EDTA - kyselina ethylendiamintetraoctová (Chelaton 2)

0
před 8 lety Filipajzna

Zdravím! Prosím, můžete mi někdo podat více informací o bezpečnosti/nebezpečnosti tohoto Éčka? PS: číslo "éčka" jsem nikde nenašel.

0
před 8 lety Filipajzna

NĚCO JSEM NAŠEL http://chemistry.ujep.cz/userfiles/files/bezpecnost/Chemikalie_OZ/Chelaton%202.pdf A VŮBEC SE MI TO NELÍBÍ !!!

0
před 8 lety Dita

Já jsem to zatím v žádném výrobku, které mi přijdou pod ruku neviděla.

0
před 8 lety Sunriska

EDTA se používá v analytické chemii ke stanovení látek (chelatometrie). Nikdy jsem neslyšela, že by se přímo přidávala do potravin.

0
před 8 lety Lucka

Jak píše sunriska, používá se při chelatometrii, sama jsem s ní v laboratoři několikrát pracovala, ale o přidávání do potravin jsem nikdy neslyšela, nikdo nám ani takové informace k tomu nedal:) Smím se zeptat, v jakém výrobku byla obsažená?

0
před 8 lety Danah

Ahoj, jde asi o E 385 nebo E 386, podle toho, kolik ze čtyř atomů vodíku je nahrazeno atomy sodíku nebo vápníku. Tahle látka je v podstatě Calgon- ochotně váže vápenaté i jiné kationty. Tím se jich voda zbaví a je pak měkká.

0
před 8 lety Filipajzna

tuto látku jsem objevil v margarínu STELLA Farmářská (http://static.akcniceny.cz/foto/vyrobky/1022750/1022617.jpg)
až budu mít trochu času, přidám jí sem do databáze..
KAŽODPÁDNĚ MĚ ZAJÍMÁ - jak moc fuj je ona zmíněná látka ?

0
před 8 lety Danah

Co se mě týče, nejedla bych ji: odvápňuje, logicky, naváže na sebe i jiné minerály z těla, je nebezpečná.

0
před 8 lety Jitka

Hlavně bych nejedla Stellu farmářskou ani jiné margaríny.

0
před 8 lety Lucka

A ono je to ve Stelle obsažené? Ne že bych jí jedla, chraň Bůh:D Ale ještě jsem totiž na tohle v jídle nikde nenarazila (naštěstí).

0
před 8 lety Filipajzna

teď jdu ten výrobek přidat do databáze, uvidíte sami....

0
před 8 lety Filipajzna

ze složení není poznat zda to je E385 nebo E386... Ten margarín vyrobili v Litvě, tak opravdu nevím, co můžu čekat;) potravina vložena, čeká na schválení.. dal jsem tam E386..

0
před 8 lety Danah

Na tomhle webu je kromě kvalitních informací i dobrý obrázek, jak chelaton funguje: zamkne kovový kation do takové klece (obr.Metal-EDTA).To je princip změkčování vody Calgonem. Nebo odvápnění lidského těla. V textu je zdůrazněno vedle vápníku i železo- no nazdar, o železo v hemoglobinu v červených krvinkách bych se hodně bála!! http://en.wikipedia.org/wiki/EDTA

0
před 8 lety Filipajzna

Správce webu poslal dotaz výrobci margarínu, čekáme na odpověď, teprve poté bude potravina přidána do databáze. Děkujeme!

0
před 8 lety Filipajzna

tak co, už něco odepsali ?

0
před 8 lety Jirik

Tak EDTA jsem našel v Hell-manns tatarské omáčce!
Vyhazuju do koše...

0
před 8 lety Danah

Jiřík: Bloody hell! :-)

0
před 8 lety Filipajzna

prosím o sdělení, zda již výrobce odepsal... děkuji

0
před 8 lety Lucka

Včera jsem si koupila přírodní mýdlo s bylinnými výtažky od Manufaktury, doma jsem na mini složení nakonec našla i tuto EDTA, může to nějak škodit i přes to mýdlo?

0
před 8 lety Sapka

EDTA je pridaná aj v tatárskej omáčke Hellmans - http://www.hellmanns.cz/produkty/majoneza-original/ ako kalciumdinatrium

0
před 8 lety Verčounek

Já tuto látku našla v majonéze Vita Star. Tady na webu má ale číslo škodlivosti 3. Tak je nebezpečná? A majonézu bez éček asi nenajdu co?

