Ženy versus muži

Není snad nikdo, kdo by na toto téma nezavedl rozhovor. Kolik průměrně vypije Čech vína a kdo více na silnicích bourá? Více už nebudeme prozrazovat. O tom dnešní infografika.

Diskuse k článku

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 5 lety sharunka03

Takže asi takhle, nesnáším statistiky!!! Samozřejmě nám chtěli říct, že je to včetně nemluvňat dělaný že? Jako to bývá i v jiných statistikách. Chci vidět, jak novorozenec kouří,pije alkohol a řídí vozidlo, to je fakt postavený na hlavu. A ani já nekouřím a piju příležitostně. Ještě měli napsat, jak všichni dlužíme státu, jakože já taky třeba nic nikomu nedloužím. Jo a ty průměrný platy, že se to dostane i na tyto stránky je smutný protože ještě smutnější je fakt, že tři čtvrtiny lidí v této republice na to nedosáhne. Tak nevím o čem ty čísla pak vypovídají - směšné !!!!

1
Obrázek uživatele Danah
před 5 lety Danah

Praha kazí průměr, sharunko!  Mně zase zaujalo, že se prý dožíváme vyššího věku, a každé druhé dítě se dožije 100 let! To  ti chudáci budou mít pěknou budoucnost- pracovat až do smrti. Minimálně 50 let strávit v práci? Hrůza.

1
Obrázek uživatele Anywetta@
před 5 lety Anywetta@

Praha sice kazí průměr, ale je to hlavně díky politikům, ředitelům, vysoce postaveným managerům,... ale obyčejní lidé jsou většinou také pod průměrem... Navíc v Praze je dražší bydlení a služby, takže to, co člověku zůstane se vyrovnává. Jen se v Praze asi shání lépe práce.

A s tím důchochem - když se lidé baví, kolik jim zbývá do důchodu, tak já jsem klidná. Za mě už nejspíše žádný důchod nebude. :-)

0
Obrázek uživatele Josefík
před 5 lety Josefík

Před 100 lety byla průměrná doba dožítí v ČR 39 let. Ve většině afrických zemí je nyní cca 45 let. Takže jsem rád, že žiju v Česku a zrovna v této době. Podívejte se na odkaz...

0
Obrázek uživatele Danah
před 5 lety Danah

To, že se údajně dožíváme vyššího věku, je jedna věc, druhá věc ale je, s jakou kvalitou života: vždyť dnes je úplně normální být nemocný, a ne zdravý! Jestli mají lidé strávit "na drogách"- míněno na práškách, třeba 50 či 60 let- má ten vyšší věk tedy smysl? Stále mladší a mladší generace trpí alergiemi a všelijakými nemocemi. Dnes jsem náhodně uviděla v novinách titulek o 12-leté dívence se žlučníkovými kameny. 

0
Obrázek uživatele Dita
před 5 lety Dita

Já znám poměrně hodně lidí, co mají mzdu vyšší než je průměr. Jsou to, ale lidé, kteří disponují schopnostmi nabídnout zaměstnavateli poměrně slušné vědomosti a dovednosti. Mě docela překvapuje rozdílnost v počtu dopravních nehod, ovšem jak hodně se tu chlastá, je zoufalé. 

0
Obrázek uživatele Danah
před 5 lety Danah

Dito, to mi připomíná ten vtip, že je lepší sednout za volant opilý, protože opilí řidiči zaviní jen 20 % dopravních nehod. :-)) 80 % nehod zaviní střízliví! :-))

0
před 4 roky Snipp

Upozornil bych na to že v grafice je uveden i median mezd, tedy číslo na které dosáhne polovina lidí. 

0
před 4 roky Jura

Nevím odkud jsou ty statisktiky :) asi z Marsu a Venuše.
1. Pití alkoholu. Neznám mnoho žen které by byly abstinenty resp. jejich procentuální zastoupení je nižší jak 10 % celku.
2. Kouření, no nezapoměňme, že všichni kuřáci platí, a někteří se léčí, a mnozí si za to i připlácejí. Ale všichni drogově závislí na detoxu neplatí a léčí se ... hmm si říkám kde je chyba.
3. Ženy mají dovoluji si tvrdit průměrně méně pracovních úrazů (asi to bude tím, že mnohé pracovní úrazy jsou z težkého průmyslu kde mnoho žen nepracuje). Je do tohoto počítána i doba před porodem?
4. 87% mužů bouralo v roce 2012 vlastní vinou? To by 9/10 vašich známích bouralo ... asi to taky nebude úplně v pořádku. Není zde zohledněn poměr mužů řidičů a žen řidiček, rovněž není zohledněn poměr najetých kilometrů mužů a žen (jsou u nás i profesionální řidičky, ale většina mých známých ženského pohlaví najede za měsíc méně jak já za týden a to mě řízení neživí)
5. S platy souhlasím, ženám hodně snižuje průměr platová politika pro platbu lidí mimo profesi či bez vzdělání. Muži mohou mít i bez vzdělání vyší platy díky fyzicky těžší práci.

Text příspěvku

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 + 5


Přidat příspěvek