Česká kvalita nade vše ...

... a za každou cenu, i kdyby měla být ze zahraničí.

Běžně zprávy Státní zemědělské a potravinářské inspekce uvádíme jen v aktualitách na hlavní stránce. Ale tato zpráva si zaslouží svůj vlastní článek, protože už je do očí bijící.

To že je člověk (i firma) omylná je věc jasná, každý může někdy udělat chybu. Takže když se objevila první zpráva od SZPI, že "Česká kvalita" v Penny Marketu není vždy tak úplně "česká", tak se to dalo jednoduše omluvit. Ale již několikátá zpráva o tom, že bylo zboží ze zahraničí označeno jako české a tudíž klamavě, je opravdu k zamyšlení.

Je sice chválihodné, že SZPI dělá kontroly a uděluje pokuty. Ale jaký to má vlastně efekt, když se nic nemění a ani opakované udělení pokuty nepomáhá ? Dalo by se třeba spekulovat nad tím, že zpráva o chybně označené české kvalitě se nedostane k většině lidem a hypermarketům by se třeba takové označování zboží mohlo i vyplatit a vydělají více a udělená pokuta je jen "nutným zlem" nebo investicí, která se jim několikanásobně vrátí na prodaném "českém" zboží ?

Máte jiné vysvětlení ? Podělte se o něj v diskusi.

21. 2. Zprávu od SZPI o "české kvalitě" naleznete zde.

22. 2. "Pravá česká zabíjačka" z Německa.

Diskuse k článku

0
Obrázek uživatele Monika
před 5 lety Monika

http://ekonomika.eurozpravy.cz/ceska-republika/44404-lidl-prodava-pravou-ceskou-zabijacku-z-nemecka/

0
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

http://www.novinky.cz/ekonomika/261072-novy-projekt-ceske-a-kvalitni-chce-podporit-tuzemske-firmy-a-znacky.html Že by se konečně hnuly ledy?

0
před 5 lety vojtano

Dokud bude výše pokut nastavena tak, že se to vyplatí a lidé budou nakupovat v podobných "Kecymarketech" vesele dál, tak se nezmění nic. Řešení: 1. pokuty pro firmy dle výše jejich obratu (jako to chtějí udělat na silnicích), potom by to "štíplo" 2. konec stádního chování spotřebitelů

0
před 5 lety Ondřej

Peněžní strašák na obchoďáky nefunguje, to už ukázala historie od nás dále na západ, přes oceán... rovněž se mi nelíbí tenhle peněžní "strašák", kdy stát jedná s obchoďáky jako rodiče s dětmi: zazlobíš, dostaneš naplácano. A jak často děti zlobějí i přes párfacky... jedinné, co lidi požadují je pravdivost informací na obalu. Jejich klamání je tedy jakési porušení smlouvy mezi kupujícím a řetězcem, což vidím jako podvod a tudíž nejlepší cestou, stejně jako na internetových fórech se ukázalo jako hodně funkční, je nastavení bannu. Jinými slovy, varování, při neuposlechnutí zavření na čas a při opakovávajících se problémech, které řetězec neřeší zavření domu či celkové ukončení jeho činnosti na území ČR. Nicméně po nastolení takových pravidel se ze strany obchoďáků rozjede velký bum s lobbym a taky přiznejme si, stojí nám to za to, aby nám zrušili levnej obchoďák, kde každý den je nějaká akce, kvůli jablkům, které nejsou z česka ale ze španěl? ? ?

0
Obrázek uživatele krutohor
před 5 lety krutohor

Dokud budou u státní moci všichni nenažraní a lid okrádající politici,tak se nic nezmění a žádný zákon,či vyhláška proti tomuhle problému z nich nikdy nevýjde!!

0
před 4 roky Bledá Tvář

"Česká kvalita nade vše ...", já bych netvrdil. České uzeniny roky nekupuji. http://ekonomika.idnes.cz/test-uzene-maso-v-cesku-0v2-/ekonomika.aspx?c=A130321_193656_ekonomika_ert

0
před 4 roky Bledá Tvář

krutohore, kdo je volil. Já jsem volil DSSS. Byl jsem potěšen, že i díky mému hlasu dostali přes 1% do EP a tím i příspěvek.

0
před 4 roky Bledá Tvář

Chybí mi zde černá listina podniků. Já mám už 3 kandidáty. 1) agropol Polička (jejich Eidam 300 g vcelku, to je klasický odstrašující příklad). 2) Uzeniny NOVÁK (jejich humus zvaný Debrecínské párky - to jsem dosud nerozchodil). 3) Maso uzeniny Zeman (bývalý masokombinát Plzeň).Jejich špekáčky, karbanátky považuji za celorepublikové úložiště flax.

0
před 4 roky Bledá Tvář

Doplnění blacklistU ČESKÝCH FIREM: 4) HAMÉ (Májka - královna paštik http://www.chemievjidle.cz/pastiky/majka-hame) 5) Mattoni. prý ubyla obyvatelům VOJKOVIC NAD OHŘÍ VODA VE STUDNÍCH. SAMO, JAK BY NE, KDYŽ JE V MATTONCE!!!

Text příspěvku

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 11 - 1


Přidat příspěvek