0
před 8 lety Danah

Majonéza bývá ztužená nějakou xanthanovou gumou nebo škroby, to už dávno není ta domácí, vyrobená jen ze žloutku a oleje, a citronové šťávy. Když jsem před pár dny koukala na program o potravinách, kde se redaktor zajímal, jak se vyrábí majonéza- a byl ve fabrice- všude ho provedli, ukázali, jak se co smíchá, a nakonec mu dali hotový výrobek v kelímku. On užasle řekl: "Vypadá to jako majonéza!" A výrobní technolog se smál a říkal: " Ale vždyť to je majonéza!" No když diváci viděli, z čeho ta směska je, těžko to pak nazývat majonézou.

0
před 8 lety Filipajzna

dTest označuje toto éčko jako E385 – dvojsodnovápenatá sůl kyseliny ethylendiamintetraoctové

0
před 8 lety Inna

Edta jsem našla v dresingu Hellmanns a v tatarské omáčce Vita star

0
před 8 lety Renča

Našla jsem i v tatarce Spak, na které je velmi zvýrazněno, že je bez konzervantů, barviv, zahušťovadel a aromat. A poté, co jsem si přečetla o této látce pár věcí na netu, asi poletí do koše.

0
před 8 lety Aria

Tak disodná sůl je už chelaton 3. EDTA se používá k titracím, ale třeba také jako extrakční činidlo (prostě to dostane kovy a minerální látky ze vzorku například půdy ven). To bych nejedla ani omylem.
Ale člověk už se přestává divit. Všimla jsem si, že odpad kyseliny chromsírové leji do obalu, ve kterém byla původně nějáká tresť (tuším mandlová)určená pro výrobu potravin. Přečtla jsem si R/S věty a vrtá mi hlavou, kdo to mohl povolit užívat jako aditivum do potravin.
Ono je sice hezké, že jsou stanoveny limity, ve kterých takzvaná Ečka neškodí. Naneštěstí je to bráno individuálně a nehledí se na to, že si někdo poskládá 5 jídel denně z potravin, kde v každé jedné z nich je několik Eček. A když jsou stejná, tak se jejich množství logicky sčítá - a na to už se nehledí.

0
před 8 lety Markéta

EDTA je nebezpečná závadná látka,náleží do skupiny syntetických komplexotvorných sloučenin a má toxické účinky pro vodní prostředí.

0
před 7 lety lenka

EDTA je běžná např. LANDO 20% roztíratelný tuk (vyr.v Polsku, jinak Německo). Partner to koupil, že 1 kg (!) balení měli za 20.- (?), tak aťs ena to podívám. A tak sice už nedělám v chemii, ale mám dvě děti. A tak jsem si tu práci udělala a jako kdysi při studiu v knížkách, tak teď na netu, jsem vydatlovala ty povědomé názvy, stálo to za to. Nepočítejme procenta použitých barviv (annato, kurkumin), ale už jenom použití EDTA stojí za to. Jinak kdysi jsme se učili, že EDTA se dávala do nabrané krve (či jinak, nabírala se do zkumavek s EDTA nesrážlivá krev), právě aby to zabránilo běžné srážlivosti. Co jsem se přestěhovala z velkoměsta na venkov, sice si vzpomenu na dětství, co jsme v máselnici "vymakali" si, jako děti máslo, ale tady 20% jako za války, kdy si zachováte štíhlý pas a dostanete do sebe kupu "sraček".. no nevím. Říká se, že za války se taky jedlo všelicos, ale takový "sajrajty" snad ne.

0
před 7 lety lenka

ja som EDTA nasla v balenej bagete od firmi GROTTO,,,pokial viem EDTA sa pouziva aj v chelatacnej terapii pri odstranovani tazkych kovov z tela...

0
před 6 lety locut

EDTA se používá jako protijed při otravách těžkými kovy a v hematologii jako základní antikoagulant - v principu každá zkumavka na odběr krve je předem částečně naplněna EDTA.

0
před 6 lety anna

hellmann s tatarka do bagety ju obsahuje, vsimla som si to, lebo ju davaju zadarmo k tesco donaske domov, tak a nepreberiem ju, vid http://nakup.itesco.cz/cs-CZ/ProductDetail/ProductDetail/2001120910578

0
před 5 lety ahoj

Je to chelator, takže to pohlcuje těžké kovy z krve. Je to tak zdravý prospěšná látka, protože tělo těžké kovy nedokáže běžně vyloučit.

