Základ našeho zdraví

Přinášíme vám lehce srozumitelný nákres, který je stavebním prvkem pro zdraví

Vyrobili jsme pro vás přehlednou infografiku znázorňující nejdůležitější aspekty, které nejvíce ovlivňují naše zdraví a kvalitu života. Představte si sami sebe jako strom a jednotlivé body jako kořeny, které vám dávají sílu, možnost růst a schopnost odolávat nepříznivým podmínkám. Tyto základní kořeny života jsou vzájemně propojené a jejich přirozené dodržování nám dává předpoklad pro zdravý a spokojený život.


Napište nám do diskuse, co vám nejvíce přispívá na udržení zdraví a vitality? Který z uvedených bodů nejvíce a který naopak nejméně dodržujete?


Diskuse k článku

1
před 5 lety Danah

Je to pěkně zpracované. Jen bych něco přidala k větvi PSYCHIKA- čemu se vyhýbat: denním zprávám. Fakt jsou k ničemu, jen otravují ovzduší. To, co potřebujete vědět, se z nich nedozvíte. Pak potkáváte remcaly a zakyslé naštvané lidi, co zase komentují, co jim novináři účelově naservírovali, a nechtěně otráví i vás, protože jste do toho vtaženi, a začnete o tom tématu také přemýšlet. Jste lapeni. Na otázku, co přispívá k mému zdraví a vitalitě, musím přiznat, že pohodová práce, klidný venkovský život a příjemní lidé kolem mě. Také čerstvá strava a vaření ze surovin. Jídlo a jeho kvalitu považuji za úplně nejdůležitější. Abych nezapomněla- čtu etikety se složením. :-)

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 5 lety Sunriska

Danah: Co se týče těch zpráv - tak to je svatá pravda! Také mi hodně pomohlo, když jsem se jim začala vyhýbat, vlastně celkově zrušení televize je ohromně fajn. :) Co člověka zajímá, tak si může vždycky dohledat... Mě rozhodně nejvíc nabíjí činnosti (škola, práce, koníčky), které mě baví a nesmírně obohacují. Samozřejmě také "živá" strava, propojení s přírodou a pozitivní myšlení!

0
před 5 lety Karel

Danah + Sunriska: Tohle je krásná ukázka ženského myšlení. Ženská mentalita je zaměřená dovnitř rodiny, hlavně na vnitřní záležitosti v rodině, muž je spíše zaměřen na vnější záležitosti okolo rodiny. Jasně že zvláště dnes je sledování zpráv a hlavně televize negativní v ohledu na negativní náladu kterou vyvolává. Ale zase kdyby nikdo nesledoval dění ve společnosti, ve státě, tak jak by to tu asi vypadalo ? Kdyby se tedy každý zabýval jen sám sebou a svou rodinou a nesledoval dění ? Tak by si ti kteří by tak byli již uplně bez kontroly, dělali co by chtěli. Jak by to asi dopadlo ? Tak, že by se všichni ti co se přestali zabývat děním asi hodně divili... Pak by už ale bylo pozdě. Takže sledovat dění je nutné, ale je pravda, že pro vlastní zdraví a pohodu je nejlepší nemít televizi a žít stranou, v přírodě a na venkově tak jako žili naši předci. Jenže bohužel dnes nikdo nemůže žít úplně stranou. To by musel odjet na nějaký vzdálený ostrov v Tichém oceánu :-)

0
před 5 lety >Skarabeus

To je sice pravda, ale nikdy se nestane, že nikdo nebude sledovat zprávy... Proto nemá smysl se těmito hypotetickými úvahami zabývat. Mnoho mužů zprávy zavrhlo. Mají obvykle mizivou využitelnost. Ten čas se dá lépe využít a to je relevantní! Denní sledování 1/2h zpráv ročně zabere 180 h, což přesahuje měsíční pracovní dobu...

