Nekalé praktiky obchodních řetězců s potravinami

Přinášíme vám několik nejběžnějších prohřešků, které vás mohou potkat při běžném nákupu. Setkali jste se již s nimi? Nebo jste se stali obětí jiné nekalosti? Podělte se o ně v diskuzi s ostatními.

Diskuse k článku

0
Obrázek uživatele Martin Vozka
před 4 roky Martin Vozka

Tohle je myslím už obecně známo. Za sebe můžu uvést ještě jeden podvod, který mi vyrazil dech... V jednom nejmenovaném velkém britském řetězci (a ne jen v jednom městě jen já to vím minimálně o třech na severu a jihu východní části republiky) praktikují to, že když neprodají saláty s majonézou na váhu, a už je to na nich vidět, večer brigádníci saláty propláchnou na sítech od škaredé majonézy vodou a dají do směsi majonézu novou. Ráno pak jde tento "čerstvý" salát opět do prodeje. Jednu takovou zprávu mám od dcery kamaráda, která to dělala brigádně po večerech a druhou přímo od zaměstnankyně toho řetězce, která na to najímala ty brigádnice.

1
Obrázek uživatele radim
před 4 roky radim

To se dělá všude. Od výrobce po prodejce. Opláchne se to většinou octovou vodou a jede se dál, lidi ty salámy, sejry a další  přece koupí a sní.

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 4 roky sharunka03

To je teda opravdu nehorázné. Tak zrovna tyto míchané koktejly chemie ukryté v těchto salátech nejím. Pěkných několik let jsem neměla majonézový salát v krámě a vůbec mi to nechybí. Jediný., který si dám, si udělám doma a to je bramborový, jinak všeobecně saláty s majonézou nemusím, je mi po nich těžko od žaludku.

1
před 4 roky katjuš

Čarování s daty spotřeby považuji za zcela běžnou praktiku obchodních řetězců. V jednom z nich jsem byla na brigádě (upozorňuji, že zaměstnanci činili totéž co já) a každý druhý den docházelo k recyklaci sýrů a dalších balených pochoutek... Sýr jednoduše vybalíte, plesnivé části vyhodíte a zabalíte do nové folie s novým štítkem. Takto se celý kolotoč opakuje, dokud si na nich někdo nesmlsne.

0
Obrázek uživatele radim
před 4 roky radim

A hele další, kdo to může potvrdit. Já se to dozvěděl také od bývalého zaměstnance obchodního řetězce, když jsem si všiml, že vše kupuje jen vakuově balené přímo od výrobce(tam má větší šanci menší nekvality), to zabalené v obchodě nebo z pultu obchodu nekupoval, tak jsem se ho zeptal no, a řekl mi to.

1
Obrázek uživatele Louka
před 4 roky Louka

Jediný způsob, jak proti tomu bojovat je chodit nejlépe k samotnému výrobci (pekař, zemědělec, atd.) Stále více pozoruji, že lidi od nakupování všeho ze supermarketu pomalu ustupují a vyhledávají již tento způsob distribuce potravin a jiného zboží. 


Text příspěvku

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 - 1


Přidat příspěvek