0
před 5 lety josef

Kyselina ethylendiamintetraoctová neboli EDTA je významná v absorpci vápníku a olova. EDTA v podstatě běží přes krevní řečiště, chytne kovy jako drápem a odstraňuje toxiny močením. Chelatace se využívá pro zlepšení vstřebávání minerálů organismem. EDTA je umělá aminokyselina, která má zvláštní afinitu k toxickým kovům, jako je rtuť, kadmium, hliník a olovo. Abychom jmenovali podrobněji, EDTA se váže a odstraňuje ledvinami další toxické kovy, jako je chrom, arsen, cín, nikl, antimon, nadbytek železa a mědi. Tyto těžké kovy vyvolávají nadměrnou tvorbu volných radikálů, které jsou hlavní příčinou degenerativních onemocnění, včetně onemocnění srdce a krevních cév. EDTA také obnovuje enzymatické funkce, normalizuje metabolismus vápníku, chrání integritu krevních destiček (dělá je méně lepkavé), podporuje metabolické účinnosti a pomáhá znovu nastolit hormonální rovnováhu, což zabraňuje arteriálním křečím, krevním sraženinám a tvorbě plaku. Bylo prokázáno, že účinně zvrátí symptomy aterosklerózy a odstraňuje hlavní a základní příčinu ucpání tepen.

0
před 4 roky Tomas

Pan Josef 100% pravda. Tf.

