Stahování z oběhu: Alnatura křupky z prosa

Dm drogerie markt s.r.o. stahuje z oběhu potravinu Alnatura křupky z prosa 75 g.

31080.jpg


Tisková zpráva Společnosti dm drogerie markt s.r.o.

České Budějovice, 1. 4. 2015 – Při jednom z prováděných preventivních testování bylo u výrobku Alnatura křupky z prosa 75 g, který je možno zakoupit v prodejnách dm, zjištěno stopové množství tropanových alkaloidů. Z důvodu zajištění co možná nejlepší prevence ohrožení zdraví se společnost Alnatura rozhodla uvedené Alnatura křupky z prosa stáhnout z prodeje.

Všechny produkty Alnatura křupky z prosa byly již staženy ze všech prodejen dm. Zákazníci, kteří si výše uvedené Alnatura křupky z prosa zakoupili, je mohou vrátit v kterékoli prodejně dm se zárukou vrácení peněz.

Proso je druh obilí, který je v Evropě pěstován již po celá tisíciletí. Od nepaměti se v obilných polích vyskytují volně rostoucí rostliny. Mezi nimi se mohou ojediněle nalézat také druhy rostlin, které obsahují tzv. tropanové alkaloidy. Tropanové alkaloidy jsou přírodní látky některých rostlin, které jim slouží jako přirozená ochrana před škůdci. Při sklizni mohou být spolu s obilím neúmyslně a ojediněle sklizena i semena těchto rostlin, která jsou poté při dalším procesu zpracování ručně odstraňována. Dnešní laboratorní přístroje však dokáží zachytit i zcela stopové množství těchto látek. Podle stanoviska Spolkového institutu pro vyhodnocování rizik (BfR – Das Bundesinstitut für Risikobewertung) z listopadu 2013 nebyly dosud zaznamenány zdravotní komplikace a újma na zdraví spotřebitelů v důsledku požití výrobků se stopami tropanových alkaloidů.

Společnost dm drogerie markt se omlouvá všem svým zákazníkům.Zdroj:http://www.dm-drogeriemarkt.cz

Diskuse k článku

Zatím nebyl přidán žádný komentář

Text příspěvku

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 + 7


Přidat příspěvek