E952

0
před 12 lety Michal Hron

Dobrý den, je ještě výroba potravin z E952 zakázaná?

0
před 12 lety Webmaster

Dobrý den, cyklamáty (E952) - konkrétně kyselina cyklamová a její sodná a vápenná sůl jsou bohužel povoleny jako přísada v potravinách. Stalo se tak vyhláškou č. 4/2008 Sb., která nově povolila hodně látek, které dosud byly zakázány.

0
před 12 lety

dobrý den, bohužel, cyklamát sodný je i v mnoha lékových doplňcích, n. př. velmi užívané šumivé tablety ADDITIVA Vitamin C firmy Dr.B.Scheffler, Nachf. GmbH&KG SNR. V mnoha lécích i na lékařský předpis je Aspartam, a téměř v každých lecích v tabletách je oranžová žluť E110. To je opravdu těžko pochopitelné

0
před 12 lety

dobrý den, bohužel, cyklamát sodný je i v mnoha lékových doplňcích, n. př. velmi užívané šumivé tablety ADDITIVA Vitamin C firmy Dr.B.Scheffler, Nachf. GmbH&KG SNR. V mnoha lécích i na lékařský předpis je Aspartam, a téměř v každých lecích v tabletách je oranžová žluť E110. To je opravdu těžko pochopitelné - ví se alespoň v jakém množství? Jiří Moravec

0
před 10 lety Hana Víšková

Ahoj,
tak jsem si koupila džus a na něm je napsáno samozřejmě bez chemie,potom čtu E952,E954!!! Bomba,že tak výrobci mám chut zakroutit krkem!!! Na lhaní asi nemáme zákony? S pozdravem Hana
PS:Jdu ho vylít do WC!!! Džus Caprio Polsko

0
před 10 lety Peťa

Hanko, džus nevylívejte, nafoťte ho a přidejte na www.chemievjidle.cz ať my taky ostatníme víme, čemu se vyhýbat.

0
před 10 lety Kateřina Křížová

Cyklamát sodný jsem bohužel našla i v léku Sab Simplex, který už přes měsíc užívá moje dvouměsíční dcera. Dnes jsem to zjistila, tak s užíváním končíme :o( Je to běžně předepisovaný lék (i volně prodejný) pro kojence při kolikových potížích.

0
před 10 lety Dita

Mě totiž připadá, že především v potravinách určených pro děti jsou éčka, která nepatří zrovna k těm dobrým. Jde především o barviva.

Právě jsem se dočetla, že cyklamát sodný byl objeven, když nějakej chlapík položil cigaretu v laboratoři na pult a když jí dal do úst, tak objevil sladkou chuť, nechci proto ani vědět, z čeho se to vyrábí, jinak tam ještě psali, že u potkanů způsoboval rakovinu močového měchýře.

0
před 8 lety Lucie

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jak jste přišli na to, že toto Ečko je obsaženo v pivu Staropramen Cool...? Na obale tuto informaci nemají. Děkuji za informaci.

0
před 8 lety Jitka

Hana Víšková: Džusy Caprio nekupuji. Právě kvůli nedůveře k výrobcům čtu složení všech potravin a kvůli přítomnosti umělých sladidel jsem tento džus nekoupila.Je třeba ale číst složení pokaždé,když potravinu koupíte.Výrobci rádi bez upozornění mění složení. Takto to udělali u korunní ochucené. Ve většině jsou už sladidla,ačkoliv tam dřív nebyla.

0
před 8 lety Honza

Lucko asi neumíš číst nebo nevíš o čem se tu mluví!! Staropramen Cool ..v položce umělá sladidla najdeš cyklamát sodný neboli jinak E 952, tak nevím kam jsi koukala! :o)

0
před 6 lety Michal

Chemii v jidle se bohuzel nevyhneme. Cetl jsem o vyhlasce ktera povoluje latky jinak drive zakazane-vite proc? Pro stat je ulevou kdyz zemreme pred duchodem aby nam nemuseli vyplacet duchody. Dalsi vec je ze chcou aby jsme byli nemocni aby do nas cpali chemii v podobe prasku.
Za sebe musim rict-zazvor cesnek cibule kren a pod...... uz hodne dlouho jsem u doktora nebyl a kupuji biopotraviny nebo si je vypestujem na poli-obili. Mame mlaticku tak neni problem udelat mouku.-ZADNE ECKA

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 + 7


Přidat příspěvek