0
před 3 roky Vítek

DTA - CHELÁTOR Kyselina ethylendiamintetraoctová neboli EDTA je významná v absorpci vápníku a olova. EDTA v podstatě běží přes krevní řečiště, chytne kovy jako drápem a odstraňuje toxiny močením. Chelatace se využívá pro zlepšení vstřebávání minerálů organismem. EDTA je umělá aminokyselina, která má zvláštní afinitu k toxickým kovům, jako je rtuť, kadmium, hliník a olovo. Abychom jmenovali podrobněji, EDTA se váže a odstraňuje ledvinami další toxické kovy, jako je chrom, arsen, cín, nikl, antimon, nadbytek železa a mědi. Tyto těžké kovy vyvolávají nadměrnou tvorbu volných radikálů, které jsou hlavní příčinou degenerativních onemocnění, včetně onemocnění srdce a krevních cév. EDTA také obnovuje enzymatické funkce, normalizuje metabolismus vápníku, chrání integritu krevních destiček (dělá je méně lepkavé), podporuje metabolické účinnosti a pomáhá znovu nastolit hormonální rovnováhu, což zabraňuje arteriálním křečím, krevním sraženinám a tvorbě plaku. Bylo prokázáno, že účinně zvrátí symptomy aterosklerózy a odstraňuje hlavní a základní příčinu ucpání tepen. CHELATAČNÍ TERAPIE – ODKOVENÍ Chelatační terapie se používá k odstranění toxických těžkých kovů z lidského těla. Velmi úspěšnou může být terapie provedena chelátorem jako je EDTA, který pohlcuje těžké kovové prvky v těle, dopraví je do ledvin a konečně dojde k jejich odstranění ve formě moči. Slovo chelatace je odvozeno od řeckého slova chelé - klepeto nebo dráp. Těžké kovy jsou chyceny jakoby drápem a vyvedeny ven z organizmu. Chelatací můžeme pročistit a zbavit tělo škodlivých toxinů. Stimuluje samoléčebné schopnosti organismu a s její pomocí docílíme pročištění orgánů, tkání a buněk. Slouží jako prostředek k obnovení vašeho zdraví. Terapeutické chelátotvorné látky jsou sloučeniny, které se používají při intoxikaci kovu jako antidota- protijedy. Důležitým faktorem je vazba toxické látky v některých orgánech či tkáních, kde se koncentrují a následně tyto tkáně či orgány slouží jako depa. Základní principy pro klinickou účinnost chelátotvorné látky je vysoká afinita chelátotvorné látky pro toxický kov a nízká toxicita látky vzniklého komplexu s kovem. Dalším důležitým faktorem je průnik látky do míst, kde je deponován kov a rychlá eliminace vzniklého komplexu. V zásadě používáme dva chelátory a tím jsou Thioctic Acid a EDTA.Chelatační terapie vyžaduje správné fungování ledvin. Každý člověk se stává nedobrovolnou obětí účinků těžkých kovů. To může mít vliv na procesy v lidském těle, započetí řady onemocnění, které mohou mít fatální důsledky. Účinně odstraňuje: - CHRÓM, OLOVO, HLINÍK, KADMIUM, RTUŤ, ARZEN, CÍN, NIKL, ANTIMON, NADBYTEK ŽELEZA, MĚĎ Dále odstraňuje: problémy s dýcháním, sexuální dysfunkce, srdeční komplikace, dráždivé střevo, poškození jater a ledvin, poškození svalů a kloubů, ztrátu paměti, duševní zmatek / dezorientaci, zvýšený krevní tlak, únavu a netečnost, částečně odstraňuje pigmentace a stařecké skvrny A dále: resetuje biologické hodiny, zmenšuje křečové žíly, zlepšuje sexuální funkce, zastavuje ztrátu paměti věkem, zmírňuje bolesti, artritické a jiné, tzn. menší závislost na lécích proti bolesti, snižuje produkci cholesterolu v játrech, snižuje požadavky na inzulín u diabetiků, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, snižuje vysoký krevní tlak, normalizuje srdeční arytmii, osvobozuje od svalových křečí v nohách, snižuje alergické příznaky, normalizuje hmotnost, zlepšuje psychický a emocionální stavu, rozšiřuje smyslové vjemy: lepší zrak, sluch, chuť zvrátí impotenci, a příznaky Alzheimerovy choroby, studené končetiny zahřívá díky lepšímu průtoku krve, překonává chronický únavový syndrom, zlepšuje paměť a mentální koncentrace, šedý zákal - ztráta zraku obnovena kosmetické změny, včetně zlepšení lesku vlasů, jiskra v oku, silnější nedělící se nehty, lepší barva pleti, méně viditelných vrásek a mladistvý vzhled, zlepšuje řadu dalších chronických degenerativních onemocnění V krevním řečišti, dráp - jako molekulární struktura EDTA naváže těžké kovy a další toxiny, které tvoří sloučeniny, které se vyloučí močí. Těžké kovy jsou spojovány s onemocněním srdce, Alzheimerovou nemocí, poruchami imunitního systému, a