E170 - Uhličitany vápenaté

0
před 10 lety Jana_L

U tohohle éčka je v popisu uvedeno, že "v ČR je povolen ve všech potravinách kromě dětské výživy." Jak je proto možné, že se může vyskytovat v dětských kaších z DM nebo od Nestlé? To se ten zákaz vztahuje jenom na české výrobky?

0
před 10 lety ms

Uhličitan vápenatý (CaCO3) není nijak škodlivý. V žaludku zreaguje na chlorid vápenatý a oxid uhličitý (CaCl2 + CO2)...Důvod, proč je v potravinách je ten, že reguluje kyselost produktu. Pokud je v ČR zákaz pro dětskou výživu, tak by tam neměl být, ale je možné, že z dovozu tam bude anebo je potravina v jiné kategorii (oni někdy chytře pojmenují potraviny tak, aby nebylo jednoznačné v jaké kategorii jsou). Ale osobně uhličitan vápenatý není škodlivý ani toxický (i při trávení). Takový Dologran (v lékárnách) je vlastně směs uhličitanů vápenatých a hořečnatých, a tam se to prodává jako potravinový doplněk minerálů.

0
před 7 lety Jana

Nesmi se pouzivat pro deti jako barvivo, ale jako zdroj vapniku se pouzivat muze, tudiz je v hodne detskych kasich, mlikach atd. Takze zakaz uplne k nicemu

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 7 - 1


Přidat příspěvek