Barvivo E124

0
před 11 lety Roman

Dobrý den, rád bych se zeptal jestli se barvivo E124 může používat při výrobě masných výrobků, protože jsem dostal zákaz prodeje pro masný výrobek trvanlivý fermentovaný v ČR a SR z důvodu, že právě obsahuje zakázané barvivo E124, ale ve Vašem seznamu značka zákaz v ČR není? Děkuji za odpověď

0
před 11 lety řezník

Jestli se nepletu, tak barvivo e124 je rostlinného původu a nemůže se jako takové používat ve fermentovaných výrobcích a šunkách. Myslím, že v drobných sekaných výrobcích se používat může, ale nejsem si jist. Každopádně my jsme ho z výroby úplně vypustili. Je to jen pár let co se to zakázalo.

0
před 10 lety ms

E124 je umělé (syntetické)barvivo taky známé pod názvem Ponceau 4R. Jedná se o azobarvivo a říká se, že velmi škodí játrům. Osobně se mu vyhýbám.

0
před 8 lety Marek

Dobrý den, toto barvivo se přidává na obarvení různých produktů. Mám nato záporný názor, protože to je údajně rakovino tvorná látka. Takže jak říkam snažte se chovat zviřata a pěstovat si sami co se dá. :)

0
před 8 lety Marek

http://im9.cz/iR/importprodukt-orig/9b2/9b2a90e6bed417bdc93c904786c4094a--mmf100x100.jpg Zde je obrázek :)

0
před 8 lety Taita

Marek: jo snažte se chovat zvířata, ale neřeknete, že to stojí více prachů :D - chcípá to :D
očkování i když neočkujete chcipá to po 5 letech musíte postavit novou králikárnu. Seno, mrkev, granule voda čas - jo rostou pomalu. :D Prase zase řípu kupovat či pěstovat a tož též roste mizerně či okusují hlodavci. Ono krásně lidem se radí. Ale jestli fakt pěstujete a chováte zvířata klobouk dolů. :) Není to laciná legrace!

0
před 8 lety Taita

Potom možná začnou lidi chápat to všechno až začnou pěstovat věci a chovat dobytek potom pochopí, že to není legrace. Ale příjít něčím lepším, aby jídlo bylo trvanlivé plus laciné či dostupné a zdravé málo lidi přijdou :D A bio patraviny to jsou směšný je to předražené :D a stejnak používaji postřiky na to. Jsem byla svědkem jak po tají člověk postříkovál pole a potom to řvál, že je to bio potravina.

1
před 6 lety antonín

je to jedna znejvětších sr.č.k a u nás je to stále povoleno, zrovna jsem si koupil volume mass35 nevšim jsem si e 124 a že je ještě nadupaný aspartamem. Takže jdu ho spláchnout do hajzlu.A vzkaz pro ty rádoby odborníky co to maj na starosti, ZAKAŽTE TYTO LÁTKY!!! Jestli Vám to borečkové nedochází tak kombinací potravin lehce přesáhnete co je přípustné.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 8 - 7


Přidat příspěvek