gastrointestinálními poruchami. EDTA pomáhá při odstraňování minerálních usazenin podél tepen kardiovaskulárního systému. Akumulace nerostných látek vede kateroskleróze, nebo kornatění tepen, které mohou vést k srdečnímu infarktu a mozkové mrtvici. EDTA napomáhá snížit hladinu cholesterolu v krvi a zlepšení nepravidelného srdečního tepu. Existuje obava, že EDTA může také odstranit z těla důležité vitamíny a minerály. Při užívání EDTA je vhodné doplnit vápník, hořčík, železo, vitaminy B a vitamin C, nebo denní multivitamin. Těžké kovy mohou být katastrofální pro lidské tělo. Dokonce i malé množství chronických vdechnutí nebo požití těžkých kovů může vést k narušení řádného fungování těla a skončit v poškozením několika orgánů. 7 katastrofálních účinků těžkých kovů na člověka 1. Snížení neurologických funkcí: Těžké kovy mohou změnit neurologické funkce těla. Toto může vést ke změně v metabolických funkcích a narušení obecně správného fungování v těle. 2. Imunitní systém dysfunkce: Inhalace nebo infuze těžkých kovů do našeho organismu může mít vliv na imunitní systém ve fenomenální míře. Imunitní systém je ohrožen, což vede k autoimunitním onemocněním, alergickým reakcím, genetickým mutacím, a celkově k závažným negativním účinkům na zdraví. Tyto kovové částice konkurují stopovým minerálům a působí jako antibiotika - zabíjí i škodlivé i prospěšné bakterie. Snižování počtu prospěšných bakterií je v důsledku problém, protože se zastaví většina metabolické a gastrointestinální činnosti. 3. pH nerovnováha a kyselost: Těžké kovy narušují pH rovnováhu v těle. PH se stává kyselejší a způsobuje mnoho poruch a zdravotních problémů. Naše tělo reaguje na vzniklou situaci s cílem stanovit správné pH rovnováhu a začne čerpat vápník z kostí. To oslabuje kostní hustotu, což vede k osteoporóze a oslabení pevnosti kostí. 4. Ischemická choroba srdeční: Těžké kovy způsobují záněty v tepnách a tkáních. Tělo používá vápník k neutralizaci zanícené oblasti. To vyčerpává vápníku v kostech a vede ke ztrátě kostní hustoty. Tento vápník začne vytvářet bandáž cév a tepen. To vede k postupnému zablokování cévní stěny a tím, ischemické choroby srdeční. Osteoporóza jsou rovněž důsledkem tohoto stavu. 5. Vyčerpání energie: Těžké kovy jsou toxické a pro naše tělo nepřijatelné i v těch nejmenších dávkách. Toxických prvky kovů vyvolávají poškození v různých tělesných systémech, jako je krev a kardiovaskulární systém, detoxikační systémy, endokrinní nebo hormonální systémy, atd. Velmi patrným důsledkem je ztráta energie, což vede ke chronické únavě a vyčerpání energie. 6. Endokrinní a reprodukční systém: I malé, zdánlivě netoxické působení těžkých kovů může mít vliv na reprodukční a endokrinní systémy našeho těla. Není divu, že mnoho mužů a žen trpí impotencí a neplodností. Hormonální nerovnováha se stává normou. 7. Detoxikační systémy: Těžké kovy poškozují detoxikační systémy těla: tlusté střevo, játra, ledviny a kůži. Odstranění odpadů se stává problémem, což vede k tvorbě ledvinových kamenů. Někdy dokonce i nadměrné podávání chelatační léčby může vést k onemocněním ledvin. Chelatační terapie, ať již ústní nebo intravenózní by měla být podávána pouze po zvážení zdraví pacienta, a zvážení výše toxicity a stavu ledvin. Proč se běžně chelace za pomocí EDTA nepoužívá? Hlavním problémem je, že EDTA není patentovatelná a zřejmě proto farmaceutické firmy nemají zájem o jeho vývoj a uvádění na trh. Je to o penězích. Dalším problémem je, že mnozí lékaři neznají účinky chelatace, s výjimkou odstranění toxických těžkých kovů. Překážkou je, že většina zdravotnických služeb jsou vázány na farmaceutické firmy a jejich léky na předpis a mají velmi omezený prostor. Existuje tisíce vědeckých prací, které podporují užívání EDTA - kyseliny ethylendiamintetraoctové za účelem očisty těla od toxických těžkých kovů. Dochází ke zlepšení kardiovaskulárního zdraví a k léčení nebo prevenci řady dalších chronických degenerativních onemocnění. Přemýšlejte o tom, co se stane s vaším tělem, pokud zlepšíme a obnovíme průtok krve v cévách? Zlepší se řada onemocnění. EDTA úzce souvisí s octem a kyselinou octovou, mezi mnoha kardiovaskulárními výhodami je schopnost odstranit