Jak by měl vypadat vyvážený jídelníček

Důležitou součástí zdravého stravování jsou nejen kvalitní potraviny, ale také jejich pestrost zastoupení v našem jídelníčku.

V dnešní infografice se podíváme, z jakých potravin by se měl skládat náš jídelníček. Velmi důležité je dbát na správný poměr příjimaných potravin, abychom tělu dodávali živiny v pravidelných intervalech nebo naopak organismus příliš nezatěžovali nezdravými živočišnými tuky, cukry apod. Pokud máte pocit, že vaříte a konzumujete pořád stejné pokrmy - uvádíme spoustu tipů, čím si jídelníček zpestřit. Možností je nepřeberné množství a Vaše strava se tak může stát výživově zcela plnohodnotnou.

zdravy_talir.png

Diskuse k článku

0
Obrázek uživatele Danah
před 5 lety Danah

To je hezky sestavený přehled. Pestrá strava je fajn, ale v praxi by neměla být na jednom talíři, ale aspoň na třech různých. :-)) Čím jednodušší, tím lépe stravitelná. 

0
Obrázek uživatele latripka.kosziklova
před 5 lety latripka.kosziklova

bez toho maska,vajec  a zivocisneho mlieka:)

0
před 5 lety Jakub Moravec

V mase je spousta pro telo nezbytnych prvku takze maso by melo mit o dost vetsi cast na tomto grafu. Co treba zivocisne bilkoviny pro rust svalove hmoty?

1
Obrázek uživatele Anywetta@
před 5 lety Anywetta@

Jakub Moravec: No vidíte, a já bych řekla, že masa a mléčných výrobků je tam až moc. Pak se nedivím, že jsme na předních místech v rakovinách a srdečních nemocech. Bílkoviny z rostlin jsou pro tělo mnohem přínosnější - luštěniny, tempeh, tofu, seitan, ... A svalová hmota je z nich také, viz např. mistr světa v thajském boxu Jan Muller a mnoho dalších...

0
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

S těmi bílkovinami s Anywetta také souhlasím, lidé často konzumují za den tolik bílkovin, aniž by si uvědomili, že potřeba je mnohem mnohem nižší.
Kapitolou jsou pak oni svalovci, kulturisti, fitness a slečny/ženy, které se snaží nabrat svalíky, ale "nepřibrat"...obecně se totiž doporučuje hodně bílkovin a znám případy, kdy i mladé holky za den jedí klidně 3 vaničky tvarohů, masa, jogurtů... vše z živočišných (a ještě mléčných) bílkovin. zdrojů...
Jen dodám, že v jednom článku (myslí i zde na webu možná) je dokázáno, že fyziol. potřeba pro člověka je taková, že ji zabezpečí už pouhé 2-3 lžíce luštěnin...

0
před 3 roky Janka

Já mám spíš problém, že jsem jedla podle jídelníčku od trenéra i jsem poctivě cvičila. Akorát po zhubnutí se mi udělaly vrásky v obličeji a kůže taky nevypadá moc dobře. Nevíte jak bych si mohla pomoci?

-1
Obrázek uživatele andrejka.sem
před 3 roky andrejka.sem

Tak to není moc příjemný vedlejší účinek nového vzhledu. Zkuste například nějaké tablety s kolagenem a kyselinou hyaluronovou na vypnutí pleti.

0
před 3 roky Janka

No právě není to moc příjemný pocit. A to myslíte, že by mohlo pomoct? Já vyzkouším klidně cokoli, jen abych vypadala dobře s novou postavou i v obličeji :)

0
před 3 roky Andrea

Určitě by to mělo pomoci. Je jasné, že s novou postavou chcete mít i mladistvý vzhled v obličeji :)

0
před 8 měsíci Alena

Janka najdes na Pinterestu

Text příspěvku

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 9 - 6


Přidat příspěvek