Omega 3 mastné kyseliny

Omega-3 mastné kyseliny jsou stále více diskutovatelné z hlediska pozitivních účinků na naše zdraví. V naší stravě bychom je rozhodně neměli opomínat. Proto Vám formou infografiky přinášíme užitečné informace, především v jakých potravinách se vyskytují a jak často bychom je měli konzumovat.

Diskuse k článku

1
Obrázek uživatele Stana
před 5 lety Stana

Výborně zpracováno, přehledné a upozorňující na jeden z hlavních problémů současnosti ve stravě. A to vysoký příjem omega-6 a nízký omega-3.

0
Obrázek uživatele Miloš Kavický
před 5 lety Miloš Kavický

Dobré! A trochu více se dočtete na mém blogu, cca dva měsíce zpět.

0
před 5 lety informace

Pozor! Podle wikipedie je výrazný rozdíl, jestli se jedná o zlatý len nebo o hnědý, co se týče obsahu omega-3 mastných kyselin. Zlatý len, prodávaný jako "zázrak" biopotravina, obsahuje pouze 2% omega-3, kdežto běžný hnědý len(uveden jako divoká odrůda) obsahuje 50% omega-3.
https://en.wikipedia.org/wiki/Flax - len obecně
https://en.wikipedia.org/wiki/Linola - zlatý len, srovnání s divokým hnědým
Je to sice v angličtině, ale zato jsou to (doufám) relevantní a pravdivé informace. Já sám jsem velmi překvapen, do teď jsem si myslel, že ten zlatý je přece lepší. Prdlajs tak leda. Takže si radši dejte vlašské ořechy, ty jsou "správné" :D a navíc chutné, zejména asi měsíc po sklizni.

0
před 4 roky Zuzana

Dobrý den chci se zeptat na názory co se týkají zklidnění vzteku udětí právě užívámím rybích tuků. Mám totiž problém, že nám sdělila paní doktorka, že syn je roztěkaný a vzteklý a že bychom měli skusit právě užívání nějakých doplŇků s rybím tukem. Já osobně ted užívám kapsle s maga 3 od Lysi kvůli jednak celkovému doplnění omega kyselin ,které jak už vím jsou potřebné ale naše tělo si je nedokáže samo vytvořit a druhak kvůli pleti a vlasům, které jsou díky tomuto přípravku zdravější a lesklejší a to i má pusina je bez akné...Každopádně i Lysi nabízí nějaké žvýkaci kapsle pro děti, jen nevím zda je mám aplikovat na náš zmíněný problém. Nemáte někdo zkušenost?

Text příspěvku

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 11


Přidat příspěvek