arteriální plak, a tak se vyhnout invazivním postupům, jako je angioplastika a bypassu. EDTA je lékem volby u otravy těžkými kovy a již více než 50 let, je plně podporován FDA, pokud jde o otravy toxickými kovy. Myslíte, že chelatační terapie je jen pro starší lidi se srdečními problémy? Vy jste mladí a aktivní, tak proč byste EDTA potřebovali? Životní fakt, že jak stárneme, jsme náchylnější k nemocem. Nicméně, existuje mnoho důvodů, proč by mladí lidé měli prodělat chelatační léčbu i když nemáte žádné příznaky onemocnění srdce. Naše typická moderní strava a fast foody nám zaručuje více než pravděpodobně že i mladý člověk má aterosklerotické pláty v tepnách, které rutinní testy neodhalí. Mastné skvrny byly pozorovány i v tepnách dětí. Škodliviny se kumulují, a tudíž nečekejme, až vznikne vážný problém. I mladší lidé by měli preventivně užívat chelatační prostředky. Vyčistit tepny a udržovat je v čistotě pro nadcházející roky. EDTA je jedním z nejbezpečnějších a nejefektivnějších opatření pro kardiovaskulární zdraví. Jak poznám, že EDTA funguje? Jednoduchá, ale důležitá otázka s velmi složitou odpovědí. Většina lidí se cítí mnohem lépe již během několika týdnů po zahájení chelatace, zatímco u jiných se vylepšení objeví později. Hodně závisí na důvodech, proč podstupujete chelataci a jak jste na tom se zdravím. Stejně tak důležité je, jak se cítíte sami. Jestliže trpíte například nezjistitelnými únavami, po chelataci se můžete začít cítit lépe, protože průtok krve a tím i okysličení začne fungovat lépe na méně přístupných místech Vašeho těla, jak tomu bylo dříve. Jako následek změny zaznamenáte lepší paměťovou funkci, zlepšení zraku u lidí s diabetickou neuropatií, snížená intermitentní klaudikace (Klaudikace je bolest způsobená příliš malým průtokem krve např. během cvičení, tento stav obvykle postihuje cévy v nohách, ale vyloučeny nejsou ani horní končetiny), zlepšení funkce srdce. V mnoha případech i zmírnění diabetické gangrény. Vzhledem k tomu, že EDTA pracuje částečně odstraněním vápníku z aterosklerotického plátu, není nebezpečí, že by mohl způsobit osteoporózu odstraněním vápníku z kostí? Ne, ve skutečnosti právě naopak, EDTA může skutečně pomoci předcházet osteoporóze! Pokud EDTA nevybíravě odstraní příliš mnoho vápníku z těla, osteoporóza bude poslední z Vašich problémů. Srdeční sval také vyžaduje relativně velké množství vápenatých iontů pro svou práci, přesto nikdy nebylo zaznamenáno, že by EDTA způsobilo selhání srdce. Všechny chelatační terapie mohou mít nekompromisní účinek na nesprávně zvolené doplňky vitaminů a minerálních z obchodu, které by vám škodily. Nicméně, je to bezpečné, protože nedochází k vyluhování z kostí, zubů a buněk. Existuje důvod pro odstranění toxických minerálů, které způsobují vaše zdravotní problémy. EDTA chelatační odstraní toxické kovy, jakož i nevázaný vápník a další minerální látky. Vápník v kostech, zubech a buňkách jsou vázány. Nevázané minerály, které jsou odstraněny EDTA chelatací je naopak v pořádku. Právě nevázaný vápník je to, co je zodpovědné za tvorbu plaku v našich tepnách a taktéž záněty, způsobující bolest a nepohodlí našich kloubů. Má EDTA vliv na léčbu ledvinových kamenů? Ano. Ledvinové kameny vznikají při nahromadění minerálních solí, které vykrystalizují v močových cestách. Mají různou velikost – od drobounkých částeček k velkým kamenům, které mohou zablokovat odchod moče. Nejobvyklejší jsou kaménky ze šťavelanu vápníku. Kameny ze solí kyseliny šťavelové (oxalátové kameny) se vyskytují nejvíce u lidí kolem 35 - 40 let se sedavým způsobem života. Oxalát je silná dikarboxylová kyselina, která reaguje s vápníkem a tvoří nerozpustné soli. Ty pak mohou v ledvinách formovat ledvinové kameny. EDTA prochází ledvinami na své cestě ven z těla, je schopná rozpouštět ledvinové kameny. Může EDTA odebrat další minerály kromě vápníku? Ano, EDTA je neselektivní a odstraní i jiné minerály kromě vápníku. EDTA také váže zinek, měď a hořčík. Je vhodné užívat při chelataci a doplňovat minerály v koloidní formě, které téměř okamžitě vyživí buňky (mořská plazma Quinton) a nezůstanou volně v těle, aby škodily. Chelatační látka EDTA vyhledává a váže se na minerály ve Vaší