Co dělat, když dítě nechce jíst zeleninu a ovoce

Vytvořte dětem správné stravovací návyky už odmala. Pakliže vám dítě nechce jíst zeleninu ani ovoce, vyzkoušejte pár našich tipů.

Diskuse k článku

-1
Obrázek uživatele doubam@
před 3 roky doubam@

Zdravím lidičky mate li malé díte  a máte problém do něho dostat ovoce a zeleninu kup te mu vitaaktiv je to koktejlem21 druhů ovoce a zeleniny bez barviv a chemie, nevařené, vivákuované,možnost podávat na lžici,do vody do smetánku atd.  - http://www.lr-czech.com/vitaaktiv-serie-3-ks/d-1180342722/   lekaři http://www.znamylekar.cz/pavel-hanzelka/chirurg-internista/studenka prim.MUDr.Tomáš Kampe a prim.MUDr.Milan Čarvaš z Ivančic vám ho doporučí také na poruchy příjmu potravy,u onkologických pacientů či cronovy choroby   info 604468466 Miroslav

0
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 3 roky alena.prchlikova@

Důležité je, aby se děti již od nejútlejšího věku naučily, že zelenina a ovoce patří do jídelníčku, aby věděly, že když je jídlo uvařené ze zeleniny, není to nic špatného nebo nechutného. Rodiče musí najít takové kombinace a přípravu, aby dětem zelenina chutnala a neviděly na ní nic špatného. Přece nebudou celý život popíjet nějaký přípravek, ať už zdravý nebo ne. Čerstvou zeleninu a ovoce stejně nic nenahradí. 

0
Obrázek uživatele doubam@
před 3 roky doubam@

To je sice pravda máte li svoji zahrádku a mužete si ji sama vypěstovat určite dobře, ale v marketech sice ovoce je ale bohužel bez vitamínu minerálu a pod. to to je možnost jak při problému doplnit  tělu to co chybí


0
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 3 roky alena.prchlikova@

Při nějakém zdravotním problému možná, ale já si nemyslím, že prodávaná zelenina je tak špatná, že by neobsahovala žádné vitamíny nebo minerály. Když už nic jiného, má spoustu vlákniny, tu jen tak nápojem nedodáte. Samozřejmě že domácí výpěstky jsou lepší, problém je ale v tom, že se málokde podaří vypěstovat zeleniny bez různých postřiků, protože škůdci prostě na zahradách jsou. My si pěstujeme málo druhů právě proto, že bychom je museli stříkat, rajčata nám například nikdy nedozrála. V posledních letech ani cibule není bez problému, háďátko cibulové řádí. A tak postupně upouštíme od pěstování druhů, která potřebují v našich podmínkách nějaký zásah. Připadá mi lepší si zeleninu koupit, předpokládám, že pěstitelé vědí jak správně namíchat různé postřiky, mají s tím zkušenosti. A také si nemyslím, že by i na trzích byla zelenina nestříkaná, ale tím, že ji pěstují v blízkém okolí, mají zkušenosti, nemusí nikam s ní cestovat přes půl světa, a hlavně po sklizení ji druhý den můžu koupit, tím je lepší, než ta v marketu. 
Ale článek byl o tom, jak naučit jíst děti zeleninu a ovoce, to rozhodně nevyřeší koupení tekutého doplňku stravy. Já ho nijak neodsuzuji, možná má své kvality, nevím, ale pro běžný život se nehodí.

0
Obrázek uživatele radim
před 3 roky radim

Hlad je nejlepší kuchař.

0
Obrázek uživatele strednik.cz
před 3 roky strednik.cz

Říct jak zelenina a ovoce pomáhá a jak nám přispívá ke zdraví a hlavně se dívejte co dělají éčka co v potravinách třeba i v zubní pastě

0
před 2 roky lenka

obecně mohu říct, že doma dítě mám pod kontrolou, ale problém vždy nastal až ve škole, kde kontrola logicky není. Sice se to už zlepšilo ,ale i tak člověk kontrolu nemá. Co se mi hodně osvědčilo je chystat malé svačinu do podobných boxů: http://www.modadeti.cz/skolni-potreby/boxy-na-svacinu/ v kterých si dostatek jídla ráno odnese a nemá ( SNAD ) potřebu si kupovat něco bokem.-..

Text příspěvku

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 6 - 3


Přidat příspěvek