Semínka - opravdové výživové poklady

Semínka jsou bohatým zdrojem cenných látek, kvalitních tuků a mají mnohostranné využití. Jaká? O tom se dozvíte v dnešní infografice.

Diskuse k článku

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 5 lety Sunriska

Moc pěkné! Všechny je s přítelem pravidelně baštíme. Slunečnicová namáčím na pár hodin do vody, jsou pak daleko chutnější..Nevím proč, ale dřív jsem se mohla zbláznit po dýňových semínkách a teď na ně vůbec nemám chutě..Sezam a len dávám jako posyp na různé buchty nebo do štrůdlu. A konopná s chia dáváme do snídaňového banánového šejku - to je pak pořádná ranní vzpruha! ;)

1
před 5 lety Vendula

Taky bych bastila, ale po sezamovych seminkach jsem prodelala alergicky sok a ostatni radsi nemam jist, abych na.ne  take nebyla alergicka. Davejte si tedy pozor nacizokrajna seminka, zrejme na ne neni nas stredoevropsky organismus uzpusoben, jak si myslime. Vseho radsi s mirou.

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 5 lety sharunka03

Já mám ráda slunečnicová semínka, chutí mi připomínají oříšky. Moc nemusím dýňová, vždy z nich cítím jakousi pachuť a hořkost.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

Já miluji ta konopná, hlavně loupaná, jsou výtečná. Ale jinak pravidelně denně 2x denně střídám všechny druhy semínek a i ořechů. Nedávno jsem nově koupila i černý sezam, tak jsem na něj zvědavá =)

0
před 5 lety Zůza Knyttlojc

Seminka přidávám skoro všude. Na sezam by si měli dávat lidi pozor, opravdu je prý silným alergenem. Ten jsem z jídelníčku vysadila

1
před 5 lety Radim

U semínek s vysokým obsahem vápníků bych doplnil klasický český mák, který má vápníku 2x víc než chia. Navíc je mák hojně pěstován i v ČR.

0
Obrázek uživatele Slunew
před 5 lety Slunew

bohužel byl pěstován, produkce spíše klesá než, že by se zvětšovala :(

0
Obrázek uživatele isabela.krasna
před 4 roky isabela.krasna

Zdravím, vím, že to sem přímo nepatří. Ale potřebovala bych radost. Mamka má moc ráda oříšky a vše hezky urovnané. Chtěla bych jí udělat radost a koupit ji tuhle misku: http://www.zelezarstvi-urotta.cz/stolovani-1/sada-misek-vlnka-3-ks-keramika-dreveny-podnos.html. Myslíte, že se ta investice vyplatí? Úplně si tu misku představuji s různými druhy semínek či oříšků. Našla jsem ještě zajímavý článek zde: http://www.novinky.cz/zena/zdravi/324390-superpotraviny-jsou-plne-zdravi-prospesnych-vitaminu-a-mineralu.html. Určitě se na něj podívejte :).

0
před 4 roky johny

Příliš drahé řekl bych, určitě najdeš i lacinější a za ten zbytek ji můžeš semínky rovnou naplnit :)

0
Obrázek uživatele isabela.krasna
před 4 roky isabela.krasna

To je opravdu dobrý nápad! Děkuji za tip, podívám se i jinde :).

Text příspěvku

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 10 - 1


Přidat příspěvek