krvi. Poté, co se naváže na minerály, vytvoří sloučeninu, která opustí své tělo v moči. Je to bezpečné a nechirurgické. Používá se k odstranění toxických těžkých kovů a přebytečného obsahu vápníku a cholesterolu, které tvoří desky na vnitřních stěnách cév, od největších tepen po nejmenší kapiláry. Kardiovaskulární choroby jsou nejčastější příčinou úmrtí na celém světě. Do roku 2030, dosáhne globální úmrtí na srdeční choroby až 23 300 000 lidí za rok. Tyto statistiky zdůrazňují význam přijetí nové strategie, jejichž cílem je upřednostňovat prevenci a léčbu onemocnění srdce. Prevence je definována jako "působením zastavení něčeho, co se skrytě děje nebo vzniká". Většina lidí se zaměřuje na snížení vysokého krevního tlaku, nebo na snížení hladiny cholesterolu. Za tímto účelem, většina lidí spoléhá na farmaceutické drogy. Ale skutečně tato opatření pomáhají předcházet onemocnění srdce? Chelatační terapie je bezpečná, účinná a relativně levná léčba k obnovení zdraví cév. Zlepšuje kardiovaskulární funkce a zlepšuje průtok krve do všech tělesných orgánů, včetně srdce. Chelatace se zaměřuje na aterosklerózu, což je příčinou většiny infarktu, mrtvice a onemocnění periferních cév. Ve skutečnosti, ve více než 90% případů, je příčinou infarktu snížení průtoku krve v důsledku obstrukcí aterosklerotických lézí v tepnách srdce. V současné době se předpokládá, že toxické kovy, jako například arsen, rtuť, olovo, hliník, a kadmium a případně nadměrné množství železa nebo vápníku, se mohou hromadit v tepnách a jiných tkáních těla. Toto hromadění může vést k poškození volnými radikály stěny cév a okolní LDL (špatný cholesterol). To vede k mikro-zánětu a vytváří se lepidlo, jako prostředí pro tvorbu plaku a aterosklerózy. Protože tyto abnormální kovy nemohou být vylučovány účinně normálními detoxikačními funkcemi. Chelatační činidlo je váže a umožňuje jejich odstranění. Konečný efekt chelatační léčby je obnovení zdraví cév a zlepšení makro a mikro-oběhu končetin, srdce a dalších vnitřních orgánů. Chelatační terapie není lékem a u některých jedinců jsou farmakoterapie a chirurgie nutností a mohou být použity ve spojení s nebo bez chelatační léčby. Avšak studie a klinické zkušenosti ukázaly, že většina pacientů, u kterých probíhá chelatace, vykazují zřetelné zlepšení oběhu a arteriálních impulzů. Mezi další výhody patří návrat normální teploty do nohou, znovuzískání schopnosti chůze na dlouhé vzdálenosti v pohodlí. Snížení nebo odstranění bolesti na hrudi, snížení krevního tlaku, zlepšení činnosti mozku a svalové koordinace. Jaké jsou výsledky chelatací? Výsledky jsou tak různorodé, jak jsou různorodí pacienti. Snížení bolesti na hrudi, snižuje krevní tlak, zlepšení paměti, zastaví přechodné ischemické ataky, úleva bolesti nohou, studené končetiny zahřeje. U řady lidí již nejsou nutné některé léky nebo bypass. Je Chelatační terapie bezpečná? Chelation léčba patří mezi nejbezpečnější lékařské postupy. Více než 500.000 pacientů, v Severní Americe podstoupilo více než čtyři miliony ošetření v průběhu posledních 30 let. Ani jeden případ smrti, která by byla způsobena přímo chelatační léčbou, pokud byla správně podaná. Vedlejší účinky jsou možné, stejně jako u jakékoli farmakoterapie. Např. žilní podráždění, mírné bolesti, může dojít k bolesti hlavy, a únavě. Občas dojde k mírné a přechodné horečce. Tyto a jiné menší vedlejší účinky, pokud se vyskytnou, jsou snadno řízeny nastavením doby trvání a četnosti léčby, nebo s použitím jiných jednoduchých opatření. Nežádoucí účinky mají tendenci se snižovat po prvních několika ošetření. U většiny pacientů se nežádoucí účinky vyskytnou poměrně málo nebo žádné. Může být chelatační terapie použita v kombinaci s jinými terapiemi a léky? Každý případ je posuzován samostatně, ale obecně platí, že chelatační terapie může být použita ve spojení s většinou ostatních způsobů léčby kardiovaskulárních onemocnění. Chelatace je kompatibilní s chudokrevností, dilatátory cév, léky na krevní tlak a srdeční arytmie, vápníku blokátory, aspirin a beta-blokátorů. Tyto léky mohou být důležité pro řízení symptomů, zatímco chelatace pracuje na příčině příznaků. Je chelatační terapie prospěšná i jinak? Existují dvě