Beseda na Paldě

Hledáte místo, kde zdravě a kvalitně strávit prázdninové dny?

20160708_185425.jpg

V pátek 8.7.2016 od 19.30 jsme na pozvání provozovatelů rekreačního zařízení Palda v Českém Ráji přijali pozvání k besedě v rámci jejich letního kulturně-vzdělávacího programu. Téma besedy byla kvalita potravin, chemie v jídle, jak vybírat potraviny při nákupu, a dokonce jak uvařit, abychom nezničili cenné látky v čerstvých potravinách.

Seznámili jsme se s místním prostředím - chatičky, stany, apartmánový dům, centrální jídelna, společná umývárka. Jednoduše kemp jako za starých časů. Ovšem hodně specifický je přístup provozovatelů ke stravě. Paní Klára peče pro ubytované vlastní kváskový chléb, vyrábí domácí marmelády jen z ovoce a stabilizované citrónovou šťávou. K snídani dostanete výbornou Fair Traid kávu z Kolumbie a k obědu a k večeři vaří vždy jedno vegetariánské a jedno masové jídlo. Ochutnali jsme a moooooooc dobré! Vše z čerstvých, pečlivě vybíraných surovin. Kromě vody na pití mají i výborné mošty. V případě, že trpíte potravinovou alergií či intolerancí, jsou ochotni vám vyjít vstříc a stravu upraví a připraví dle vašich potřeb.

Beseda byla moc příjemná, a kdyby nás téměř v deset večer nerozehnal déšť, debatovalo by se určitě ještě dlouho…

Nám se tu moc líbilo, a pokud míříte do Českého Ráje a chcete si zatábořit – tak tady určitě budete vítáni!

My se sem chystáme v srpnu znovu. Společně s osvětou, jak si vybírat kvalitní potraviny. Těšíme se minimálně na stejně bohatou diskuzi, jako byla naposledy.

Takže kam? Rekreační středisko Palda - Liščí Kotce – Rovensko pod Troskami.

Více zde: http://ubytovanipalda.cz/

20160708_185614.jpg

Diskuse k článku

Zatím nebyl přidán žádný komentář

Text příspěvku

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 + 12


Přidat příspěvek