E220 - Oxid siřičitý

0
před 10 lety roxy789

Právě jsem si koupila kokos,abych upekla kokosovou buchtu, ale přečetla jsem si složení a zjistila, že obsahuje oxid siřičitý, tak přemýšlím, jestli si nemám radši koupit nový kokos BEZ oxidu siřičitého. Mám strach, aby mi ten oxid nějak neublížil, máte s tímto Éčkem někdo zkušenosti?

0
před 10 lety irena

Sušené ovoce zásadně kupuji bez e220,ani ne tak kvůli éčku, ale že lépe chutnají. Například sušené meruňky se s těmi s e220 nedají chuťově srovnat. Buchtu si klidně upečte a snězte. Není to tak, že by jste potom měla otrávit. Tělo tyto látky vyloučí, ovšem záleží také na tom jak hodně těchto éček denně sníte. O to hůř s tím tělo bojuje a může se pak ukládat. Ze své zkušenosti, ale vím, že i když potravinu použijete do pokrmu, tak už vám nebude tak chutnat, protože víte co jíte za éčka. Takže příště to už stejně nekoupíte.

0
před 10 lety Martina

Pokud sníte buchtu s kokosem, ke kterému byl přidán oxidem siřičitý (používá se jako konzervant a antioxidant, aby vam ten kokos behem doby trvanlivosti nezhnednul a nezluknul = je tam proto aby pomáhal, ne skodil!), tak se Vám rozhodne nic nestane. Víc Vám uškodí to množství cukru a mouky, které je v buchtě obsaženo než ten kokos. Pokud ten kokos budete jíst samotný po kilech denně, tak Vám uškodí = bude Vám blbě. Mimo to, pokud použijete kokos neošetřený SO2, a byl by starší než př. 14dní, pravděpodobně si uškodíte víc (a nebude vám to chutnat), protože v kokosu po urcite a celkem kratke dobe, vlivem světla a vzduchu zacnou probíhat procesy oxidace tuku = zluknuti, a kokos ztrati nejen svoje senzoricke vlastnosti (chut) tak hlavne vyzivove vlastnosti (stane se zdravi nebezpecny). Proto aby k tomu nedochazelo, pouziva se SO2 (stejne jako u vetsiny susenych ovoci...)Navic mnozstvi SO2, ktere se k tomu pouziva, je celkem male. JIna otazka to je pokud jste na SO2 precitlivela nebo alergicka, pak bych ho asi nejedla samotny, v buchte by to mnozstvi uz nemuselo vadit. Pokud vsak alergicka nejste, nic Vám "toto Ecko" neudela. Takto osetreny kokos mam doma uz nekolik let (davno po dobe zaruky) a je stale v poradku ;-)

0
před 10 lety Dana

Jde o i bez oxidu siřičitého, sušené ovoce např. rozinky se ošetřují olejem, tak že to jde i bez chemie! Jen stačí číst.

0
před 7 lety Pavel

Kokos od firmy Poex ošetřený E220 chutná mnohem hůř než kokos jiné značky neošetřený E220! Dokonce když se tukem z toho ošetřeného kokosu natřete tak smrdíte! už nikdy!

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 + 9


Přidat příspěvek