E211

0
před 12 lety Jana

Dobry den,kamarad se vyhyba vsem potravinam obsahujici benzoan,pry ze je prokazane karciogeni a v Evrope zakazany.Vas seznam o tomto nehovori.Jak je to? Diky za odpoved.

0
před 12 lety kotisa

Je to kravina.

0
před 12 lety

Názory na tuto látku se různí,ani odborníci neví,jestli je tak nebezpečná,nebo na člověka působí jinak,než vycházeli testy na zvířatech.V každém případě si zkuste najít ve vyhledávači články k tomuto emulgátoru a obrázek si udělejte sama.

0
před 12 lety

Někteří vědci už dříve upozornili, že benzoát sodný v nealkoholických napojích reaguje s jiným aditivem - kyselinou askorbovou (E300, vitamin C) - a vytváří karcinogenní benzen.

0
před 12 lety bellaregaca

Ja si myslim, ze je to dost skodliva latka,ktora ked sa casto konzumuje v podobe roznych energy napojov napriklad, po case sposobi velke problemy!

0
před 12 lety Vít

K tomuto bych jen dodal, že jsem se také domníval, že kyselina benzoová a sorbová a jejich soli, patří mezi škodlivé. Je tedy nutné si uvědomit, že kyselina benzoová je v přírodě např. v některém ovoci docela rozšířena a je jeho přirozenou součástí. Kyselina sorbová pak patří k aditivům, uvedeným na seznamu GRAS, což jsou nejbezpečnější aditiva, takže je jistě zajímavé se nad těmito skutečnostmi zamyslet. Není však od věci si o kys. benzoové a srobové pozjišťovat další informace z odborných prací.

0
před 11 lety 6sense

Měl jsem problémy s častym krvácením z nosu, jsem nevěřící Tomáš, nevěřil jsem na řeči o tlaku, zimě či na vitamín C na který to lidi a doktoři sváděli. kontroloval jsem složení všeho a cca před dvěma lety jsem dospěl k tomu že to má na svědomí toho éčko. E211 aneb Benzoan Sodný. Půl roku jsem se všem výrobkům s timto hnusem vyhybal a po krvi z nosu ani památky. Poté jsem si řekl že mi třeba jedna sklenka nějaký minerálky neuškodí a hle, po pár hodinách po napití ze mě tekla malinovka. Už si dost kontroluju složení a nejím a nepiju nic s Benzoanem sodnym. Samozřejmě někdy nejde vidět kde neni. - Třeba nedávno jsem si dal v kině točenou kofolu. Cca hoďku poté se mi spustila krev z nosu a den poté jsem zjistil že je i v kofole :(.

0
před 11 lety Eva

Asi takhle: benzoát sodný je sůl kyseliny benzoové. Při reakci soli s kyselinou vzniká kyselina té soli a další sůl. Tak to prostě je. V žludku máme všichni HCl (pokud nejíte prášky na potlačení vzniku HCl v žaludku). Při reakci benzoátu s HCl se sodík ze soli naváže na chlor a vytvoří neškodnou sůl (NaCl), zatímco vodík z HCl se naváže na benzoát a vznikne z nich kyselina benzoová. Co víc potřebujete vědět?!

0
před 10 lety 6sense

:D To mi přijde moc chemický a asi jen počátek toho kam jsem se dogooglil, proč bych proboha žral prášky na to abych něco mohl jíst? Fuj, to je proti přírodě... Jinak už to beru cestou wikipedie: http://cs.wikipedia.org/wiki/Benzoát_sodný : U některých lidí mohou kyselina benzoová a benzoáty uvolňovat histamin a zbůsobovat pseudo-alergické reakce. http://cs.wikipedia.org/wiki/Histamin Působí na hladké svalstvo, rozšiřuje cévy a tím snižuje krevní tlak. no a tam je část o tom, při dalšim googlení se toho o histaminu člověk dozví více...

0
před 10 lety katka

Nejlepší je dobrá minerálka, třeba vyvážená ondrášovka, doplníte si zdravíčko a minerály.

0
před 10 lety 6sense

:D myslím že jsem na jednu nedávno koukal... po vidění složení s E202, E211 s hlasitou řečí fuj letěla zpět do regálu :).

0
před 10 lety Jirka

Já už se na ně radši ani nedívám.

0
před 10 lety 6sense

Já si ondrášovku právě pamatoval odsud, někde dříve už jí tu někdo doporučoval, jak pije jen ondrášovku nebo něco v tom znění, tak když jsem jí viděl v regále, tak jsem se kouknul. Je vidět, že je tu v diskuzích hold buď značná koncentrace reklamy vlastních produktů ( viz nedávný lék na všechno :D ), nebo lidem je prostě jedno co jedí a pijí. Ať tak, nebo tak, občas se mi něco uloží v hlavě a ze zvědavosti na to v obchodě kouknu.

0
před 8 lety jozef

Takto to prebieha chemicky
C6H5COONa + C6H8O6 = C6H6 + CO2 + NaOH
benzoan askorbová benzén
benzen sa tvorí tam kde je prítomý benzoat a askorbová a benzén je karcinogén

0
před 6 lety lukas

Přírodní (je v ovoci - např. brusinkách) není na závadu.
Ale pro komerční účely se vyrábí z toluenu! Což asi nechcete pít, že.

0
před 5 lety favorit

To, že je vyráběný z toulenu neznamená že tam toulen je! Složení benzoátu v ovoci a benzoátu vyráběného synteticky je úplně stejné. Takže psát sem něco ve smyslu že nechceme konzumovat toulen mi přijde šměšné ;)

0
před 4 roky Alex

Není to směšné. Ty tvrdíš že složení je stejné, ale jde přece o kvalitu toho extrahátu. Jako by si tvrdil, že 2 různý směsi červené jsou stejné protože jsou červené. Existuje Grade čili kvalita. Stejně jak to znáš určitě u karamelu a-d, kde a je z cukru a d je chemikálie, co si říká stejně. U benzoátu je to stejná záležitost, jenom se to neoznačuje.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 - 4


Přidat příspěvek