech a jiných mléčných výrobcích již od samého začátku jejich výroby (tedy "vynálezu" jogurtu) Toto jsou pouze marketingové tahy, mající vzbudit pocit výjmečnosti, stejně jako komplex Vitactiv aj. v minerálkách - prostě voda vyteče ze země a my tomu složení budeme tak říkat, abychom byli jedineční, pramen o desítky kilometů dál má jiné složení, tak mu budeme říkat zase jinak. P.S. V oblasti mikroorganismů panuje značná variabilita daná způsobem rozmnožování prokaryotických organismů, takže myslet si, že plíseň na hermelínu je geneticky totožná s plísní před 150 lety je dosti naivní. Průmyslově vyráběné potraviny se sice očkují stále stejným kmenem, v laboratoři množeným a čištěným od ostatních, nicméně domácí mléčné výrobky tyto bakterie (nečištěné) také obsahují a fungují obdobně. Laktobacilů je více druhů a kmenů, působí však v podstatě stejně - v domácích produktech jsou všechny, v průmyslových si jeden vyberou a dají mu senzační jméno. Je to stejné jako Escherichia coli - kmen evropský, na který jsme zvykli nám pomáhá trávit, dokud se nepotká s kmenem asijským, se kterým si to potřebuje ve střevech takříkajíc vyříkat a po chvíli je zase klid. Platí to i opačně, když asijaté cestují do Evropy, tady mají ale mnohem menší šanci se masivně infikovat, takže obměna střevní mikroflóry probíhá nepozorovaně...

0
před 10 lety Bonnie

Tak pozor, "l. casei imunitas" je pouze reklamní tah společnosti Actimel, která se snaží prosadit s jakýmsi odborně znějícím výrazem. Toto není název nějaké živé kultury, bakterie apod., nic to neznamená. A o významu "bifidus actiregularis" jako bifidobakterie taktéž silně pochybuji, ale je možné, že toto je opravdu její název a ne jen reklamní trik, to vážně nevím...

0
před 10 lety Marass

něco jsem objevil o l. casei imunitas:
http://kolecko.blog.cz/1008/l-casei-imunitass-jak-je-to-doopravdy

0
před 10 lety Jirka

Marass díky. Další podvod.

0
před 9 lety Miki

Skúste si dať do googlu tie zázračné baktérie:
bifidue defensis, actireguláris a pod.
Zistíte že sú len na stránkach Danone.
Každý kto vie niečo o trávení,vie že naše"šťavy" rozložia horšie veci než nejaké Danone.
je to len reklama!!!

0
před 8 lety frantam

Kdož ví, co v tom je. Pekl jsem domácí chleba a místo podmáslí nebo mléka tam dal 1 Activii. Nejenža chleba nekynul jak má, ale ani se uvnitř neupekl.

0
před 8 lety Martin

Biffidus Actiregularis je registrovana obchodne marketingova znamka spolecnosti Danone. V marketingovych materialech pro nemecko, velkou britanii, usa, francii nebo rakousko jsou pouzivany ruzne mutace techto dvou slov. Jsou znamy tvary "Bifidus Regularis", "Bifidus Digestivum", "Bifidobacterium Lactis" a podobne...
Temito nazvy je oznacen kmen bakterii ktery obsahuji vyrobky firmy Danone nebo Danon (USA). Jedna se ale o zcela standartni bakteriologicky kmen ktery je obsazen ve vetsine jogurtovych vyrobku ruznych znacek a producentu.
Spravny nazev tohoto kmenu zni Bifidobacterium animalis DN 173 010.
Danone jen pouziva honosny nazev vetsinou tvoreny mutacemi latinskeho slova s reckou koncovkou pro umocneni pocitu spotrebitele o vyjimecnosti prave tohoto vyrobku.
Kdyz k tomu pridate medialni masaz na kterou ma tento koncern prostredku vice nez dost, a nejakou znamou tvar ktera vam bude vykladat bludy o specialite typu Bifidus akti-cosi prostrednictvim TV obrazovky, mate tady unikatni vselek a zazrak jmenem Aktivia...

