Mražené pečivo

Jak se vyrábí a jak poznat na pultech českého obchodu pečivo vyrobené ze zmražených polotovarů si ukážeme v dnešní infografice.

Diskuse k článku

0
Obrázek uživatele Alibero
před 4 roky Alibero

Dodavatelé čím dál častěji využívají zmrazování potravin a teď i ovoce a zeleniny. Co se to s tím světem jen děje?

0
Obrázek uživatele radim
před 4 roky radim

$$

-1
před 4 roky Snipp

1) Co je na zmrazení špatného? Vždyť je to poměrně šetrný způsob uchovávání potravin, doma ho používáme všichni, nedělejte že ne. Nemluvě o tom kolik lidí si doma pečivo samo zmrazuje. 2) Výrobcům zmrazeného pečiva roste zisk, protože vyrábějí zajímavé výrobky. Různé typy housek, bulek, baget, chlebů i sladkého pečiva a lidi to baví kupovat. Pekárnám klesá zisk, protože se neumí odpoutat od zažité představy rohlík-houska-chleba-a když už to teda musí být, tak kornspitz. A to lidi nebaví.  3) Argumenty o tvrdnutí už taky přestávají mít takovou sílu. Technologie se zlepšuje a to o to víc když je o zmražené pečivo tak velký a rostoucí zájem. Když je rozpékané pečivo správně skladováno, tak vydrží velmi podobně jako čerstvé pečivo a naopak když rohlík z pekárny hodíte v zavázaném igeliťáku do skříňky tak taky zgumovatí. Samozřejmě přidávání látek chemického charakteru je taky hodně tendenční vyjádření. I bio/organic/domácí mouka je látka chemického charakteru :-D Sám člověk, jeho tělo, je chemického charakteru. 4) Přídavné látky - jestli si myslíte že ta paní za pokladnou v místní pekárně včera do noci zadělávala těsto a vařila povidla z biošvestek, tak jste naivní. Zlepšovadla mouky, kypřidla a podobné látky se dnes dávají stejně do čerstvého pečiva jako do mraženého. Jen si v pekárně někdy řekněte ať vám dají nahlédnout do papíru se složením jejich výrobků. Pochybuji, že to kdy kdo z vás udělal.

0
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 4 roky alena.prchlikova@

Moje zkušenost je taková, že když jsem si dříve koupila kousek nějakého zajímavého pečiva z marketu, by velmi často za pár hodin tvrdý. Tak jsem přestala kupovat, dnes si už přečtu původ a nekoupím si ho, je-li z polotovaru. Nedávno se mi stalo, že v neměli ani jeden druh tmavého čerstvého pečiva. Lidé pak kupují i dopečené výrobky, co jim také zbývá, a tím uměle narůstá jejich prodej a tím i zvýšená oblíbenost-:)
Sohlasím ss Snippem, mám na prodejně seznam surovin u  nebaleného pečiva a v čerstvém pečivu jsou všude látky, které popisuje. Pekaři si kupují již namíchané směsi od výrobců a do nich přidají vodu, promíchají a pečou. 

0
Obrázek uživatele Slunew
před 4 roky Slunew

od nového roku bude složení pečiva běžně dostupné - resp.ono je už teď, ale museli by jste si o něj říct, podle nového zákona o potravinách to teď bude muset být volně přístupné. Nicméně jsou druhy chlebů, které dle příslušné vyhlášky musí být zadělávány živých kváskem a ne tedy droždím, které je poté aktivováno  zakyselujícími přípravky E 330, E260, E270. Ty se 100% živým kvasem, který je ze žitné mouky a s přídavkem podmáslí mají v názvu TRADIČNÍ NEBO STAROČESKÝstejně tak, jak když nechcete "tmavý" ale skutečně celozrnný chleba nebo rohlík - tak v názvu musí být CELOZRNNÝ nic jiného, všechno ostatní (vícezrnný, se semínky...) může znamenat klidně jen posyp na povrchu a vnitřek do příslušné "hnědé barvy" bude dobarven karamelem nebo  praženými obilovinami :( zrovna tak speciální pečiva typu bramborový, nopálový...může danou surovinu v názvu obsahovat jen v zákonném minimu 10ti%te´d nejnovější A-dost (mělo by být on-line na streamu od ut 28.10. bude právě o pečivu a jeho značení)

0
před 2 roky Petra

Já chodím pravidelně nakupovat do pekáren Illík, tak to mají vždycky čerstvě napečene!

0
před 2 roky Karel

Musíme podpořit tradiční české pekárny, jako je právě Illík třeba ... jinak budeme pod čumákem samé zmrzlé hnusy!

Text příspěvku

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 6 + 12


Přidat příspěvek