hlavní indikace pro chelatační léčbu – odkovení - heavy metal toxicity a kardiovaskulární onemocnění (ateroskleróza, angina, přes srdeční infarkt, ischemická choroba srdeční). Cukrovka Již v roce 1960 bylo prokázáno, že chelatační léčba může pomoc diabetikům, což u některých pacientů došlo ke snížení nebo dokonce přestali užívat své léky. Tento výsledek byl přičítán skutečnosti, že diabetes poškozuje krevní cévy, a chelatační léčba zvrátí některé z těchto poškození. Mnoho z těžkých komplikací diabetu jsou důsledkem vaskulární degenerací, a může být zlepšena pomocí chelatace. V roce 2013, další výzkum publikoval v American Heart Association, že u pacientů s diabetem a onemocněním srdce, byly výsledky ještě větší než u pacientů s onemocněním srdce, ale bez diabetu. Ve skupině diabetes s chelatační terapií došlo ke snížení o 41% v kombinovaných kardiovaskulárních příhodách, včetně snížení o 43% všech příčin úmrtí a 50% snížení při druhém infarktu. Alzheimerova choroba a vaskulární demence Chelatační terapie také pomáhá odstranit z těla hliník, kov, který může přispět k Alzheimerově chorobě. Dr. H Richard Casdorph a Morton Walker (autoři Syndrom toxický kov) uvádí, jak otrava těžkými toxickými kovy může mít vliv na náš mozek a uvádí, že bylo prokázáno, že chelatační léčba pomůže 50 % starších lidí. Dokumentují větší duševní jasnost, lepší paměť, zvýšení IQ. Chelatace pracuje nejlépe u pacientů s časným stadiem Alzheimerovy choroby, což je podmínka. Rakovina 18 let sledování studie byla provedena v malém městě ve Švýcarsku. Skupina 59 pacientů dostalo sérii chelatační léčby. Další skupina 172 pacientů byla pozorována bez léčby jako kontrola. Obě skupiny lidí byly vybrány ze sousedství, přiléhající k rušné silnici. Všechny osoby, které byly stejně vystaveny stejné množství olova z automobilového výfukových plynů, průmyslové znečištění a dalších karcinogenů. Expozice karcinogenům nebyla vyšší u studované populaci, než existuje ve většině ostatních metropolitních oblastech celého světa. Po 18 letech pouze jeden z 59 pacientů chelatace zemřel na rakovinu. Zatímco u neošetřené skupiny ze 172 lidí jich 30 zemřelo na rakovinu. Garry Gordon MD, je citován: "Cokoli, co snižuje břemeno toxických kovů, které jsou zdrojem volných radikálů, dostatečně chrání váš imunitní systém tak, aby vaše tělo mohlo efektivněji zpracovávat počínající rakoviny". Další onemocnění Chelatační terapie je také známo, že je užitečná při zmírňování postižení a nepohodlí degenerativních nebo autoimunitních onemocnění, jako je artritida, sklerodermie, roztroušená skleróza, Parkinsonova choroba, a lupus. Dochází ke zlepšení stavu Alergie a chemické citlivosti. Existují určité důkazy, že degenerativní mozkové podmínky mohou mít prospěch z chelatační léčby, zlepšení paměti a kognitivní funkce. Co ostatní říkají o chelataci? Dvojnásobný držitel Nobelovy ceny, Dr. Linus Pauling říká o chelaci: "Chelation léčba je mnohem bezpečnější a mnohem levnější než chirurgická léčba aterosklerózy. Chelatační terapie by mohla eliminovat nutnost bypassu a je stejně platná při použití jako preventivní ošetření". Prohlášení: Tyto informace o chelatační terapii jsou pouze informativní a v žádném případě nenabádají vynechat lékařskou péči a přestat užívat léky určené lékařem. Doporučené dávkování: 2 tablety denně a doporučuje se brát nějaké minerály, protože EDTA tělo částečně "odmineralizovává" - toto doporučení je hlavně pro ty, kteří trpí nedostatkem minerálů. Pokud budete užívat minerály, tak ne dohromady s EDTA (účinek EDTA by se vyrušil), ale třeba večer a EDTA ráno…..alespoň 8 hodin po sobě. Vhodné jsou přírodní minerály, obsažené v produktech jako např. Moringa, WurzelKraft, Mladá vojtěška, Kordyceps nebo QUINTON Hypertonic - MOŘSKÁ PLAZMA POZOR: Chcete-li podstoupit chelatační kůru, začněte přípravkem Thioctod Acid a teprve po jeho dobrání navažte EDTA. Zvýšíte tak účinnost celého procesu chelatační kůry! :)

0
před 2 roky Pavel

Spíš bych řekl že orální použití EDTA je málo učinné 3-5 procent se vstřebá. Jinak je to spíše komerční tah. Neuškodí ale ani moc nepomůže, musí se užít iv.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 3 + 4


Přidat příspěvek