Jak poznat kvalitu medu?

Koupili jste si med a váháte nad jeho kvalitou? Vyzkoušejte naše tipy a přesvědčte se o jeho pravosti.

Diskuse k článku

2
před 5 lety Jana

No jo medík, věřím svému včelaři. Je to postarší pán a ten by si snad nedovolil medy šidit a ředit. V supermarketu bych se bála. Kdo nemá možnost koupě medu přímo od včelaře, rozhodně je potřeba číst odkud med je, ale myslím si že asi bude těžké najít med, který by nebyl ze zemí EU a mimo EU.

0
před 5 lety das

koupil jsem teď od včelaře med s novou instrukcí, nedávat do chladu nebo cosi... a to už nebylo dopovězeno... med je divný, podle mě naředěný, nevíte čím by to mohlo být (předpokládám, že když ho do chladu dám něco se v něm zhlukne.. potřeboval bych konkrétní argument, proč to vrátit..... mám jich koupeno více, ale nechci je.

0
před 4 roky KAROFKA

PRO DAS.
 TAKÉ JSEM MĚLA NEDŮVĚRU K MEDU OD VČELAŘE, TAK JSEM SI UDĚLALA  PODLE TOHOTO NÁVODU   TEST NA PRAVOST MEDU. USPĚL VE VŠECH PĚTI BODECH,  VČELAŘI JSEM SE VDUCHU OMLUVILA.  UDĚLEJ SI HO TAKÉ A UVIDÍŠ JAK TVŮJ MED DOPADNE.:

0
před 3 roky Tomáš

Odpověděl by jste mi někdo na otázku, zda se to teda podle fotek dá, určit zda je to med kvalitní? Děkuji Tomáš

0
před 2 roky Jirka

Tomáši, bílý povlak dělá i normální med, jsou to bílkoviny. Spíše takový povlak neudělá falešný med. "Povlak" se vytváří vždy po stočení medu, jen se drží nahoře - v tomto případě do sklenice natekl poslední med z konve po čeření. 

0
před 2 roky ing.Jiří Tuza

Kdo zpracovával leták v úvodu, nikdy zřejmě nechoval včely a nevytáčel med. Napsat, že falšovaný med pění a nefalšovaný nikoliv, je nehorázná kravina. Každý včelař ví, co je to dekantační nádoba. Po stočení medu se tento nechává ustát v dekantační nádobě. Pěna a případné nečistoty (např voskové částečky prošlé sítem) se usadí na povrchu. Pěna a nečistoty se poté "stáhnou" a med se vypouští spodem a tím se více méně zbavíme pěny. To ale neznamená, že se trochu pěny nemůže vyskytnout ve sklenici s medem. Naopak jsem nikdy nezaznamenal pěnu u filtrovaných "směsí medů z EU a mimo EU" v supermarketech.  

Text příspěvku

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 12


Přidat příspěvek