Cestování potravin

Každý den se na dálnici prohánějí plně naložené kamiony. Dovoz jablek či brambor jsou jen jedním případem z mnoha. Kolik kilometrů najedou jahody než se dostanou na váš stůl a kolik peněz jsme utratili v loňském roce za polské potraviny? Vám ukáže dnešní infografika.

Diskuse k článku

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 4 roky sharunka03

Tak převážnou část, co je na obrázku, mám z domácích zdrojů. A v zimě to nekupuji, jen max. med pokud je k sehnání z našich končin a brambory. Rajčata, okurky a takovéto věci, ať si nechají na krámě. Bohužel jako kešu, to se nedá nic dělat, musím si nechat dovézt třeba až z té daleké Indie.

0
Obrázek uživatele naguru94
před 4 roky naguru94

Taky se snažim kupovat naše potraviny (a pěstovat si svoje), jen nechápu proč bývaj někdy i 3krát dražší (např. česnek v supermarketech). Vždyť to nemá logiku! Pak jsou tu, ale potraviny (např. banány), který konzumuju skoro každej den a ty asi těžko seženu český (i když existuje jeden ziměvzdornej banánovník) :)

0
Obrázek uživatele Anywetta@
před 4 roky Anywetta@

Také se snažím, aby má "ekologická stopa" byla co nejmenší, ale mám ještě co dohánět. S některými potravinami je to komplikované, jednak proto, že už se toho u nás moc nepěstuje, často je to i mnohonásobně dražší a něco se tady ani vypěstovat nedá. Ovoce a zeleninu preferuji z ČR, ale občas si koupím banán, pomeranč nebo třeba sušené rozinky. S obilovinami a luštěninami je to bohužel horší - původem z ČR seženu snad jen mouku, obilné vločky a pohanku. Občas i oříšky nebo semínka. Ale některé věci jako třtinový cukr nebo koření kupuji původem zahraniční. A maso ani mléčné výrobky nekupuji vůbec.

0
Obrázek uživatele phov
před 4 roky phov

Už několik dní mám hroznou chuť na jahody, ale odolávám.. Počkám si, předpokládám, že za měsíc by se už mohly objevit první domácí.

0
Obrázek uživatele Slunew
před 4 roky Slunew

tak už můžete už jsou naše a moc dobré...dokonce jsem u sousedů měla už i první papriku z dvojitého foliáku :)))

Text příspěvku

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 1 + 11


Přidat příspěvek