Je to jen habadura pro mene hloubavou a neinformovanou spotrebni masu ktera spolecnosti typu Danone zajistuje pohadkove zisky.
Ale vezte, az si date kelimek jogurtu... pro sve "brisko" delate stejne dobre at uz ten jogurt vyrobil kdokoliv (to nezahrnuje levne a chemii nabusene jogurty vyrobene buhvikde)

0
před 6 lety Mil

Bakterie bifidus samozřejmě existují. Je jich celá řada. Nicméně ty, které prezentuje Danone jsou pouze výmyslem. Prostě neexistují. Jedná se o reklamní trik firmy za ůčelem větsího zisku. Nějaký Aktimel a ostatní chemické výtvory nemají odlišné ůčinky od jiných podobných mléčných kultur. Řekl bych, že jakýkoli živý jogurt je kvalitnějši než nějaké Danone. Nicméně pokud chce někdo obnovit střevní mikrofloru, tak je nutno zakoupit laktobacilus v lékárne. Kvalitnejší přiípravky mají až 12 kmenů a až 2 miliardy bakterií v jedné tabletě. Aktimel má ubohých 200 tisíc, a to jednoho kmene, což je pro střevní mikrofloru směšně nevýznamné. 

0
před 5 lety Jarmi

podařilo se mi pouze dohledat Lactobacillus buchneri -2494 . Používá se do siláží pro zlepšení procesu kvašení. Původem je to bakterie žijící na povrchu zelených rostlin.
Actiregularis CNCM -2494 je možná nějaká varianta, nebo jen jiný název

0
před 5 lety Heim

Jsou to jenom obchodní názvy, které si byznys vymyslel. Marketingový tah se tomu říká.:-)

0
před 4 roky Roman

Bifidus a jiné obchodní názvy, které používá Danone do svých výrobků jsou normální bakterie, které se přidávají do jogurtů a přidávají je tam i jiní výrobci, akorát jim říkají prostě jen ''probiotická kultura''. Složením se bílý jogurt od Danone nijak neliší od jiných bílých jogurtů, takže ta panika a hledání senzací zde jsou zbytečné.

0
před 3 roky Dušana

Pro každého ,kdo chce zjistit jestli je jogurt, který si kupuje opravdu jogurtem, přináším doporučení. Udělejte si malý test.Zahřejte mléko na tělesnou teplotu 29-30 °C, můžete vyzkoušet čistým prstem, nesmí být horké, jen teplé. Je doporučováno domácí nebo čerstvé , ale jde to i z krabicového mléka. Běžně dávkuji na 1L mléka 2 polévkové lžíce jogurtu. Vše zavřete do sklenice , či kelímku, který uzavřete, aby se Vám obsah nevylil, zabalte do peřin a nehte do druhého dne, nejdéle 24 hod. Když se Vám utvoří jogurt je vše v pořádku a jogurt opravdu obsahuje probiotické kultury. Nejlépe lze vyzkoušet na Selském jogurtu Holandia. Tento mám vyzkoušený v praxi, jinak dříve jsem si jogurty vyráběla z kupovaných kultur určených přímo pro výrobu jogurtu. Vzhledem k tomu, že výrobce doporučoval možnost odebrání malého množství hotového jogurtu a několikanásobné opakování, mám výrobu jogurtů vyzkoušenou. Jogurt z Aktivie jsem nikdy nedělala to je pravda, ale ani mne to nenapadlo. Konzistence Aktivie je jiná než Selského jogurtu. Spousta jogurtů obsahuje škroby, zahušťovadla a pod. Doporučuji si přečíst složení jogurtu a název druhu bakteriií na jednotlivých jogurtech , pak můžete porovnat. Doporučuji číst složení a přemýšlet a nenechat se ,, opít rohlíkem,, = reklamou,

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 + 9


Přidat příspěvek