0
před 5 lety Danah

Karle, nevím, zda je to ukázka ženského přístupu, ale já žiji na ostrově a rodinu nemám. :-))) Ostatně znám mladé rodiny, které žijí bez televize, ale věnují spoustu času společenským aktivitám- pořádají velké akce (soutěže, závody)pro dospělé i děti, cestují, vzdělávají se. Myslím, že cestováním člověk získá lepší přehled o dění, než co vyberou novináři.

0
před 5 lety Hanka N.

A jak to tu pane Karle asi vypadá? znám hodně lidí co čtou noviny a koukají na zprávy denně, pobrblají, ponadávají a nic. K čemu to jako je? pak jdou k volbám a zvolí ty na které nadávají. Pak znám ty co na tv nemají čas a ani nechtějí sledovat zprávy, ale na druhou stranu jsou aktivní ke společenským aktivitám, například u nás malá skupinka postavila dětské hřiště. Nejde tedy paušalizovat. Sledování zpráv, kolikrát zkreslených a ovlivňujících lidské myšlení není aktivita jako taková. ... trochu se tu odbočilo od tématu, které je moc pěkné, na té pravé straně trochu pokulhávám, musím na sobě zapracovat.

0
Obrázek uživatele Stana
před 5 lety Stana

Nejsou zprávy jako zprávy. Stanice od stanice se liší. Pokud ještě stojí za to něco sledovat tak jedině ČT, tam jsou zprávy ještě věrohodné a dají se najít i pořady,které člověku něco dají. On ani internet se nedá považovat za věrohodný zdroj, protože si tam každý dá co chce.Pro mě je asi věrohodný jako zprávy na nově:)

0
Obrázek uživatele Dita
před 5 lety Dita

A co kdyby pan Karel šel sám příkladem a napsal co užitečného v poslední dobu udělal a o co se zajímal a jak to využil dále. Myslím si, že podle toho co jste napsal nelze hned soudit člověka, vždyť nemůžete ani tušit co dělá, udělal a nebo se do nějakých aktivit zapojil. Zprávy už také nesleduji, jen krajově. A co se týče aktivit s těmi jsem už skončila, protože jsem narazila vždy na nezájem lidí pohnout zadkem. Jediné co je zajímalo bylo, kam se půjdou v sobotu ožrat a nebo kolik klobás si ogrilují o víkendu. Netvrdím, že jsou takový všichni, jen píšu moji zkušenost. Nákres základ našeho zdraví je super.

0
Obrázek uživatele Stana
před 5 lety Stana

Myslím,že pan Karel má také pravdu. Každý člověk sleduje určité dění okolo sebe. To,že pak někdo má snahu být lepší, zajímat se o jiné věci než je práve jen sledování Tv apod., snaha něco se naučit....je dáno právě tím, že k tomu každý nějak došel, a většinou tím, že už byl televizí a médii přesycen. Nebo znechucen, a třeba i společností celkově a hledá klid v něčem jiném co ho obohacuje. Když už nějaké zprávy v Tv sledujete, nemusí být jen na škodu, ale taky si můžete uvědomit, co ostatní ne, můžete se vyhnout některým potížím apod. A také se často můžete zasmát lidské hlouposti, která je opravdu neomezená:)

0
před 5 lety irformace

Nejlepší zprávy stejně najdete na internetu, ale pozor, nikoliv na nějakých novinky.cz apod., ale na alternativních médiích. ac24.cz , britskelisty , parlamentnilisty, je toho spoustu , ale tam zase může psát kde kdo kde co - žádná cenzura. Televize je úplný odpad, všechno cenzurované, ovlivněné, takže když to člověk sleduje, a myslí si že je v obraze, tak je právě ještě dál od reality, než ten, kdo televizi nesleduje. Sprostě s diváky manipulují, je to úplně okaté, ale kdo si na to zvykne, tak už to nevidí a věří všemu co mu naservírují. A zbytek už tady byl zmíněn.

Text příspěvku

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 10 - 7


Přidat příspěvek